850-904 Cartografie en atlassen

[850 - 859] [860 - 869] [870 - 879] [880 - 889] [890 - 904]
kavel: 880
[België] 3 kaarten: Blaeu, Visscher en Nolin
-(1) Comitatum Hannoniae et Namurci descriptio. G. en J. Blaeu. Amsterdam, ca. 1650. Oudgekleurd en bijgekleurd. Putto met schaalstok, titel met provinciewapens. Kaartbeeld 38 x 50 cm. (2) Flandria Comitatus. Nicolaas Visscher. Amsterdam, ca. 1680. 2 cartouches, een allegorisch met titel, wapen en schaalstokken met Putti. Middenvouw onder, scheurtje en kl. besch. Links midden kl. besch. Kaartbeeld 46 x 56 cm. (3) Titelblad van de Carte pour la Guerre dans les Pays-Bas. J.B. Nolin. Paris en Bruxelles (Sr. Leonard), 1703. Hier alleen het titelblad met opdracht. Het geheel barok geïllustreerd met militairen, sommige te paard, vaandels enz. en aan de basis een deel van een fortificatie. Gegraveerd door N. Guerar. Kaartbeeld 38 x 40 cm.-

verkocht € 60.00
kavel: 881
[Sebastian Münster] Lot met 7 bladen uit de Cosmographie, waarvan een ingelijst
-(1) Antwerpen en Den Bosch op een blad, recto en verso uit een Duitstalige uitgave van de Cosmographie van Sebastian Münster. Ca. 1560. Ingelijst met passe-partout achter glas aan beide kanten. De stadsaanzichten 12 x 15 cm. met een kleinere afbeelding van het stadhuis van Antwerpen en 2 uitgewerkte initialen, alle in houtsnede. Lijst 42 x 32 cm. (2) Een tweede identiek blad, gebruind met rafelranden. (3) Een blad met aan de ene kant een gekleurde plattegrond van Antwerpen met een afbeelding van de Hertog van Alva en verso eenzelfde aanzicht van Den Bosch als tevoren. (1626). (4-5) Een kaartje van Holland, eenmaal gekleurd (en gerestaureerd) en eenmaal zw/w uit een Duitstalige uitgave van ca. 1560. (6) Een gekleurd aanzicht van Münster in Westfalen, gebruind en watervlek, ca. 1560. (7) Een gekleurd kaartje van het Hertogdom Brabant, 9 x 13 cm., op een blad (30,5 x 19,5 cm.), ca. 1560. Alle in houtsnede.-

verkocht € 110.00
kavel: 882
Lot met 25 kleinere gebiedskaarten, plattegronden en fortificaties, 17e en 18e eeuw
-Alle in kopergravure, met o.a. 2 plattegronden van Guicciardini, Gouda en Delft, gekleurde gebiedskaartjes van met name Gelre, Brabant en Overijssel door o.a. Hondius, Mercator en Robert. Een aantal fortificatieprenten door Priorato e.a. en een overzichtskaart van Les Pays Bas. Desnos. Paris, 1792 in randkleuring.-

verkocht € 140.00
kavel: 883
[Gouda] Lot van 4 plattegronden, een profiel en 4 gezichten
-w.o.: (1) Handgekleurde, gegraveerde plattegrond uitgegeven in het Stedenboek door Blaeu, 1649 (38 x 50 cm., opgevouwen, ontbrekende bovenhoekjes aangevuld); (2-3) Een handgekleurd en een ongekleurd exemplaar van de gegraveerde plattegrond van Gouda uit Guicciardini, 1ste helft 17de eeuw (24 x 31,5 cm., kreukjes/ kleine scheurtjes); (4) Handgekleurd gegraveerd profiel van Gouda van de kant van de IJssel gezien uit de Tegenwoordige Staat, ca. 1740 (17 x 41,5 cm., met vouwen als uitgegeven, vlekkig en met kleine scheurtjes). (totaal 9)-

verkocht € 100.00
kavel: 884
Lot van 32 stuks: (1) "Nieuwe kaart van Utrecht.
-Behoorende tot het Vaderlandsch Woordenboek van Jacobus Kok". Handgekleurde plattegrond door G. van Baarsel naar J.C. Roeder, 1797, 32,5 x 42 cm.-

verkocht € 120.00
kavel: 885
[Atlassen] Stieler, Andrees, 19e eeuw (lot van 4)
-Stielers Hand-atlas, folio, 1896, 95 kaarten en register. Andrees, 4e druk, 1899 2x, waarvan een met register, 186 kaarten. Andrees, 5e druk, 1912, jubileum-uitgave met 207 kaarten en register. Compleet met alle kaarten; verkocht met alle feilen.-

verkocht € 120.00
kavel: 886
Den Haag
-(1) Nieuwe kaart der residentie 's Gravenhage. Amsterdam, Mortier, Covens en Zoon, 1830. 40 x 50 cm., scheurtjes in blad buiten kaartbeeld, extra middenvouw. (2) Grondtekening van 's Gravenhage. Amsterdam, Is. Tirion, 1745. 17 x 21 cm. (3) Plan Cadastral de La Haye avec la promenade vers le faubourg de Scheveningue. I. de Rosa, ca. 1860. Litho A.A. Nunnink, 19 x 25 cm. (4) Haga-Comitis in Hollandia. Aenwysinge van s' Hage, als die was anno 1570. R. Boitet naar G. van Giessen. 44 x 50 cm. Jacob de Riemer, Den Haag, 1730, gescheurd, geplakt, red. ex. (5-6) 2 plattegronden van Scheveningen, door Johan van Swieten (met wormgaatjes) en R. Boitet (met vouwen en gerep. scheur) + twee 18e-eeuwse eenbladsdrukken.-

verkocht € 130.00
kavel: 887
[Ortelius] Frisia Orientalis
-Kopergravure. Latijnse tekst verso. Johannes Florianus voor Abraham Ortelius. Antwerpen, 1603. Oudere kleuring, papier licht gebruind. Kaartbeeld 37 x 50 cm., inzetje r.o. met de overstroming van een deel van het Reiderland in 1277.-
€ 150 - € 300
kavel: 888
[Merian] Landkarte von den 17 Niederländischen Provincien
-Mitt theils angräntzenden Ländern (...) [uit] Theatri Europaei oder Beschreibung der Denckwürdigsten Geschichten in Europa vom Jahr 1672 bis 1679. Ca. 1680. Het westen is naar het noorden gericht. In de Noordzee 5 gedateerde zeeslagen. Kaartbeeld 28 x 53 cm., van 2 platen gedrukt. Scheurtje in papierrand buiten het kaartbeeld.-

verkocht € 100.00
kavel: 889
Historische kaart van Duitsland, de Nederlanden en een deel van Denemarken
-Carte de la Basse Allemagne, Westphalie et Duches de Brunswyck et Lunenbourg. Julien. Paris, 1758. 36 x 50 cm. Cartouche met titel en mijlenwijzer. Kompasroos en schepen in de Noordzee.-

verkocht € 150.00