veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 960-992 Kaarten en plattegronden gedrukt op doek
[968] [969] [970] [971] [972]
kavel: 970 verkocht € 600.00

[Kaart Gelderland op doek] La Gueldre, divisée en arrondissements

et cantons de justice de paix. Gegraveerde kaart met heldere grenskleuring door Cornelis van Baarsel (1761-1826) en zijn zoon Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854), Den Haag, F.J. Weygand, z.d. (1840), 53,5 x 77,5 cm., gedrukt op doek, de bovenrand met gegraveerde titel "Atlas du Royaume des Pays-Bas (...)", in de benedenrand de legenda en in de rechterbovenhoek een aantrekkelijke gegraveerde titelcartouche, opgevouwen in het oorspronkelijke schuifdoosje met titeletiket op de voorzijde, 15,5 x 10,5 cm. (nagenoeg perfect exemplaar met slechts minimale gebruikssporen).
Koeman, Handleiding, r.73; Koeman, Atlantes Neerlandici III, Wey 5 (2) en vergelijk Wey 3 (7). Niet in Deys, De Gelderse vallei. geschiedenis in oude kaarten en niet in PiCarta. Dit exemplaar is de zeer zeldzame losse deluxe-uitgave van één van de 10 kaarten gepubliceerd in Weygands Atlas du Royaume des Pays-Bas, de 2de editie van 1840. De eerste editie van die atlas dateert van 1829, de kaart van Gelderland was daarbij gedateerd 1820.