155-249 Literatuur en bibliofiele uitgaven

kavel: 185
Bibliothèque de la Pléiade
-Album Nerval. Gallimard, 1993. Geb. met transparant omslag in cassette + Album Marcel Aymé, 2001 [idem] + Paul Claudel. Claudel Théâtre I en II, 1956 + Histoire Universelle 1-3, 1956 + Romanciers du XVIIIe siècle I en II, 1960 + Guy de Maupassant Romans. Édition complète, Albin Michel, Paris, 1959 - en 4 dundrukken uit de reeks I Meridiani, Arnoldo Mondadori Editore; Quasimodo Poesie; De Amicis Opere Scelte; Bertolucci opere en Sereni Poesie. Alle ex bibliotheek met stickertjes/ stempels, verder goed.-

verkocht € 115.00
kavel: 186
Drie titels: (1) Francis Carco. Les innocents. Eaux-fortes de Dignimont.
-Gedrukt door Coulouma te Argenteuil voor Émile Hazan & Cie te Parijs, 1930, oplage 873 genummerde exemplaren (één van 800), (6),203,(2) p., met 7 gekleurde etsen (incl. titelvignet) door Dignimont, oorspronkelijk omslag, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 187
Twee titels: (1) Le cabaret de la belle femme. Par Roland Dorgelès.
-Aves des dessins et des eaux-fortes de André Dunoyer de Segonzac. Gedrukt door Coulouma te Argenteuil voor Émile-Paul Frères, 1924, oplage 640 exemplaren (ongenummerd exemplaar op Van Gelder, waarvan 80 genummerde exemplaren werden gedrukt), (6),123,(6) p., met 8 geëtste platen en met illustraties door Dunoyer de Segonzac, oorspronkelijk omslag, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 188
Twee almanakken: (1) La guirlande des Mois. Cinquièsme année 1921
-Gedrukt door Coulouma in Argenteuil voor (J.) Meynial te Parijs, (1920), (4),137 p., met pochoir-gekleurde platen en illustraties en oorspronkelijk in goud en zwart gedecoreerd zijde met stofomslag en gedecoreerd schuifdoosje door George Barbier, 12mo.-

verkocht € 440.00
kavel: 189
Drie diverse titels: (1) Marcel Sauvage. Je me suis joué la comédie.
-Eaux-fortes originales de Touchagues. Parijs, gedrukt door M. Sauteron voor Les Éditions Universelles, 1946, in 258 genummerde exemplaren (dit is nummer 114, één van 252 exemplaren op vélin du Marais), 95,(6) p. met 6 etsen over de volledige pagina door Touchagues, in losse katernen als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, folio, kartonnen chemise en schuifdoos.-
€ 70 - € 140
kavel: 190
[Paul Iribe] 3 titels: (1) Rose et noir. Dessiné par Paul Iribe.
-Précédé d'un dialogue moderne en trois temps et trois cocktails par René Benjamin. Plaquette No. 2. Le mauvais génie. Parijs, gedrukt door Draeger Frères voor Établissements Nicolas, 1931, (24) p. (exclusief het meegebonden boekje Dialogue moderne door Benjamin (16 p.)), met 9 illustraties over de volledige pagina door Iribe, oorspronkelijk omslag, folio (omslag met enige slijtage aan randen/ hoeken).-

verkocht € 100.00
kavel: 191
Albert Verwey
-Aarde. Amsterdam, Scheltema & Holkema's Boekhandel, 1896, 132 p., geïll. linnen. Vlekje op achterplat, ex libris W.J.H. Moll en naam op schutblad, laatste blad gebruind + De weg van het licht. Santpoort, C.A. Mees/ Antwerpen, De Sikkel, 1922, 109 p., oorspr. omslag, 4to. Nr. 121/200. Omslag met lichte gebruikssporen. Ex libris Dr. J. van Ham + Stille toernooien. Amsterdam, W. Versluys, 1901, 304 p., halfleer met vergulde rug. Bibliotheekstempels, verder goed - en 12 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 192
[René Kieffer] 3 titels: (1) Francis Jammes. Pommes d'anis.
-Illustrations de Henri Georget. Parijs, Mercure de France, 1914, gedrukt in 300 genummerde exemplaren (dit is nummer 55, één van 250 exemplaren op vélin), 79,(1) p., met gekleurde illustraties naar Georget, fraai gebonden in vol gestempeld bruin leer door Kieffer (etiketje op schutblad), oorspronkelijk omslag meegebonden, bovensnede verguld, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 193
[René Kieffer] 2 titels: (1) Douze nouvelles de messire Jean Boccace (...).
-Avec les illustrations d'Alfred le Petit. Parijs, R. Kieffer, 1925, gedrukt in 600 genummerde exemplaren (dit is nummer 423, één van 500 exemplaren op vélin), (6),170,(3) p., met gekleurde illustraties naar Le Petit, fraai gebonden door Kieffer (etiketje op schutblad) in vol gestempeld bruingroen leer, oorspronkelijk omslag meegebonden, bovensnede verguld, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 194
[René Kieffer] 2 titels: (1) Les fleurs du mal par Charles Baudelaire.
-Illustrations décorative par André Domin. Parijs, R. Kieffer, 1920, gedrukt in 485 genummerde exemplaren (dit is nummer 266, één van 450 exemplaren op vélin), (8),363,(5) p., met gekleurde en deels met goud gehoogde illustraties naar Domin, fraai gebonden in vol blindgestempeld donkergroen leer door Kieffer (etiketje op schutblad), oorspronkelijk omslag naar Domin meegebonden, bovensnede verguld, klein 4to.-

verkocht € 650.00