900-929 Cartografie en atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 929]
kavel: 910
[Historische atlas] Atlas Antiquus, Dr. C. De Spruner.
-Justus Perthes, Gotha, 1850. Historische atlas met 27 handgekleurde gegraveerde platen. Folio, linnen met titel in goudopdruk. (6) pp.-
€ 100 - € 200
kavel: 911
[Historische kaarten] De Vereenigde Nederlanden en Germania
-(1) Naauwkeurige kaart der Vereenigde Nederlanden tot opheldering der Vaderlandsche Historie in de zestiende eeuw. Amsterdam, Isaak Tirion, 1752. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 32 x 37 cm. Lijst 50 x 54 cm. Samengevoegd met: (2) Germaniae Veteris Typus. Willem Blaeu. Amsterdam, ca. 1650 met het kaartbeeld uit het begin van onze jaartelling van het land der Batavi in het westen tot aan Dacia en Pannonia in het oosten; gekleurd met 3 cartouches en legenda. Lichte verbleking papier bij middenvouw. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 38 x 49 cm. Lijst 56 x 66 cm. Beide in kopergravure en in zeer goede staat. -
€ 70 - € 120
kavel: 912
[Grave] Gravia obsessa et expugnata Armis Ordinum Belgicae Confoederatae
-Ab Illustrissimo Principe Mauritio (...) 1602 en verso: Graviae Obsidio & Expugnatio, Anno 1604. [Blaeu]. Het blad Grave uit het Stedenboek, Latijnse uitgave, 1652 [vgl. Koeman-Vanderkrogt p. 335]. Ingelijst met passe-partout achter dubbel glas (kaart en bijbehorende tekst beide zichtbaar). Kopergravure, nieuw gekleurd. Kaartbeeld 39 x 53 cm. Lijst 59 x 72 cm. Mooi ex.-
€ 60 - € 100
kavel: 913
[Utrecht en omgeving] Lot met kaarten en prenten 17e-19e eeuw
-(1) Utrecht. Merian. Aanzicht, ca. 1650, kleur. (2) Utrecht. Loman, V.D. Weijer. Het stadhuis, litho, ca. 1860, kleur. (3) De kerk te Jutfaas. Tirion. Spilman, ca. 1750. (4) Kaartje Utrecht en omgeving tot Vianen. Ca. 1750, kleur; en 3 Kuiperkaartjes door Suringar van Utrecht, Bunnik en Jutphaas, ca. 1865, randkleuring. Alle ingelijst, verschillende technieken en formaten; in zeer goede staat.-

verkocht € 50.00
kavel: 914
[Maastricht en omgeving] Lot met kaarten en prenten 18e en 19e eeuw
-(1) Nieuwe en naauwkeurige kaart van de drie landen van Overmaaze. Valkenburg. Daalhem en 's Hertogenrade. Amsterdam, Isaak Tirion, 1739. (2) Maestricht, aanzichtje, 10,5 x 15 cm., 18e-eeuws. (3) De Vrijthof te Maastricht, 11 x 13,5 cm, 19e-eeuws. (4) Maastricht. Van den St. Pietersberg gezien. G.G. Lange, staalgravure, 13 x 20 cm., ca. 1860, zwart/wit; en twee Kuiperkaartjes door Suringar van Heer en Eijsden, 1866 en 1867. Alle ingelijst, meest in kleur, verschillende technieken en formaten; in zeer goede staat.-

verkocht € 100.00
kavel: 915
[Marokko] Livrets guides des excursions au Maroc
-Congrès Géologique International XIXe session Alger 1952. Cassette met 16 cahiers, meest met kaarten aan achterzijde. Daarbij pl. XII Societe Cherifienne des Petroles Maroc Gravimètrie 1/200.0000. Companie Africaine de Geophysique - en enkele honderden bladen met metingen en aantekeningen, deels in kopie van het Ministere de L'Industrie et des Mines van het koninkrijk Marokko, 1962-63.-
€ 70 - € 120
kavel: 916
[Spanje] Lot van 81 militaire kaarten van Spanje
-jaren 50-60. Uit collectie Jan Wiebe Hendrik Van Den Bosch die zelf kaarten ontwierp. Met begeleidende brief van hem met kostenraming aan de Z.W.O., 1976.-
€ 70 - € 120
kavel: 917
[Bloemendaal] Uitbreidingsplan der Gemeente Bloemendaal
-Kaart in 5 delen op linnen in papieren map van 'Gemeente Bloemendaal. Bouw en Woningtoezicht'. Met tekeningen van de gemeentelijke uitbreiding richting Haarlem. Vooroorlogs, ca. 1910-20. Omringende gemeenten met potlood bijgetekend. Totale afmetingen 101 x 160 cm. -

verkocht € 70.00
kavel: 918
[Japan] 6 geologische kaarten van Japan
-Kaart van Ueda in 1888, door T. Teramoto. Toyodo Engraving Office, Tokyo. 38,5 x 51 cm. Op linnen, papier licht verkleurd + twee kaarten van Kuju (1963), 76 x 53 cm en Ohata (1957), 81 x 56 cm, door R. Yamamoto. Uitgeg. door Y. Yasumuro - en 3 andere.-

verkocht € 150.00
kavel: 919
A. Baedeker - School-atlas van alle deelen der aarde in 24 kaarten
-naar de laatste ontdekkingen en nieuwste bepalingen bewerkt ook ten opzigte van de Nederlandsche kolonien. Tweede vermeerderde uitgave. Rotterdam, Boekhandel van A. Baedeker, 1844. 28 x 19 cm. Inclusief vroege kaart Australië. Kaarten randgekleurd. -

verkocht € 180.00