1614-1749 Fine arts: 20ste eeuw

kavel: 1636
[Typografie] The Typographic Book
-Stanley Morison & Kenneth Day. Ernest Benn, London, 1963. 98 p. tekst met 377 voorbeelden. Gebonden met omslag in cassette - en twee andere m.b.t. Stanley Morison + Ars Typographica deel I & II. Facs. Greenwood, 1970 + Ars Typographica The Marchbanks Press, New York. Number 1 en 2, 1918 + nr. 3, 1920 (achterplat 2 nrs. los, verder goed) + Fleuron Anthology. Chosen and with a Retrospectus by Francis Meynell and Herbert Simon. Ernest Benn ltd, University of Toronto Press, 1973. 360 p. Gebonden met stofomslag. -

verkocht € 80.00
kavel: 1637
[Typografie] Nederlandse typografen
-Is getekend-Zwart op Wit. Swip Stolk. De Buitenkant, 2009. 528 p. 4to, gebonden + Jurriaan Schrofer. Frederike Huygen. Beeldredactie en ontwerp Jaap van Triest en Karel Martens, Valiz, 2013 + The Activities of Pieter Brattinga. A portrait of an era. Kodansh/ SDU, 1989. 288 p. Tweetalige uitgave. Geb. met stofomslag + False Flat. Why Dutch Design Is So Good. Aaron Betsky with Adam Eeuwens. Phaidon, hc, 1e dr., 2004 + Otto Treumann. Grafisch ontwerpen in Nederland. 010, 1999 - en 13 andere.-

verkocht € 180.00
kavel: 1638
[Typografie] Ludlow Typefaces
-A specimen book of matrix fonts. Ludlow Typograph Company, Illinois, ca. 1930 + Ludlow Typefaces Specimen book, ca. 1938. 253 p. Een woord uitgeknipt uit pagina 57. Toegevoegd: A Book of Typefaces with some illustrated examples of text and display setting. W.S. Cowell, Ipswich, 1952. Genummerd ex. met stofomslag - en 4 andere.-

verkocht € 140.00
kavel: 1639
[Bonnard/ Braque/ Matisse] Jacques Kober - Le Vent des épines
-Paris, Maeght éditeur, 1947. 23 pp. Complete set van 3 lithografieën in tekst in velin d'Auvergne, nr. 34 van 270 ex. met omslagpapier (licht verkleurd aan onderzijde) in witleren map met lintsluiting.-

verkocht € 190.00
kavel: 1640
Joan Miró
-Indelible Miró: Aquatints, Drawings, Drypoints, Etchings, Lithographs, Book Illustrations, Posters. Tudor Publishing Company, New York, 1972. Incl. 3 litho's + Miró. Maeght-Zürich juni-juli 1972. Met 3 litho's (incl. omslag). Toegevoegd: Jean Messagier. Saint-Paul, Fondation Maeght, 1977 + Jean Messagier Mai Juin 1973. Galerie Ariel, Paris.-

verkocht € 80.00
kavel: 1641
Private Press
-Het boek, Alexandra Zoi, Anneke van 't Hof, Gabrielle Marks e.a. Eerste vakjaar Grafisch ontwerpen Avond 93/94. M.m.v. Ewald Spieker & Alex Barbaix. Kartonnen opvouwbaar omslag met cahiers waarin 15 bijdragen in verschillende vorm + Hommage aan Bram de Does. Linnen doos met 22 handgedrukte bijdragen, oplage 175 ex. Hommage aan letterontwerper en typograaf Bram de Does (1934), uitgegeven t.g.v. de toekenning van de Laurens Janszoon Coster Prijs in 2007. Bijdragen van o.a. Jan de Jong, Bubb Kuyper, Ewald Spieker, Kees Thomassen, Doortje de Vries, en Johan de Zoete + Typografisch Papier XXX GLD. Stichting TYP/ Genootschap Kunst&Macht, 1989. Doos met diverse uitgaves - en 5 andere uitgaves.-

verkocht € 100.00
kavel: 1642
[Typografie] Jan Tschichold
-Leben und werk des Typographen. VEB Verlag, Dresden, 1977. Geb. met stofomslag + Jan Tschichold: Schriften 1925-1974 deel I en II. Brinkmann & Bose, Berlin, 1991. Twee dln. geb. in stofomslag + Jan Tschichold Formenwandlungen der ET-Zeichen. Stempel AG, Frankfurt, 1953 + Jan Tschichold. Meister der Typographie. Sein Lebenswerk in Bildern. Verlag Bernd Detsch, 2008. Geb. met s.o. - en 8 andere m.b.t. Tschichold.-

verkocht € 110.00
kavel: 1643
Piet Zwart
-Bruynzeel Fabrieken Catalogus nr. 7. Zaandam, Bruynzeel, ca. 1965. 348,(10) p. Met orig. plastic cover. Typografie Piet Zwart. Omslagontwerp (vignet) Vilmos Huszár + Het boek van PTT. Leiden, Ned. Rotogravure, 1938. 50 p. Ing. Boek i.o.v. en i.s.m. het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie samengesteld door Piet Zwart. Omslag wat vlekkig en gebruikssporen, vochtvlekje l.o. eerste 2 pagina's + Het boek van PTT. Facsimile SDU, 1985.-

verkocht € 70.00
kavel: 1644
Piet Mondriaan
-Piet Mondrian: Catalogue Raisonné. Joop M. Joosten & Robert P. Welsh. I: Catalogue Raisonné of the Naturalistic Works (until early 1911). Blaricum, V+K Publishing/ Inmerc, 1998. Met: Idem. II: Catalogue Raisonné of the Work of 1911-1944. V+K Publishing/ Inmerc, 1998. Goede set met stofomslag in slipcase + Piet Mondriaan. Haags Gemeentemuseum, Waanders, 1994. Gebonden met stofomslag + Mondriaan. Natuurlijke en abstracte realiteit dialoog en trialoog over de nieuwe beelding gedurende een wandeling van buiten naar de stad. Haags Gemeentemuseum, 1986, 2 delen in omslag - en 8 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 1645
Georges Braque
-Braque Lithographe. Francis Ponge, Monte-Carlo Sauret, 1963. 183 (3) pp. Net exemplaar met origineel gelithografeerd omslag, gelithografeerd frontispice en titelvignet + Fernand Mourlot. Les affiches originales des Maîtres de l'école de Paris. Braque, Chagall, Dufy, Léger, Matisse, Miró, Picasso. André Sauret, 1959. 248 p. Gebonden met stofomslag, net exemplaar + G. Braque. Pierre Descargues & Francis Ponge with an appreciation by André Malraux. Abrams, 1971. Gebonden met omslag - toegevoegd: Minaux lithographe. 1948-1973. Introduction Fernand Mourlot. André Sauret, Monte-Carlo, 1974. 208 p. Gebonden met s.o. Incl. 6 litho's - en 1 andere.-

verkocht € 240.00