155-249 Literatuur en bibliofiele uitgaven

kavel: 235
[U. Brunelleschi] Contes du temps jadis. Illustrations de U. Brunelleschi.
-Parijs, gedrukt door G. Kadar voor l'Edition d'Art, H. Piazza, (1912), 122,(6) p., met 20 ingeplakte, gekleurde platen naar Brunelleschi, modern halflinnen met oorspronkelijk vooromslag meegebonden.-

verkocht € 70.00
kavel: 236
Gerard Reve - Rietsuiker
-Amstelveen, Peter Loeb, 1974. 12 p. Nr. 74 van 100. Eigenaarsnaam op titelp.-
€ 50 - € 80
kavel: 237
Stijn Streuvels
-Reinaert de Vos naar verschillende uitgaven van het Middeleeuwsche epos herwrocht. Ills. B.W. Wierink. L.J. Veen, Amsterdam, 1910. 184 p. Met 16 litho's door Wierink. Folio, op van Gelder in oplage van 300 ex. Dit is nr. 252.-

verkocht € 320.00
kavel: 238
Middelnederlandse Lancelot-Romans
-Dl. I-VII en IX, v. Oostrum, Gerritsen, e.a. Noord-Hollandse Uitgevers Maatschappij/ Verloren, Amsterdam/ Hilversum, 1981- 2003. Dl. 1 sc, overige delen hc met stofomslag. Alle als nieuw.-

verkocht € 130.00
kavel: 239
Middeleeuwse Verzamelhandschriften uit de Nederlanden
-Deel 1-10 in 13 delen. Hilversum, Verloren, 1994-2004. Alle gebonden met stofomslag, als nieuw. -

verkocht € 130.00
kavel: 240
W.F. Hermans
-Focquenbroch. Bloemlezing uit zijn lyriek. Met een inleiding van W.F. Hermans. Van Oorschot, Amsterdam, 1946 + Mandarijnen op Zwavelzuur, 1e dr., 1963 + Supplement, 1983 + jubileumeditie, 1983 + Paranoia, 1e dr., van Oorschot, 1953. Met (licht besch.) stofomslag + Ik draag geen helm met vederbos, 1e dr. met stofomslag, 1979 - en 8 andere van Hermans waaronder 2 met sign. Seth Gaaikema.-

verkocht € 80.00
kavel: 241
F. Bordewijk
-Bint. Roman van een zender. De Gemeenschap, Utrecht. 1934. 1e druk. 131,(2) pp. Band met gebruikssporen, verder goed + Facsimile-uitgave, 1984. 131,(2),x pp. + Karakter. Nijgh & van Ditmar N.V. Rotterdam, 1938. 1e druk. 366,(2) pp. Linnen. Goed ex., met 3 ex libris voorin + Fantastische vertellingen. W.L.& J. Brusse's Uitgeversmaatschappij. Eerste bundel, 214 pp. Voorin getekend 'Seth R. Gaaikema 1964' + Apollyon. Nijgh en van Ditmar N.V., Rotterdam, 1941. 1e druk. Buitengewoon mooi ex. - en 21 andere.-

verkocht € 320.00
kavel: 242
Louis Couperus
-De Stille Kracht. Amsterdam, Veen, 1e dr., [1900]. 2 delen in een band. 183, 212 p. Uitvoering in batik band. -

verkocht € 220.00
kavel: 243
Cees Buddingh'
-Het kokootje (gorgelrijm). Plano met een gelith. illustratie door Hans van Dokkum. Gedrukt voor de Lions' Club '68, Utrecht. 1993. 10 ex., alle gesigneerd - toegevoegd 10 ex. van een andere litho van Van Dokkum.-

verkocht € 70.00
kavel: 244
P.C. Boutens
-Verzen. Maison Blok, Den Haag, 1898. Debuut, 1e druk. 8vo, los in slap vellum. xvi,121 pp. Lichte gebruikssporen. Ongesneden + idem, 1898. Karton, gesleten + In den keerkring. Kunera Pers, Den Haag, 1942. Ex. 77 van 175. Halfleer. 22,(3) pp. Mooi ex. - en 12 andere.-

verkocht € 70.00