800-826 Topografie buiten Europa

[800 - 809] [810 - 819] [820 - 826]
kavel: 810
[Afrika] 4 titels: (1) Narrative of the operations and recent discoveries
-within the pyramids, temples, tombs and excavations, in Egypt and Nubia; and of a journey to the coast of the Red Sea, in search of ancient Berenice; and another to the oasis of Jupiter Ammon. By G. Belzoni. Brussel, H. Remy, 1835, (2),XXI,(1),455 p., contemporain halfleer met vergulde, geribde rug.-

verkocht € 90.00
kavel: 811
[China. Kircher] La Chine d'Athanase Kirchere
-de la Compagnie de Jesus, illustrée de plusieurs monuments tant sacrés que profanes, et de quantité de recherchés de la nature & de l'art (...). Avec un dictionaire Chinois & François, lequel est tres-rare, & qui n'a pas encores paru au jour. Traduit par F.S. Dalquié. Amsterdam, Jean Jansson à Waesberge, & les heritiers d'Elizée Weyerstraet, 1670, (16),367,(12) p., met de volgende gravures: frontispice, portret, dubbelp. kaart van China, groot uitslaande kaart van Zuidoost-Azië, 14 platen (w.v. 2 uitslaand), 1 groot uitslaande plaat met talloze karakters en 7 platen met facsimile tekst, 42 half-pagina illustraties en 18 kleinere illustraties met symbolen/ karakter, verder een aantal grote houtsnede karakters in de tekst, contemporain verguld kalfsleer, folio.-

verkocht € 1200.00
kavel: 812
Tijdschrift van het Aardrijkkundig genootschap
-Red. C.M. Kan en N.W. Posthumus, Eerste t/m Zevende deel. Amsterdam, C.F. Stemler, 1876-1883. 4to, in halflinnen met gemarmerd papier + Bijbladen deel + Sumatra deel + Pool-tochten deel. Alle compleet met meerdere kaarten per deel. -

verkocht € 360.00
kavel: 813
Twee titels: (1) Chap. XIV. Sandwich Islands.
-Katern uit A New Royal and Authentic System of Universal Geography (...) door Thomas Bankes, Edward Warren Blake en Alexander Cook, ca. 1790, 87-106 p., met 3 gegraveerde platen met illustratie over de volledige pagina en 5 gegraveerde platen met elk 2 illustraties over de halve pagina, zonder band, folio.-
€ 60 - € 120
kavel: 814
Viaggio alle Indie Orientali
-Umiliato alla santita di N.S. Papa Pio Sesto Pontefice Massimo da Fra Paolino da S. Bartolomeo Carmelitano Scalzo. Roma, Antonio Fulgoni, 1796. 4to, half-leer, titel op rug met goudopdruk, titelblad met geïllustreerd vignet met portret van Paus Pius VI, XX,404 pp., rood-op-snee; portret van Paulinus A.S. Bartholomeo, diverse kleine houtsneden van "Indiase Hiërogliefen" in de tekst met verschillende typografie met tussenvoegingen in het Grieks, Arabisch, Oost-Syrisch en Devanagari + meer uitgebreide teksten in het Maleis en een Malabar-lied met muzieknoten. Compleet met 12 gravures over de volle pagina.-

verkocht € 300.00
kavel: 815
[Turkije. Saadeddin] Annales Sultanorum Othmanidarum, a Turcis sua lingua scripti:
-Hieronymi Beck a Leopoldstorf (...) diligentia Constantinopoli advecti M D L I (...) interprete Turcico Germanice translati. Ioannes Leunclavius (...) Latine redditos illustravit & auxit, usque ad annum MDXXCVIII. Editio altera. Frankfurt, A. Wechel heredes etc., 1596, 260,(26) p., met uitslaande letterdruk stamboom van Osman I, modern leer in oude stijl.-
€ 900 - € 1800
kavel: 816
[Egypte. Bollingen Series] Egyptian Religious Texts and Representations
-Bollingen Series XL: vol. 1-6. Prepared under the supervision of Alexandre Piankoff. Pantheon Books (vol. 1-4)/ Princeton University Press (vol. 5-6), 1954-1974. Complete reeks met alle platen. Vols. 1 en 3 elk met tekst- en platendeel in slipcase, vol. 2 in 1 deel in slipcase. Alle delen met oorspr. stofomslag (behalve vol. 3), folio.-

verkocht € 560.00
kavel: 817
[Egypte] Lot van 3 werken: Gerald Massey, The Natural Genesis
-vol. I. London, Williams and Norgate, 1883. xvi,552,ii pp., oorspr. linnen, 4to. Enkele onderstrepingen in potlood, verder goed + idem, Ancient Egypt: The Light of the World. London, T. Fisher Unwin, 1907. 544 pp., oorspr. linnen, 4to. Eigenaarsnaam op schutblad - en William Kingsland, The Great Pyramid in Fact and in Theory part I & II. London, Rider & Co, 1932-1935. 2 delen, xii,125 en xi,140 pp., deel I met 18 (van 37) platen en deel 2 met 19 (van 20) platen, oorspr. uniform linnen, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 818
[Brazilië. Kleine Barlaeus] Casparis Barlaei, rerum per octennium in Brasilia.
-Et alibi gestarum, sub praefectura illustrissimi comitis I. Mauritii Nassauiae&c. comitis, historia. Editio secunda. Cui accesserunt Gulielmi Pisonis Medici Amstelaedamensis tractatus (...). Cleve, Tobias Silberling, 1660, (12),664,(21),(3 blanco) p., met de volgende gravures: titel, portret van Maurits door C. van Dalen naar G. Flinck, Maurits' wapenschild, 3 uitslaande kaarten van Zuid-Amerika/ Afrika, van Brazilië en van de kust bij Mauritiopolis, 5 uitslaande gezichten, contemporain perkament met later marokijnen titelschildje, klein 8vo.-

verkocht € 3000.00
kavel: 819
[Japan] Bladen over Japan, verzameld door J.H. Levyssohn.
-Met eene afbeelding van Decima. Den Haag, Gebroeders Belinfante, 1852, XVI,176 p., met uitslaand, gelithografeerd vogelvluchtperspectief, oorspronkelijk omslag, 4to.-

verkocht € 1300.00