155-249 Literatuur en bibliofiele uitgaven

kavel: 205
Multatuli
-Foto Wegner & Motta, Amsterdam, 1875. 13 x 9 cm. Op karton. Achterzijde '6 juli 1940, Multatuli-museum' in pen. Toegevoegd foto professor H. Treub, Wegner & Motta, Amsterdam, ca. 1875. 13 x 9 cm. Op karton - en twee 19e-eeuwse ansichtkaarten met afbeelding Multatuli.-

verkocht € 260.00
kavel: 206
Frederik van Eeden - De Kleine Johannes
-Eerste druk, Mouton & Co, 's-Gravenhage, 1893. In orig. band met vergulde titel en bandtekening en ets van de auteur door Jan Veth. Met een 2e druk en twee 4e drukken - en 1 andere in halflinnen gebonden exemplaar.-

verkocht € 60.00
kavel: 207
[Zeldzame deluxe boekband] Het gulden boek voor de tuberculeuse kinderen
-Omslag en bandversiering van J.B. Heukelom. Typografische verzorging van J.G. Veldheer. Rotterdam, Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose/W.L. & J. Brusse, 192 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk verguld vol perkament, vergulde sneden, 4to. Braches 462:2.-

verkocht € 85.00
kavel: 208
[Poëzie] Claude Flight - Animal Vegetable or Mineral
-Humphrey Milford. Oxford University Press, London, 1931. 47 p. 4to, in halflinnen.-
€ 70 - € 120
kavel: 209
[Léon Pichon etc.] Zes Franse titels: (1) Regrets sur ma vieille robe de chambre
-ou avis a ceux qui ont plus de gout que de fortune. Par Diderot. Parijs, Typographie de Lëon Pichon, 1935, gedrukt op Arches in 130 genummerde exemplaren (dit is nummer 10, één van 70 gereserveerd voor de vrienden van de uitgever), 23,(2) p., oorspronkelijk omslag, klein 8vo, in chemise.-
€ 60 - € 120
kavel: 210
[Ernst Ludwig Presse] Faust. Eine Tragödie von Goethe
-2 delen in een band. Darmstadt, Ernst Ludwig Presse/ Frankfurt a. Main/ Kleukens Presse, 1922-23, 214,323,(2) pp., halfperkament met vergulde rug, 4to.-

verkocht € 190.00
kavel: 211
René Maizeroy. La mer.
-Préludes de MM. Paul Arlène, Paul Bonnetain, Paul Bourget, Gustave Geffroy, Catulle Mendès, Armand Silvestre. 24 eaux fortes et 6 héliogravures hors texte. Illustrations par Louise Abbema et Georges Clairin. Parijs, G. Petit, z.d. (1895), (2),142,(5) p., met geëtst frontispice en 2 platen door Braquemond, 20 etsen door o.a. Boilvin, Boulard, Champollion, Corot, Courtry, Lalauze, Lefort, Mordant, en Toussaint naar o.a. Courbet, Damman, Daubigny, Isabey, Meisonnier, Millet, Monet en Stevens, 6 heliogravures naar Abbema, vele illustraties in de tekst, oorspronkelijk halflinnen met platten overtrokken met perkament (perkaline?), oorspronkelijk omslag van handgeschept papier met geëtst vooromslag (= de 24ste ets) door Braquemond meegebonden, folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 212
[Duitse literatuur] Thomas Mann
-Tagebücher 1918-1955. 9 (van 10) delen; deel 8, 1949-50 ontbreekt. Frankfurt am Main, S. Fischer, 1977-1995. 1e druk (deel 10 in 2e druk). Gebonden met stofomslag, 8vo. Stofomslag deel 1 gescheurd, deel 6 rug verkleurd en deel 4 en 5 ontbreekt, verder goed + Der Tod in Venedig. Novelle. Berlin, S. Fischer, 1913, 8e druk. 145,(4) pp., half-kunstperkament, klein 8vo. Iets roestvlekkig, hoekje uit schutblad geknipt + Joseph und seine Brüder. S. Fischer, 1952, 2 delen, uniform geb. met stofomslag, 8vo - en 5 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 213
Gerard Reve
-De Avonden. Een Winterverhaal. Simon van het Reve, 1e dr., Bezige Bij, 1947. Ex. met stofomslag. Deze aan achterzijde bovenaan wat inscheuring + Werther Nieland. 1e dr., De Vrije Bladen, G.A. van Oorschot, Amsterdam, 1949. Net ex. + De ondergang van de familie Boslowits. 1e dr. De Bezige Bij, Amsterdam, 1950. Met stofomslag. Deze met kl. besch. bovenaan rug, verder keurig + Lekker Kerstbrood. Peter Loeb, 1973. Nr. 22 van 150 ex. - en 2 andere.-

verkocht € 280.00
kavel: 214
[Jacques Villon] Robert Ganzo. Oeuvre poétique.
-Illustrée de huit eaux-fortes originales par Jacques Villon. Parijs, gedrukt door J.P. Vibert voor M. Sautier, 1957, oplage 185 en enkele exemplaren alle gesigneerd door Villon en Ganzo (dit exemplaar genummerd 99, één van 150 exemplaren op vélin pur fil du Marais), 129,(6) p., met 8 etsen door Villon w.o. 2 gekleurde, in losse katernen als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, chemise en schuifdoos.-
€ 180 - € 360