850-904 Cartografie en atlassen

[850 - 859] [860 - 869] [870 - 879] [880 - 889] [890 - 904]
kavel: 870
[Quad, Bussemacher] Hertogdom Gelre en omliggende gebieden, ca. 1600
-Kaartje zonder specifieke titel aan voorzijde, met tekst "En tibi amice lector nobilis illi clarusque Ducatus Geldriae ...", ingelijst met passe-partout achter glas. Quad. Bussemacher. Keulen, ca. 1600. Blad uit het Geografisches Handbuch, verso tekst. Kaartbeeld 18 x 26 cm. Lijst 43 x 53 cm. Toegevoegd: [Slichtenhorst] Nymegen. Het eerste vierdeel van Gelderlandt. Arnhem, Jacob van Biesen, 1654, ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 43 x 53 cm.; en [E.L. Crepy] Carte des environs de Cleves et de Nimegue. Parijs, ca. 1750. Gekleurd en ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 35 x 46 cm.; en [Reilly] Das Herzogthum Geldern. Wenen, ca. 1800. Gekleurde kopergravure. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 40 x 46 cm.-
€ 80 - € 160
kavel: 871
[Le Rouge] Hollande, blad nr. 12
-Een groot folio-blad uit de Atlas Nouveau van G.L. Le Rouge. Parijs, 1742. Van het gebied van Nijmegen tot Roermond. Ingelijst achter glas. Kaartbeeld 58 x 52 cm. Lijst 109 x 85 cm. Samengevoegd met: [Homann] Ducatus Brabantiae nova tabula (...) Johann Baptist Homann. Neurenberg, 1745. Oudgekleurde kopergravure van het vroegere hertogdom Brabant. In passe-partout. 79 x 71 cm. Kaartbeeld 57 x 48 cm. Het grote cartouche r.o. bleef zoals gebruikelijk ongekleurd.-
€ 100 - € 200
kavel: 872
[Blaeu] Schenkenschans (aan de samenvloeiing van Rijn en Waal)
-De ghelegenheyt van de Belegheringhe van Schencken-Schans. J. J. Schort voor Joan Blaeu. Amsterdam, 1640. Kopergravure met verdedigingswerken aan de Rijn en aan de Waal met verdedigingslinies in het landschap, boeren l.o., profielen van de retranchementen r.o. en l.b. de legenda en de titelcartouche. Een duidelijk voorbeeld van rivier- en oeververdediging. Kopergravure in passe-partout. 71 x 80 cm. Kaartbeeld 47 x 57 cm. Samengevoegd met: [Visscher] Arcis Gennippensis. De verdedigingswerken rond de fortificatie 't Huys te Gennip aan de Maas bij Gennip door Renaudus voor Nicolaas Johannes Visscher. Amsterdam, ca. 1680. Volledig gekleurde kopergravure met titelcartouche en schaalverdeling met landmeter l.o.-
€ 75 - € 150
kavel: 873
[Schenk] Luik en omgeving
-Leodiensis Episcopatus Pars Media door Nicolaas Visscher in een bewerking van Pieter Schenk Jr. Amsterdam, ca. 1700. Titel, schaalstokken en legenda in de bovenrand. Ingelijste kopergravure 73 x 82 cm. Kaartbeeld 49 x 57 cm. Samengevoegd met: [Chatelain] Carte du Gouvernement Militaire de l'Empire (...) selon l'Ordre de ses Constitutions et de ses Reglemens. Henry Abraham Chatelain. Amsterdam, ca. 1720. Kaartje van het Duitse Rijk met 10 kleinere deelkaartjes (alle randgekleurd), legenda en opmerkingen + allegorische voorstelling en afbeelding van het Duitse Rijkswapen in kopergravure op een blad. Ingelijst met passe-partout achter glas. 69 x 83 cm. Kaartbeeld 47 x 62 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 874
[Jaillot] Belgii XVII Provintiarum universa tabula ad usum Ser. Burgundiae Ducis
-Les Dix-Sept Provinces des Pays-Bas (...) Hubert Jaillot. Paris, ca. 1690. Randgekleurde kopergravure van de 17 Provinciën met Latijnse titel aan bovenrand, een allegorisch cartouche met de Franse titel en een cartouche met schaalstokken met daarboven de 17 provinciewapens. Kort afgesneden aan boven- en onderkant. Scheurtje op middenvouw en in kaartrand. Div. watervlekken onderin. Ingelijst met passe-partout achter glas, 73 x 81 cm. Kaartbeeld 51 x 61 cm. Enigsz. slordig in passe-partout.-
€ 100 - € 200
kavel: 875
Lot met 6 ingelijste kaartjes, 17e en 18e eeuw
-(1) Germania Inferior. Petrus Kaerius. Amsterdam, ca. 1630. Gekleurd. (2) Carte Idéale du Brabant contenant les Camps de 1746. Le Rouge. Paris, ca. 1750. (3) Carte particuliere des environs de Gennep, Goch et Straelen. Covens en Mortier. Amsterdam, 1747. (4) Carte du Brabant ou se trouve le Maesland. Sr. Robert. Paris, 1748. (5) Carte du Brabant ou se trouve les Mairies d'Herentals, de Turnhout. Sr. Robert. Paris, 1748; en (6) Das Maasland mit Ravenstein, der Grafschaft Megen und Herrlichkeit Gemert. J.J. von Reilly. Wenen, 1797.-

