750-787 Topografie Europa

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[750 - 759] [760 - 769] [770 - 779] [780 - 786]
kavel: 770
[Rome] Beschryving van Oud en Niew Rome
-verdeelt in drie deelen [= 4 delen in 2 banden]. Waar in de gansche gelegenheit dezer magtige Stad, van de grondlegginge af, tot onder de regeeringe der Keizeren, en vervolgens der Pauzen, ten aanzien van hare wyken, tempelen, raadhoven, kerken, paleizen en andere pragtige, zoo gemeene als byzondere gebouwen (...). François Desseine (...) in 't koper gebragt door P. Sanctus Bartolus, nevens de uitleggingen over deze aaloude schilderyen, van J. Petrus Bellorius (...) met heerlyke konstprinten versiert. Amsterdam, François Halma, 1704. Samengebonden met: De Aaloudheden van Rome, of beschryving van de geleerdheyd en opvoeding der Romeynen; van de opkomst, voortgang, en 't verval van den Roomschen Staat (...) Basilius Kennet (vert.) W. Séwel. Idem.-

verkocht € 3200.00
kavel: 771
The Cities and Cemeteries of Etruria
-George Dennis. Revised edition, recording the most recent discoveries. 2 vols. with map, plans and illustrations. London, John Murray, 1878. cxxviii, 510; xv, 579 pp. 4to, in halfleer. Aan rug en randen wat geschaafd, verder nette set.-

verkocht € 60.00
kavel: 772
[Pruissen. Waterbouwkunde] Die Frage des Kanalbaues in Preußen
-Von Dr. August Meitzen. Leipzig, Duncker & Humblot, 1885. VII,71 pp. Halflinnen, platten met oorspr. omslag opgeplakt. Met tabellen en uitslaande kaart 'Preussens Wasserstrassen'.-

verkocht € 80.00
kavel: 773
Voyages de l'Europe
-Tome II A Paris, chez Nicolas Le Gras, 1693. 113 pp. met uitslaande kaart van Spanje + Tome III. 372 pp. met een uitslaande kaart van Italië. Beide kl. 8vo, in wat sleetse gemarmerd pap. band. Stempel op eerste lege pag. -
€ 70 - € 120
kavel: 774
[Parijs] Seul plan de Paris,
-indiquant instantanément toutes les rues, les monuments. et endroits publics dit Système Acklin Breveté (omslagtitel)/ Indicateur instantané Nouveau plan de Paris à Ruban complet et rectifié (1857) (titel op kaart). Gelithografeerde kaart met grenskleuring, uitgegeven te Parijs door Logerot, z.d. (ca. 1857), 52,5 x 69 cm., opgevouwen en voorafgegaan door een zeer uitgebreide letterdruk legenda (24 p.), met het oorspronkelijke, aangehechte linnen meetlint bewaard, oorspronkelijke bedrukt halflinnen, 18 x 10 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 775
[Duitsland. Oevers van de Rijn] "Rechtes Ufer" en "Linkes Ufer".
-Twee series staalgegraveerde profielen, zonder plaats en uitgever, ca. 1850, twee series elk bestaande uit 29 losse, genummerde en op elkaar aansluitende stroken met onderschriften, 3,7 x ca. 27 cm. (beeldmaat, de bladmaat varieert enigszins) (enigszins roestvlekkig).-

verkocht € 220.00
kavel: 776
[België] 16 merendeels fraai handgekleurde, staalgegraveerde of gelithografeerde gezichten
-o.a. op Antwerpen (2x), Ath (leuk en levendig gezicht), Brugge, Brussel (3x), Gent (2x, w.o. een prachtig gezicht door Robert Wallis), Lüttich, Oudenaarde en Yper (2x, doublet) en de ruïnes van de abdijen te Afflighem en Villiers (2x), 11 van de prenten onder passe-partout.-
€ 70 - € 140
kavel: 777
[Frankrijk/ België] Serie van 13 gegraveerde stadsprofielen uit Merian, 1659,
-incl. 4 dubbele, deels gesigneerd in de plaat door Johannes Peeters, ca. 10 x 31 tot 13 x 35,5 cm., alle onder passe-partout.-

verkocht € 80.00
kavel: 778
[België] Serie van 37 gravures van buitenplaatsen, kastelen etc.,
-alle ca. 1700 en ca. 11 x 21 cm., door of naar S. de Bruijn, H. Cause, Harrewijn, J. van Croes, F. Ertinger, G. Bouttats en R. Whitehand, alle onder passe-partout.-

verkocht € 80.00
kavel: 779
[België/ Noord-Frankrijk] 21 diverse gegraveerde plattegronden, kaarten en gezichten,
-grotendeels Belgische en Noord-Franse plaatsen, w.o. 5 oudtijds handgekleurde en 3 dubbele, diverse formaten, afkomstig uit Guicciardini (ca. 1620, 7x), Baudartius (1616, 3x), Aitzinger (laat 16de eeuw, 4x), De Fer (1696, 4x), Braun en Hogenberg (ca. 1600), Blaeu (1649) en 2 niet geïdentificeerde werken, op één na alle onder passe-partout.-

verkocht € 130.00