151-228 Literatuur

kavel: 214
[Nederland. België] Art nouveau & Art deco decoraties
-D.A. de Santillán. De economische organisatie van de revolutie. Amsterdam, Vereniging Anarchistische Uitgeverij, 1937. 248 pp. Boek intern wat roestvlekkig. Fraaie gewoven linnen band + Albert Kuyle. Weerlicht. Hilversum, Paul Brand, 1933. 107 pp. Band licht roestvlekkig. Illus. Lambert Simon + Mysterie-Spel door J.L. Walch. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, 1916. 41 pp. Met 3 droge-naald etsen van Lodewijk Schelfhout. Nr. 33 van 35 exemplaren op geschept Van Gelder met sign. uitgever. Achteromslag watervlekkig + 2 nrs. van Het Getij: Maandblad voor letterkunde: februari & maart 1918; elk nr. met afwijkend achteromslag (beide omslagen watervlekkig) + 10 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 215
Felix Timmermans
-Grisen. Oversatt och illustrerad av Vera Gunilla Palmstierna. (Privé-uitgave?), ca. 1955. 6 losbladige (eenzijdig) bedrukte pagina's. -

verkocht € 60.00
kavel: 216
[Eerste drukken Sherlock Holmes met ex libris Sir. Arthur Conan Doyle] The Strand Magazine
-An Illustrated Monthly. Edited George Newness. Deel 1-38 (nummer 1-228). Londen, 1891-dec. 1909, met vele illustraties, oorspronkelijk uniform verguld en geïllustreerd linnen, 4to.-

verkocht € 1200.00
kavel: 217
[Één van 3 deluxe exemplaren, met gesigneerde brieven] (1) Jo Boer. Kruis of munt.
-Den Haag, A.A.M. Stols, 1949, 307,(1) p., één van slechts 3 deluxe exemplaren gebonden in oorspronkelijk halfperkament naar ontwerp van Helmut Salden, met gedeeltelijk bewaard stofomslag.-

verkocht € 200.00
kavel: 218
Beaumarchais + Marivaux
-Oeuvres Complètes de Beaumarchais. Nouvelle édition, augmentée de quatre pieces de théatre (...) M. Edouard ornée de vingt portraits en pied coloriés. M. Emile Bayard. Paris, Laplace, 1876 [en:] Oeuvres de Marivaux. Théatre Complet. Nouvelle édition. (...) M. Edouard Fournier (...) vingt portraits en couleur par Bertall. Paris, Laplace, 1878.-
€ 70 - € 120
kavel: 219
[Podium. Literair maandblad] Archief bestaande uit ca. 100 items,
-handgeschreven en getypte brieven (incl. doorslagen en vele originele enveloppen) door Kees Lekkerkerker (18x), Gerrit Borgers (18x), Helmut Salden, Hans Rooduyn (2x), Th.E. Niemeyer en uitgevers van Querido, De Bezige Bij en De Driehoek (15x), voorts financiële en aan advertenties gerelateerde correspondentie, een foto van Wim Brusse, tekeningen van Paul Rodenko, Oei Tjeng Sit en Ger Langeweg en een lino door Joop Beljon.-

verkocht € 320.00
kavel: 220
Samuel Johnson
-Vol I. The lives of the poets of Great Britain and Ireland and a criticism of their works. Samuel Johnson. Dublin, 1795, J. Moore. Vol. II t/m VIII. The works of the poets of Great Britain and Ireland with prefaces, biographical and critical. Idem, 1793-1802.-

verkocht € 150.00
kavel: 221
[Franse literatuur] 3 series
-Oeuvres de Jean Racine, avec des commentaires. J.L. Geoffroy. [7 delen]. Paris, Genets Jne, 1808. 8vo, uniform gebonden, half-leer, titel op rug in zwart en goudopdruk, gemarmerde schutbladen, portret auteur voor de titel, 7x titel met vignet door P.P. Choffard. Ca. 3000 pp. Goede set + Essais de Michel Seigneur de Montaigne. [4 delen]. Paris, Didot, An X. 1802. Klein 8vo, uniform gebonden, leer, titel op rug in rood, groen en goudopdruk. Meer dan 1500 pp. Banden met lichte slijtage. Goede set + Oeuvres Choisis de D. Diderot. [6 delen] (...) Introduction Paul Albert. Paris, E. Flammarion, 1792, klein 8vo, uniform gebonden, half-leer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde platten; ca. 1600 pp. 3 complete sets.-

verkocht € 70.00
kavel: 222
[Engelse satire-literatuur] 3 series
-The Rambler. In four volumes. London, A. Millar [et al.], 1756. Klein 8vo, 4 delen, leer, uniform gebonden, titel in rood en goudopdruk, platten met typografische bordure in goudopdruk, gemarmerde schutbladen. 208 nummers (verkeerde nummering 298=208); bandjes licht geschaafd. Vierde druk. Goede set + The Mirror. A periodical paper, published at Edinburgh in the years 1779 and 1780. In three volumes. London, A. Strahan [et al.], 1794. Klein 8vo, 3 delen, half-leer, uniform gebonden, titel op rug in rood, geel en goudopdruk. 9e druk. Goede set + Coelebs in search of a Wife. Comprehending observations on domestic habits and manners, religion and morals. Two volumes. London, T. Cadell and W. Davies, 1808. Eerste druk. 8vo, leer, titel op rug in zwart en goudopdruk, 2 delen, uniform gebonden. Goede set.-

verkocht € 150.00
kavel: 223
Charles Dickens (1812-1870)
-The Posthumous Papers of the Pickwick Club. With forty-three illustrations, by R. Seymour and Phiz, London, Chapman and Hall, Strand, 1837. xiv, (2), 609 pp. Met 41 van 43 platen (frontispiece en titelpaginavignet ontbreken). Herbonden in halflinnen met gebruikmaking van de originele gemarmerde platten en origineel titelvignet op rug. Platen wat gebruind, voorts redelijk goed exemplaar van de eerste druk van dit boek. -

verkocht € 180.00