1700-1799 Fine Arts: 20ste eeuw deel II

kavel: 1774
[Kunstenaarshandboek] Die Grotesklinie und ihre Spiegelvariation im Modernen Ornament
-und in der Dekorationsmalerei. Herausgegeben von Julius Klinger und Hanns Anker. 64 Tafeln mit 422 Motiven. Berlijn/ Keulen, Kanter & Mohr, (1901), tekstboekje, 8 p. (titelpagina en geïllustreerd voorwoord door de kunstenaars), 64 kleurenlithografische platen met voornamelijk jugendstil motieven, los als uitgegeven in de oorspronkelijke stevig papieren chemise met linnen rug, deze chemise weer los in de originele kartonnen portfolio met linnen scharnieren en drukknoop, 17 x 21,5 cm.-

verkocht € 300.00
kavel: 1775
[Bruno Taut. Architectuur] Ruf zum Bauen
-Zweite Buchpublikation des Arbeiterrats für Kunst. Berlin, E. Wasmuth, 1920. 48 p., met 43 ills. w.v. 2 in kleur, oorspr. karton met stofomslag door Bruno Taut.-

verkocht € 340.00
kavel: 1776
Eugenio Carmi (1920-2016). Stripsody
-Vocal Interpretation by Cathy Berberian. Introductory text by Umberto Eco. Arco d'Alibert edizioni d'arte & Kiko Galleries, 1966. (2) tekstp. + 14 kleurenillustraties op dik papier. Envelop binnenzijde voorplat met Glossary en mapje binnenzijde achterplat met vinyl plaat. Oorspr. geïll. karton met linnen rug, 29 x 20 cm. -

verkocht € 150.00
kavel: 1777
Daan van Golden (1936-2017). Ameland-Rapport
-Jan Donia's Atlas voor een Nieuwe Metropool - Editie 6. Rotterdamse Kunststichting/ Lijnbaancentrum, 1971. Collage met herbarium, ansichtkaart, veer en stukjes schelp verpakt in cellofaan geniet aan omslag. Oorspr. omslag, 25 x 21 cm. -

verkocht € 100.00
kavel: 1778
[Architectuur] Buddhistische Tempelanlagen in Siam
-von Karl Döhring. Berlin, Verlag Asien, 1916. Tekstdeel en 2 platendelen: 356, 8, 8 pp. en 180 platen. Oorspr. linnen met vergulde decoratie op voorplat, vergulde titel op rug, folio. -

verkocht € 110.00
kavel: 1779
[Juwelen] Bijouterie, Joaillerie Médailles a l'Exposition Internationale de Milan 1906
-Georges Fouquet. Paris, 1913. 227 pp. met XXIV platen (w.o. frontispice in kleur en 12 platen buiten de tekst, w.v. 1 uitslaande plattegrond). Oorspr. omslag, 4to. Nr. 106/200. -

verkocht € 360.00
kavel: 1780
[Mode. Paul Iribe] Les Robes de Paul Poiret
-Racontées par Paul Iribe. Paris, gedrukt door La Société Générale d'Impression voor Paul Poiret, 1908. Met 10 pochoir gekleurde platen door Iribe, in geïllustreerde kartonnen uitgeversband, 32,5 x 30 cm. Een van 250 ex. op papier Hollande.-

verkocht € 1000.00
kavel: 1781
Tentoonstelling Nul Stedelijk Museum 1962
-Stedelijk Museum Amsterdam, catalogus 299. Uitvouwbaar affiche in omslag. Exemplaar met opdracht door Jan Henderikse (1937-).-

verkocht € 280.00
kavel: 1782
Lot van 5 pop-upboeken: Niki de Saint Phalle, My love where shall we make love?
-Malmö, Litografik AB, (ca. 1970). Leporello bestaande uit 50 pagina's met een totale lengte van ca. 900 cm. In oorspr. omslag door De Saint Phalle, vierkant 8vo. Rug omslag iets besch., hoeken omslag met vouw, leporello goed + Peter Dejong & Antoinette van Hoek, Precies daar... Hellend Vlak, 2005. 6 (uitslaande) bladen met erotische afbeeldingen, begeleidende tekst op doorzichtige strookjes. Oorspr. omslag, 27,5 x 16,5 cm. Gesigneerd en genumm. 56/75 + Rein Jansma, Stairs. Joost Elffers Books, 1999. 10 bladen met 10 pop-up trappen. In linnen met oorspr. slipcase - en 2 andere.-

verkocht € 140.00
kavel: 1783
Pam Rueter (1906-1998)
-Voorstelling van een gekostumeerd meisje. Gemengde techniek op papier, 18,5 x 26,5 cm. Gemonogrammeerd, ca. 1928-1930.-
€ 80 - € 140