151-228 Literatuur

kavel: 224
Parade der Profeten
-Parade der Profeten deel 1/2 en 3. Litterair Tijdschrift. Eerste 3 van in totaal 13 uitgebrachte nummers in 7 cahiers. Utrecht, april-juni 1944. Verschenen in een beperkte genummerde oplaag. Alleen zij, die nog niet publiceerden konden meewerken. Werk van hen, die reeds publiceerden, werd slechts bij uitzondering onder verwijzing 'gast' geplaatst. Touwgebonden.-
€ 60 - € 90
kavel: 225
[Uniek exemplaar] Jan Cremer, script voor onuitgegeven film 1969
-Happiness is a Warm Pussy. Een Fel Realisties Amerikaans Drama, Jan Cremer 1969. Onbekend, uniek filmscript van Cremer onder copyright van uitgeverij CINC. Ltd. in New York, waar Cremer vanaf 1964 verblijft. Op de voorkant staat de naam van Gert-Jan Dröge, die hem hielp zijn filmscripts in London te verkopen.-

verkocht € 250.00
kavel: 226
[Büch. Campert] Lot van 5 typoscripten uit 1987
-Twee ingezonden korte teksten van Boudewijn Büch voor Het Parool, beide bestaande uit drie pagina’s, gedateerd 09-01-87 en 31-03-87. Met in blauwe inkt correcties door de auteur zelf en in rood aantekeningen van de Parool-redacteur.-

verkocht € 110.00
kavel: 227
[Concrete poetry/ street poetry] Drie titels door Peter Baines,
-"uitgegeven" in eigen beheer, Londen, Street Talk Press, z.d. (jaren 60-70), getypt/ handgeschreven en collage, diverse vormen en formaten.-
€ 100 - € 200
kavel: 228
Twee werken van Charles Dickens in eerste editie
-(1) The Posthumous Papers of the Pickwick Club. By Charles Dickens. With forty-three illustrations, by R. Seymour and Phiz [= H.K. Browne]. London, Chapman and Hall, 1837. XIV,(2),609 pp. Leer met geribde en vergulde rug, 8vo. Vroege druk van de eerste editie, met S. Veller op titel en p. 342 r. 5, voetnoot op p. 9, signaturen 'E' op p. 25 en 'X2' op p. 261, 'ruined wall' in 2e alinea Chapter V en 'Picwkick' op p. 375. Rug losgaand aan binnenkant, binnen hier en daar vlekkig, verder goed. (2) The Life and Adventures of Nicholas Nickleby. By Charles Dickens. With illustrations by Phiz. London, Chapman and Hall, 1839. XVI,624 pp. Verguld halfleer met geribde rug en gemarmerde platten, 8vo. Eerste editie in boekvorm, eerste druk, met 'visiter' i.p.v. 'sister' op p. 123 r. 17, 'Mercie' op p. 270 r. 15 en 'visiters' op p. 272. Rug wat sleets langs scharnieren, platen hier en daar vlekkig, verder goed.-
€ 180 - € 250