155-249 Literatuur en bibliofiele uitgaven

kavel: 225
Russische bibliotheek
-Dostojewski. Verzamelde werken 1-10, 1958-1960. Deel 1 blok los van rug, stofomslag deel 9 mist hapje + Gogol. Verzamelde werken 1-3, 1959-1965 + Lermontov/ Herzen/ Garsjin/ Korolenko. Werken, 1972. Van Oorschot dundruk uitgaven met stofomslag, verder in goede staat met lichte gebruikssporen.-

verkocht € 120.00
kavel: 226
Russische bibliotheek
-Tsjechow. Verzamelde werken 1-7, 1954-1958 + Toergejew. Verzamelde werken 1-4, 1955-1970 + Tolstoj. Verzamelde werken 2 en 8, 1970-1972 - en Gontsjarow. Oblomow, 1958. Van Oorschot dundruk uitgaven met stofomslag, in goede staat met lichte gebruikssporen.-

verkocht € 125.00
kavel: 227
[Laboureur. Met extra suite] Les caves du Vatican par André Gide. Eaux-fortes de Laboureur
-Parijs, NRF/ Gallimard, 1929-1930, 5 delen, gedrukt in 372 genummerde exemplaren (deze exemplaren behorend tot 300 exemplaren op Hollande), met 8/ 8/ 5/ 8/ 8 etsen (5x gekleurd frontispice, voor het overige illustraties in sanguine), oorspronkelijk uniforme omslagen, 4to, samen in oorspronkelijke chemise met marokijnen titelschild en schuifdoos (chemise en schuifdoos met wat slijtage).-

verkocht € 130.00
kavel: 228
Bibliothèque de la Pléiade
-Album Prévert, 1992 + Saint-Simon. Mémoires I-VIII, 1983-1988. Slipcase deel I ingescheurd + Alexandre Dumas. Le Comte de Monte-Cristo, 1981 + Dumas. Les Trois Mousquetaires. Vingt ans après, 1962 + Verlaine. Oeuvres en prose complètes, 1972 - en Victor Hugo. Les Misérables, 1951. Aantekening op blanco schutblad.-

verkocht € 140.00
kavel: 229
[Lucien Boucher, 1 van 25 met originele tekening] H. de Balzac. Quatre histoires de bêtes.
-llustrations de Lucien Boucher. Parijs, gedrukt door Desfossés voor Nouvelle Société d'Editions, 1945, oplage 800 en enkele exemplaren (dit is nummer 20, één van 25 exemplaren op fil Marais met een originele tekening en een extra suite van alle illustraties), (4),IV,126,(3) p., met 55 pochoir gekleurde illustraties door Boucher, het hoofdwerk, de tekening en de extra suite samen gebonden in contemporain halfmarokijn met meegebonden oorspronkelijk omslag, bovensnede verguld, 4to.-

verkocht € 80.00
kavel: 230
[J. Touchet. Eén van 14 exemplaren, fraai gebonden] Émile Gebhart. Le mariage de Panurge.
-Illustrations de J. Touchet. Parijs, gedrukt door Ducrot et Colas voor A. Picque & Cie., 1929, oplage 353 genummerde exemplaren (dit is nummer 15, één van 14 exemplaren op Japon Impérial met een extra suite in zwart-wit), 86,(3) p., met 18 pochoir-gekleurde illustraties door Touchet (incl. omslag), het hoofdwerk, de extra suite en het oorspronkelijke omslag samen fraai gebonden door Berhet in vol marokijn met 3 gekleurde, opgelegde illustraties, vergulde en geribde rug, bovensnede verguld, 4to (rug wat verbleekt).-

verkocht € 190.00
kavel: 231
[Chas Laborde. Uniek exemplaar op naam] Jocaste & le chat maigre par Anatole France.
-Z.pl., gedrukt door Coulouma te Argenteuil voor Éditions de la Banderole [Daragnès, Mac Orlan, Malexis], 1921, oplage 721 exemplaren (dit exemplaar ongenummerd en gedrukt op Japon Impérial voor uitgever Gabriel Daragnès), (6),222,(3) p., met 31 etsen door Chas Laborde, oorspronkelijk omslag (met op de rug gedrukt: "Exemplaire sur Japon Impériale"), 4to.-

verkocht € 140.00
kavel: 232
Frederik van Eeden, De Kleine Johannes. Met IX lithografiën en versieringen
-door Edzard Koning. 's-Gravenhage, Mouton & Co, ca. 1898, 190,(2) p., luxe editie in halfperkamenten kunstband met vergulde titel en florale versiering, groen linnen. Linnen iets sleets, titel iets roestvlekkig, verder goed ex. + idem, De Kleine Johannes. Tweede deel. Amsterdam, W. Versluys, 1905, 216 pp., geïll. linnen. Inscriptie voorin, verder goed + Ik beschuldig! (J'accuse!). Door een Duitscher. Met een voorrede van Dr. Fred. van Eeden. Utrecht, W. de Haan, (1915), halflinnen - en 3 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 233
Frederik van Eeden
-De bokkenrijder of het skelet. Drama. Amsterdam, W. Versluys, 1917 (omslag vermeldt 1918), 136 pp., oorspr. omslag. Bovenkant rug met kl. besch., verder goed + Het sonnet. Blijspel in drie bedrijven. 2e druk, Amsterdam, W. Versluys, 1898, 67 pp., oorspr. omslag + Lioba. Dramatische scène voor sopraan-, tenor- en baritonsolo, vrouwenkoor en orkest, getoonzet door Dan. De Lange. Amsterdam, G. Alsbach & Co, ca. 1933, 243 pp., oorspr. omslag. Omslag besch. en voorkant los, verder goed - en 7 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 234
[Pierre Bonnard] Simili. Trois actes par Claude Roger-Marx.
-Gravures de Pierre Bonnard. Gedrukt in 1930 door R. Coulouma in Argenteuil voor Au Sans Pareil te Parijs (platen gedrukt door M. Vernant), oplage 310 en enkele exemplaren (dit is nummer XXIX, één van 30 exemplaren op vergé d'Arches met twee extra suites van de illustraties), (6),126,(3) p., met 7 originele etsen door Bonnard, het hoofdwerk, de twee extra suites op Japans en Van Gelder en het oorspronkelijk omslag (gebruind) samen privé gebonden in halfleer, bovensnede verguld.-
€ 350 - € 700