155-249 Literatuur en bibliofiele uitgaven

kavel: 215
[Léon Courbouleix] Honoré de Balzac. Le chef d'oeuvre inconnu.
-Pointes sèches de Léon Courbouleix. Le texte, gravé à l'eau-forte a été imprimé sur la presse à bras par l'artiste. (Parijs), de kunstenaar, (1953), gedrukt in 95 genummerde en gesigneerde exemplaren (dit exemplaar genummerd 35, één van 30 exemplaren op Arches met originele tekening en 2 extra suites in sanguine en zwart van de 14 etsen), volledig gegraveerde tekst, met goud gehoogde initialen, 14 geëtste illustraties over de volledige pagina, in losse katernen als uitgegeven in oorspronkelijk omslag met geëtst vooromslag, folio, in halfmarokijnen chemise met vergulde en geribde rug, in schuifdoos. -

verkocht € 260.00
kavel: 216
[William Nicholson] 3 titels: (1) Polly: written by Mr. Gay. Drawings by William Nicholson
-Gedrukt in Bungay door R. Clay & Sons voor W. Heinemann te Londen, 1923, in 385 door de illustrator gesigneerde en genummerde exemplaren, XVI,107,(2) p., met 9 ingeplakte, gekleurde platen en illustraties door W. Nicholson, oorspronkelijk bedrukt linnen, 4to.-
€ 60 - € 120
kavel: 217
[Albert Decaris] Anacreon. Odes.
-Traduites en Français par Remy Belleau & illustrées par Albert Decaris. Parijs, H. Javal, 1950, gedrukt in 255 genummerde exemplaren op vélin de Rives (dit is nummer 196, één van 120 exemplaren), 212,(3) p., met 21 gegraveerde platen (incl. frontisp.) en 2 vignetten door Decaris, in losse katernen als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, chemise en schuifdoos, folio (schaafplekje op de rug van de chemise, zeer goed exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 218
[André Jacquemin. René Kieffer] Émile Verhaeren. Les campagnes hallucinées.
-Gravures de André Jacquemin. Z.pl., gedrukt door Pierre Bouchet voor Club du Livre/ Philippe Lebeau, 1962, gedrukt in 326 genummerde exemplaren (dit is nummer 28, één van 55 exemplaren op Auvergne met 2 extra suites van de illustraties op Japans en op Rives), 170,(7) p., met 20 geëtste illustraties door Jaquemin, oorspronkelijk marokijn met op beide platten een vergulde decoratie naar een ontwerp van René Kieffer, in schuifdoos, bovensnede verguld, folio, met de suites apart in oorspronkelijk halfmarokijnen omslagdoos in hetzelfde formaat.-
€ 70 - € 140
kavel: 219
[Maurice de Vlaminck. Bijzonder exemplaar] Georges Duhamel. Les hommes abandonnés.
-Illustré de lithographies par M. de Vlaminck. Parijs, M. Seheur, 1927, gedrukt in 345 genummerde exemplaren (dit is nummer 319, één van 300 exemplaren op vélin d'arches), (10),208,(1) p., met geëtst frontispice en 24 litho's (8x als plaat) door De Vlaminck (gedrukt door Mourlot), in goudgeletterde leren privé-band met meegebonden oorspronkelijk omslag, bovensnede verguld, 4to.-
€ 300 - € 600
kavel: 220
[Jean Lurçat] Jean Giono. Animalités.
-Parijs, gedrukt door en met typografie van R. Blanchet voor uitgever B. Klein, 1965, (8),128,(7) p., gedrukt in 250 door de kunstenaar en schrijver gesigneerde exemplaren (dit is nummer 187, één van 150 exemplaren op vélin d'Arches), met titelillustratie, 14 illustraties in de tekst (waarvan 3 dubbel-p.) en 4 dubbel-p. originele litho's op vélin de Rives (gedrukt door J. Berto te Marseille) door Lurçat, los in aparte linnen portfolio met bindlinten, het hoofdwerk in losse katernen in oorspronkelijk omslag, folio, samen in linnen omslagdoos (zeer goed exemplaar, hoekjes van omslagdoos iets sleets).-

verkocht € 200.00
kavel: 221
[Leonor Fini] Marcel Schwob. Le livre de Monelle.
-Parijs, gedrukt door Imprimerie Union voor Éditions de la Différence, 1976, gedrukt in 301 exemplaren op vélin de Rives, elk exemplaar met extra suite van de 24 gravures gesigneerd en genummerd door de kunstenaar (dit exemplaar en de extra suite genummerd LXIII/C, één van 76 exemplaren "reservés aux bibliophiles français"), 133,(7) p., met 24 originele gravures door Leonor Fini in de tekst, in losse katernen als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, groot folio, samen met de extra suite (in eigen oorspronkelijk omslag in hetzelfde formaat) in gedecoreerd linnen omslagdoos (53 x 35 x 7,5 cm.). -

verkocht € 250.00
kavel: 222
[Jean-Émile Laboureur. Met extra suite] Les silences du colonel Bramble. Par André Maurois
-Avec quinze gravures au burin de J.-E. Laboureur. gedrukt te Argenteuil door R. Coulouma voor Société d'Édition "Le Livre" te Parijs, 1926, gedrukt in 430 genummerde exemplaren (dit exemplaar genummerd 227, één van 350 exemplaren op vélin), (8),243,(2) p., met 15 gegraveerde illustraties door Laboureur, oorspronkelijk omslag, in goudgeletterd halfleren chemise en schuifdoos.-

verkocht € 140.00
kavel: 223
[Picasso] 2 titels: (1) Georges Hugnet. La Chèvre-Feuille.
-Avec six gravures de Pablo Picasso. Parijs, R.-J. Godet, 1943, gedrukt in 534 genummerde exemplaren (dit is nummer 69, één van 500 exemplaren op Lafuma), ongepagineerd, met 6 platen naar Picasso, oorspronkelijk omslag, 4to.-

verkocht € 400.00
kavel: 224
[Leonor Fini] Pauline Réage. Histoire d'O. Illustrée par Leonor Fini.
-Parijs, Aux dépens de la Compagnie des Bibliophiles au Cercle du Livre Précieux, 1962, gedrukt in 352 genummerde exemplaren (dit is nummer 207, één van 314 exemplaren), XXII,(2),183,(4) p., met 16 kleurenlithografische platen (w.o. frontispice), in losse katernen en met losse platen als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, folio, in zwart fluwelen chemise met goudgeletterd perkamenten titelschildje, zwart fluwelen schuifdoos (41 x 30,5 x 8,5 cm.).-

verkocht € 200.00