verkocht € 60.00
kavel: 876
[Mercator-Hondius] Brabant, Juliers et Cleve
-Oudgekleurde en bijgekleurde kopergravure uit de laatste uitgave van Jodocus Hondius Jr. Amsterdam, 1613-16. Kaartbeeld 34,5 x 46 cm. Franstalige druk. Titel verso. In goede staat. Samengevoegd met een tweede, ouder exemplaar uit de Mercator-Hondius atlas. Jodocus Hondius. Amsterdam, 1609. Franstalige druk, titel verso. Oudgekleurd, met oxidatie van de groene kleur waardoor sommige delen met name in het midden beschadigd zijn geraakt.-

verkocht € 300.00
kavel: 877
[Mercator-Hondius] Geldria et Transysulana
-Oudgekleurde kaart van Gelderland en Overijssel. Verso Franse titel Le Duché de Gueldres. Jodocus Hondius. Amsterdam, 1609. Kaartbeeld 35 x 46 cm. Geoxideerd met een paar gaatjes op oxidatielijnen. Vgl. Koeman-Vanderkrogt 1:111 kaart (70). Samengevoegd met: [Braun en Hogenberg] Zutphen, gekleurde kopergravure in passe-partout uit een Duitstalige uitgave van de Civitates Orbis Terrarum. 1588. Kaartbeeld 31 x 42 cm. Plattegrond met titel, legenda, Stads- en Provinciewapen.-
€ 100 - € 200
kavel: 878
[Brabant] 3 kaarten: De Wit, Homann en De Vaugondy
-(1) Tabula Ducatus Brabantiae continens March. Sacri Imperii et Dom. Mechliniense. Frederik de Wit. Amsterdam, ca. 1700. Kopergravure, 46 x 54 cm. Cartouche met titel l.o. (2) Ducatus Brabantiae Nova Tabula. Johann Baptist Homann. Neurenberg, ca. 1720. Oudgekleurde kopergravure. Kaartbeeld 58 x 48 cm. De allegorische cartouche r.o. met wapen en titel, zoals gebruikelijk ongekleurd. (3) Partie Septentrionale du Duché de Brabant. Robert de Vaugondy fils, ca. 1760. Kaartbeeld 48 x 58 cm. Kopergravure met summiere randkleuring. Cartouche met titel.-

verkocht € 180.00
kavel: 879
[Wezel en Kleef] 4 kaarten
-(1) Wesel, Wesalia. Braun en Hogenberg. Nieuw gekleurde plattegrond met stads- en gebiedswapen en titelcartouche met naam van de graveur Hermannus Hammelman. Keulen, 1617. Verso Duitse tekst met titel Niderwesell. Kaartbeeld 34 x 47 cm. Vgl. Koeman-Vanderkrogt IV-I p. 208. (2) Le Duché de Cleves (...) S. Sanson. Paris, 1681. Randgekleurde kopergravure. Kaartbeeld 43 x 56 cm. Kort afgesneden en opgeplakt. (3) Cliviae Ducatus et Marchiae Comitatus. Frederik de Wit. Amsterdam, ca. 1700. Oudgekleurde kopergravure. Allegorisch cartouche met putti, wapens en schaalstokken. Kaartbeeld 48 x 59 cm. (4) Archiepiscopatus et Electoratus Coloniensis (...) Johann Baptist Homann. Oudgekleurde kopergravure, 2 cartouches met putti, titel, wapen en schaalstokken. Kaartbeeld 49 x 58 cm.-
€ 120 - € 240