850-904 Cartografie en atlassen

[850 - 859] [860 - 869] [870 - 879] [880 - 889] [890 - 904]
kavel: 860
[Braun & Hogenberg] Arnhem, Geldern, Venlo en Roermond.
-4 Gelderse steden op een blad uit: Civitates Orbis Terrarum. Braun & Hogenberg, ca. 1600. Arnhemium Opp., Gelria, Venlonum Opp., Ruremunda Opp. Oudgekleurd, delen cartouches en wapens goudgehoogd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 36 x 48 cm. Lijst 50 x 62 cm. Samengevoegd met: een gekleurde prent van Arnhem (plattegrond en aanzicht). Blad uit: Geldersse Geschiedenissen, door Arend van Slichtenhorst, gedrukt door Jacob van Biesen, Arnhem, 1654. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 25 x 35 cm. Lijst 42 x 51 cm. Div. roestvlekjes; verder goed.-

verkocht € 80.00
kavel: 861
[Braun & Hogenberg] Harderwijk
-2 aanzichten van Harderwijk (zuid en noord) op een blad uit Civitates Orbis Terrarum door Braun en Hogenberg, ca. 1600, handgekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 36 x 45 cm. Lijst 58 x 67 cm. Samengevoegd met: Geldria et Transysulana. Blad uit: Mercator-Hondius, ca. 1630. Oudgekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 35 x 46 cm. Lijst 59 x 69 cm.-

verkocht € 160.00
kavel: 862
[Blaeu] Grave. Plattegrond en beleg
-Plattegrond van Grave door Joan Blaeu. 1649. Handgekleurd met Stads- en Provinciewapen en scheepjes op de Maas + Gravia Obsessa et expugnata met het kaartbeeld uit 1622, eveneens uitgegeven door Joan Blaeu. Beide bladen uit het Stedenboek, Amsterdam, 1649 en beide uniform ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld resp. 42 x 52 en 38 x 53 cm. Lijst resp. 66 x 76 cm. en 63 x 78 cm. Samengevoegd met: Crevecoeur, kopergravure uit: Theatro del Belgio door Gualdo Priorato, 1673, met de fortificatie Crevecoeur aan de Maas bij den Bosch. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 31 x 41 cm. Lijst 50 x 59 cm.-

verkocht € 80.00
kavel: 863
[Visscher] Brabantiae Batavae pars occidentalis
-Sive Antverpiensis Tetrarchiae pars septentrionalis comprehendens Baroniam Bredanam Marchionatum (...). Nicolaas Visscher. Amsterdam, ca. 1680. Oudgekleurd, kopergravure van West Brabant, gecentreerd op de Baronie van Breda. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 49 x 58 cm. Lijst 75 x 83 cm. Samengevoegd met: [Frederik de Wit] Nova atque emendata descriptio Suydt Hollandiae edita a Frederico de Wit. Oudgekleurd en bijgekleurd, kopergravure van Zuid-Holland, gecentreerd op de Biesbosch, uit: Nieut Kaert boeck vande XVII Nederlandsche Provincien door Frederick de Wit te Amsterdam, ca. 1680. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 44 x 54 cm. Lijst 64 x 74 cm.-

verkocht € 150.00
kavel: 864
[Ortelius] Gelriae, Cliviae Fine Timorumquae Locorum Verissima Descriptio
-Een vroege Latijnse Ortelius-uitgave door Christiaan Schrot. Antwerpen, 1570, latere kleuring. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 37 x 50 cm. Lijst 56 x 69 cm. Toegevoegd: [Visscher] Ducatus Geldriae et Zuthphaniae Comitatus. Nicolaas Visscher. Amsterdam, ca. 1690. Oudgekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 46 x 56 cm. Lijst 70 x 80 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 865
[Münster] Die dritte Tafel des Rheinstroms innhaltend das Nider Teutschlandt
-Kaart van de Rijnloop van Bonn tot aan de Noordzee door Sebastiaan Münster uit een Duitse uitgave van zijn Cosmographia Universalis. Basel, ca. 1560. Houtsnede. Ingelijst met passe-partout. Kaartbeeld 32 x 36. Lijst 51 x 51 cm. Toegevoegd: [Guicciardini] Gelria et Zutfania in een Plantijn-uitgave. Antwerpen, ca. 1580. Gekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 22 x 30 cm. Lijst 51 x 59 cm.-

verkocht € 70.00
kavel: 866
[Blaeu] Clivia Ducatus et Ravestein Dominium
-Kopergravure van het Hertogdom Kleef en het Land van Ravenstein met het volledig ingetekende kanaal van Rheinberg naar Venlo (Fossa Eugeniana) dat maar zeer gedeeltelijk is uitgevoerd en nooit volledig werd voltooid. Oudgekleurd en bijgekleurd. Blaeu. Amsterdam, ca. 1640. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 38 x 50 cm. Lijst 66 x 78 cm. Samengevoegd met: [Ottens] Nieuwe Kaart Van Het Hertogdom Kleef met de Aangrensende Landen int ligt gebragt door R. & I. Ottens tot Amsterdam. - Carte Nouvelle Du Duché De Cleve, et Pais Circonvoisins A Amsterdam chéz R. et I. Ottens en gegraveerd door O. Lindeman. Randgekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 50 x 59 cm. Lijst 75 x 84 cm.-
€ 80 - € 160
kavel: 867
[Blaeu] Rivierenkaart Waal, Rijn, Maas
-Tractus Rheni et Mosae totus(que) Vahalis a Rhenoberca Gorcomium (...) quae continet de Betouwe, Tielerwaert et com Buyren, Cuylenborgh et Leerdam. Blaeu. Amsterdam, 1649. Div. cartouches met titel en mijlenwijzers. Gedeeltelijk gekleurde kopergravure. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 38 x 50 cm. Lijst 67 x 87 cm. Toegevoegd: [Blaeu] Fort Stevenweert. Stephanowerta ab Hispania Munita 1633. Amsterdam, 1649. Gekleurde kopergravure van de Maas met fort Stevensweert en titelcartouche, r.o. boeren in het landschap en l.b. een uitvergroting van het fort. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 38 x 52 cm. Lijst 64 x 77 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 868
[Janssonius] Het Graafschap Holland (met Utrecht)
-Comitatus Hollandiae nova descriptio. Johannes Janssonius. Amsterdam, ca. 1640. Kopergravure, oudgekleurd (enigsz. verbleekt; offset op het t.o. liggende blad). Cartouche met titel en Wapen van Holland. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 40 x 53 cm. Lijst 68 x 73 cm. Toegevoegd: [Blaeu] 3 plattegronden (IJselstein, Oudewater en Woerden) en een aanzicht van het slot Woerden. Amsterdam, 1649. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 59 x 70 cm. En een gekleurd en ingelijst aanzicht van Montfoort door H. Spilman naar J. de Beijer. Lijst 34 x 57 cm. Ca. 1750.-
€ 100 - € 200
kavel: 869
[Blaeu] Goch
-Gochum vernacule Goch. Plattegrond van de stad Goch met Stads- en Provinciewapen, oorspronkelijk deel van het Hertogdom Gelre, daarna deel van het Graafschap Kleef en thans onderdeel van de Duitse deelstaat Nordrhein-Westfalen. Blaeu. Amsterdam, 1649. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 37 x 48 cm. Lijst 60 x 72 cm. Toegevoegd: 2 aanzichten van de Stad Goch (vanaf Kleef en langs de Niers gezien) door Paulus van Liender naar J. de Beijer, ca. 1750. Ingelijst achter glas, 33 x 45 cm.-

verkocht € 75.00