155-249 Literatuur en bibliofiele uitgaven

kavel: 175
Simon Vestdijk
-Meneer Visser's Hellevaart. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1936, linnen met oorspr. stofomslag. Scheurtjes aan randen en rug s.o. met licht verlies van papier, verder goed + Fabels met kleurkrijt. Ursa Minor, 1938, paars linnen. Nr. 33/175. Enkele roestvlekjes + Pastorale 1943. Roman uit de tijd van de Duitsche overheersching. Rotterdam/ 's Gravenhage, 1948, linnen met oorspr. stofomslag. Randen s.o. met scheurtjes, intern gebruind, verder goed - en 14 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 176
Louis Couperus
-De Berg van Licht I-III. Amsterdam, L.J. Veen, (1905-1906), 1e druk, 3 delen, oorspr. linnen met paarse belettering. Banden iets vlekkig, hier en daar iets roestvlekkig, verder goede set. Van Vliet 241;7,8,9 + Eene illuzie. Amsterdam, L.J. Veen, (1892), 1e druk, blauw geïll. linnen. Goed ex. Van Vliet 140;1 + Williswinde. Amsterdam, L.J. Veen, (1895), 1e druk, groen geïll. linnen met vergulde letters. Band wat sleets aan rug en randen, intern hier en daar iets roestvlekkig, verder goed. Van Vliet 164;1 - en 2 andere.-

verkocht € 60.00
kavel: 177
[Tachtigers] De Nieuwe Gids
-1e jaargang afl. 1-5. Redactie o.a. Frederik van Eeden, Willem Kloos en Albert Verwey. Amsterdam, W. Versluys, okt. 1885 - juni 1886. 5 nrs. in oorspr. omslagen. Roestvlekkig, omslagen besch./ los, laatste p. nr. 2 gescheurd + Nieuwe Reeks. Jaargang 1, afl. 1-12. Redactie Willem Kloos en H.J. Boeken. Amsterdam, S.L. van Looy, februari 1895 - januari 1896. 12 nrs. in oorspr. omslagen. Omslag nr. 1 los, omslag nr. 12 besch., verder goed.-
€ 100 - € 200
kavel: 178
J. Slauerhoff
-Yoeng Poe Tsjoeng. Maastricht/ Brussel, A.A.M. Stols, 1930, 33,(5) p., oorspr. omslag. Ex. genummerd 44/150 + Het verboden rijk. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1932, 190 p., linnen met oorspr. stofomslag. Stofomslag met enkele besch., verder goed + Serenade. Gedichten. Maastricht/ Brussel, Halcyon Press, 1930, 35,(5) p., oorspr. omslag. Ex. nr. 8/300. Knik in achteromslag, verder goed - en 11 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 179
Nederlandse literatuur
-Frans Coenen Jr., In duisternis. Amsterdam, L.J. Veen, (1903), 180 p., linnen. Bandontwerp F. Hart Nibbrig. Wat roestvlekkig, verder goed + idem, Vluchtige verschijningen. Amsterdam, L.J. Veen, (1903), 250,(1) p., linnen. Fraaie jugendstil-band. Eigenaarsnaam op titelblad - en 1 andere door Coenen + Karel van de Woestijne, De gulden schaduw. De rei der maanden; Het huis van den dichter; Poëmata. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, 1910, VIII,326 p., groen leer + 2 andere door Van de Woestijne - en 2 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 180
Tachtigers
-Julia. Een verhaal van Sicilië, door Guido [= Willem Kloos & Albert Verwey]. Haarlem, W. Gosler, (1885), 80,(4) p., oorspr. omslag. Blok losgaand van rug, titel met bibliotheekstempel en aant. in pen, verder goed + Willem Kloos en Albert Verwey, De onbevoegdheid der Hollandsche Literaire Kritiek. Amsterdam, W. Versluys, 1886, oorspr. omslag. Roestvlekkig, omslag besch. aan rug, bibliotheekstempels. Geschreven n.a.v. positieve recensies van Julia + Marcellus Emants, Vijftig. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, (1907), 265 p., oorspr. linnen. Naam op schutblad, iets roestvlekkig, verder goed + Frans Coenen Jr., Verveling. Amsterdam, Jan Leendertz & Zoon, (1892), 179 p., verguld linnen - en 9 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 181
Lodewijk van Deyssel
-De kleine republiek. Deventer, P. Beitsma, 1889, 1e druk, 2 delen in 1 band, 334;270,(4) p., bordeaux linnen met vergulde rug. Hoeken wat gestoten, verder goed + Een liefde. Amsterdam, C.L. Brinkman, (1887), 1e druk, 2 delen in 1 band, 205,190,(2) p., halfleer met vergulde titel + Wederzien, toneelspel in een bedrijf. Grand Théâtre, Amsterdam, 10 april 1883. 49 p., eenvoudig omslag, 12mo. Bibliotheekstempels, naam en inscriptie op titelblad, enkele marginale scheurtjes - en 3 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 182
[Poëzie] 20ste-eeuwse Nederlandse dichtbundels
-Voortekens. A. Roland Holst. 2e dr. A.A.M. Stols, ca. 1946. Gesigneerd met opdracht aan mevr. J. Kranz, 1950 + Een Winter aan Zee, A. Roland Holst. 5e druk, gesigneerd + Hoonte, Gerrit Achterberg. 1e dr., Capricornus, 1949. Nr. 250 van 520 ex. Net ex. + Het innerlijk behang. H. Lodeizen, de Vrije bladen, Van Oorschot, 1949 + Vogels vliegen toch. Remco Campert, de Windroos, 1951. Debuut Campert - en 7 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 183
Russische bibliotheek
-Van Oorschot dundruk uitgaves: Verzamelde Werken Dostojewski dl. 1-11 + Tsjechow dl. 1-7. Alle met stofomslag, minimale gebruikssporen, nette sets.-

verkocht € 150.00
kavel: 184
Russische bibliotheek
-Van Oorschot dundruk uitgaves: Verzamelde Werken Poesjkin dl. 1-3 + Tolstoj Verzamelde werken dl. 1-8 + Toergenjew Verzamelde werken dl. 1-5 + Gogol Verzamelde werken dl. 1-3.-

verkocht € 175.00