155-249 Literatuur en bibliofiele uitgaven

kavel: 195
Louis Couperus
-Van oude menschen, de dingen, die voorbijgaan. Amsterdam, L.J. Veen, (1906), 1e druk, 2 delen in 1 band, versierd geel linnen. Band wat smoezelig, intern hier en daar een roestvlekje, verder goed. Van Vliet 245:4 + Metamorfoze. Amsterdam, L.J. Veen, (1897), 1e druk, versierd wit linnen. Linnen op rug wat beschadigd bij scharnieren, voorplat met knik r.o., verder goed. Van Vliet 172:1 + Langs lijnen van geleidelijkheid. Amsterdam, L.J. Veen, (1900), 1e druk, 2 delen in 1 band, versierd wit linnen. Rug wat geschaafd, band wat smoezelig, intern licht roestvlekkig. Van Vliet 202:1 - en 9 andere.-

verkocht € 220.00
kavel: 196
Louis Couperus
-Van oude menschen, de dingen, die voorbijgaan. Amsterdam, L.J. Veen, (1906), 1e druk, 2 delen in 1 band, versierd geel linnen. Intern wat roestvlekkig, verder goed. Van Vliet 245:4 + Fidessa. Amsterdam, L.J. Veen, (1899), 1e druk, versierd geel linnen. Platten licht smoezelig, boekhandeletiket op blanco schutblad. Van Vliet 194:1 + Aan den weg der vreugde. Amsterdam, L.J. Veen, (1908), 1e druk, versierd grijs linnen. Goed ex. Van Vliet 246:2 - en 6 andere.-

verkocht € 180.00
kavel: 197
[René Kieffer. Voltaire] 2 titels: (1) Voltaire. Le taureau blanc.
-Illustrations de Georges Braun. Parijs, R. Kieffer, 1926, gedrukt in 550 genummerde exemplaren (dit is nummer 75, één van 500 exemplaren op vélin blanc), (4),98,(5) p., met gekleurde illustraties door Braun, fraai gebonden door Kieffer (etiketje op schutblad) in vol gestempeld bruin leer, oorspronkelijk omslag door Braun meegebonden, bovensnede verguld, 4to (band met minimale defectjes/ slijtage, intern zeer fris).-

verkocht € 90.00
kavel: 198
[René Kieffer. Hermann Paul] Prosper Mérimée. Les ames du purgatoire.
-Quinze aquarelles de Hermann Paul. Parijs, R. Kieffer, 1929, gedrukt in 480 genummerde exemplaren (dit is nummer 72, één van 450 exemplaren op vélin blanc), 95,(2) p., met 15 gekleurde platen naar Paul, fraai gebonden door Kieffer (etiketje op vrije schutblad) in vol bruin leer met reliëfstempeling, oorspronkelijk omslag meegebonden, bovensnede verguld, folio, in schuifdoos.-
€ 100 - € 200
kavel: 199
W.F. Hermans
-Volledige Werken dl. 1-5, 7, 9 en 11-15. De Bezige Bij, 2005-2012. Alle dundruk, gebonden in linnen met leeslint in cassette. -

verkocht € 300.00
kavel: 200
[Boekband] Pierre Louÿs - Psyché
-Suivi de la fin de psyché par Claude Farrère. Paris, Albin Michel, éd. 1927. 252 p. Kl. 4to. Nr. 65 de 400 ex. sur papier de Hollande. Fraai luxe exemplaar, gebonden in verguld rood marokijn door Ch. de Samblanx in gemarmerde cassette.-

verkocht € 130.00
kavel: 201
Louis Couperus - De Ode
-Nijgh & van Ditmar, Rotterdam, 1918. Nr. 52 van 250 ex. In halfperkament, gesigneerd. Linnen op voorplat enkele roestplekjes, verder net exemplaar.-

verkocht € 240.00
kavel: 202
Louis Couperus
-Antiek Toerisme. 1e dr. Amsterdam, van Holkema & Warendorf, 1911. 221 (= 224) p. Bandontwerp André Vlaanderen. Net exemplaar + Werken van Williswinde. Amsterdam, L.J. Veen, 1895. Bandontwerp H.P. Berlage. viii, 88 p. 1e dr. Variant met onbestempeld achterplat - en 1 andere van Couperus.-

verkocht € 150.00
kavel: 203
[Franse literatuur] Anatole France, Les Contes de Jacques Tournebroche.
-Eaux-fortes coloriées de Sylvain Sauvage. Paris, Éditions René Kieffer, 1924, 166,(2) pp., met 20 kleurenetsen door Sauvage, oorspr. uitgeversomslag, groot 8vo. Ex. nr. 407/550 op vélin a la cuve. Omslag licht vlekkig, papier op rug iets ingescheurd, verder net, onafgesneden ex. + Les Droits de l'Homme et du Citoyen. Illustrée par J. Touchet. Paris, René Kieffer, 1928, 113 pp., met 17 pochoir gekleurde platen, oorspr. omslag, 4to. Ex. nr. 266 op vélin blanc de cuve. Omslag iets watervlekkig, papier op rug sleets, ex libris op blanco schutblad, verder net, onafgesneden ex. + Voltaire, L'Ingenénu suivi du Taureau blanc. Illustrations en couleurs de J. Pruvost. Collection Poivre et Sel. Éditions Kra, 1930, 238,(2) pp., oorspr. omslag, 8vo. Nr. 622/1000 - en nog 2 Voltaire-uitgaven - en 2 andere.-

verkocht € 110.00
kavel: 204
[Cockerell Press] Lavinia Blythe, Songs and Poems of John Dryden
-Chosen and introduced by Gwyn Jones. The Golden Cockerel Press, 1957, met frontispice en 7 platen in kleur, ongenummerd ex. van oplage van 500, in halflinnen door Mansell's, folio. Platten deels verkleurd, verder goed + De dierenriem. Proza van Albert Helman, prenten van Pieter Sterreveld. Amsterdam, 1940, met 13 orig. kleurenlitho's, oorspr. versierd linnen, folio. Gesigneerd en genummerd 43/100. Linnen iets smoezelig, verder goed.-

verkocht € 95.00