750-787 Topografie Europa

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[750 - 759] [760 - 769] [770 - 779] [780 - 786]
kavel: 780
[Scandinavië. Oostzee] Tableau de la mer Baltique,
-considérée sous les rapports physiques, géographiques, historiques et commercieaux, avec une carte et des notices détaillées (...). Par J.P. Catteau-Calleville (...). Parijs, Pillet, 1812, 2 delen, XVI,355,(1); (4),358,(1) p., met groot uitslaande, gegraveerde kaart en drie (dubbel.-p./ uitslaande) letterdruk tabellen, fraai gebonden in contemporain gemarmerd kalfsleer, vergulde borders langs randen van platten, rijk vergulde rug met marokijnen titel- en deelschildjes.-
€ 150 - € 300
kavel: 781
Illustrations to the Hand-book for travellers on the continent
-Contained in a Series of Maps of the most frequented Roads through Holland, Belgium and Germany, beautifully engraved, coloured, and more minutely and carefully laid down than in any Post-map; with the By-Roads (...) a great number of Plans of the principal Towns on the Continent drawn from the most recent surveys and engraved on stone by J. Lehnhardt. Part the first Holland-Belgium-The Rhine till Basle and Constance. Frankfort o.M., 1840, Charles Jugel. 17 (2) pp. en 9 kaarten. -

verkocht € 70.00
kavel: 782
Reisboekjes Duitsland & Oostenrijk
-Die Brenner-Bahn. Reise-Erinnerung von Adolf Obermüllner. München, Max Ravizza, (1867). Linnen omslag met 25 staalgravures, elk 10,4 x 6,6 cm., en tekstboekje (14 pp.). Boekje iets roestvlekkig, verder goed + Erinnerung an Passau in 12 phot. Ansichten. Verlag von G. Kanzler, (ca. 1880). Leporello met 12 fotografische illustraties, 7,6 x 10,3 cm. In verguld linnen + leporello van Linz en een leporello van Innsbruck + album Salzburg met 14 gravures van Salzburg en omgeving, elk 6,5 x 9 cm., ca. 1870. In modern linnen + 4 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 783
Reisboekjes Parijs
-Vues de Paris. Leporello met 28 chromolithografische bladen (w.v. 1 illustratie over dubbele pagina), 12,2 x 17,5 cm., ca. 1890. In rood linnen met vergulde titel + Paris. Maison Martin, Nouveau 19 Rue des Archives. Leporello met 22 chromolithografieën (w.v. 1 illustratie over dubbele pagina), 8,4 x 13,5 cm. + Leporello met 20 opgeplakte kleurenlithografieën Parijs, 15,8 x 9,5 cm. Zonder titel, ca. 1880. In rood linnen + Le Nouveau Paris et ses environs. Leporello met 25 chromolithografieën, 10,6 x 14 cm., ca. 1880. In rood linnen met vergulde titel. Bandje vlekkig en besch. aan rug, bladen wat roestvlekkig en met marginale watervlekjes + 10 andere. -

verkocht € 100.00
kavel: 784
[Italië] Set van 3 tekeningen in grisaille en sepia: (1) "Il Chiatamone dalla Villa Meale"
-(2) "Casa del Tasso a Sorrento"; (3) "S. Pietro da Villa Panfili". Drie tekeningen in grijze en bruine inkt, 19de eeuw, 10,5 x 12,5 en 10,5 x 13 en 10 x 11,5 cm., alle netjes getiteld in pen onder de afbeelding en uniform ingelijst.-

verkocht € 150.00
kavel: 786
Plantenga reisboeken
-Zwitserland: Tyrol, Zuidelijk Duitschland en Noordelijk Italië. Handboek voor reizigers. Zutphen, P. Plantenga, (1864). 362 pp., rood linnen met vergulde titel. Rug wat sleets, bandje iets vlekkig. Met los ingestoken kaart + Noord- en Midden-Duitschland. Zutphen, Plantenga, 1868, met 5 uitslaande kaarten (bibliotheekstempels, hier en daar onderstrepingen, bandje vlekkig) + De Rijn van Arnhem tot in Zwitserland. Tweede Druk, 1866 + 1x 4e druk, 1881 + 5e druk, 1890 + België. 1e druk, 1864 + 1 ex. van de 2e druk, 1866 + 1 ex. van de 4e Druk, 1876. In uniform rood linnen.-

verkocht € 130.00