1400-1433 Indonesië

[1400 - 1409] [1410 - 1419] [1420 - 1429] [1430 - 1433]
kavel: 1410
H. Zondervan. Bangka en zijne bewoners
-Met een kaart. Amsterdam, J.H. de Bussy, 1895. 183 pp. In halflinnen gebonden.-

verkocht € 70.00
kavel: 1411
[Jeugd] Java. Nieuwe Tafereelen
-voor de Nederlandsche Jeugd. Met gekleurde plaatjes. [H.R. de Breuk]. Leiden, A.W. Sythoff, 1861. Klein 8vo, hard-linnen band, gekl. schutbladen, bewijs van goedkeuring ingeplakt (3e prijs) voor Lambertus Hartkamp, ondertekend door de hoofdonderwijzer, Amsterdam, 1864, in hs. 106 pp., compleet met 13 handgekleurde lithografieën. Schaars ex.-
€ 80 - € 150
kavel: 1412
[Jeugd] Nederlandsch Indie
-of de bewoners dezer streken, geschetst in tafereelen uit hun dagelijksch leven, zeden en gebruiken. Voor het prentenmagazijn van G. van Sandwijk, door J.J.A. Goeverneur. Leiden, D. Noothoven van Goor, [1870]. 8vo. Hard-linnen band, titel op rug, illustratie op voorplat in goudopdruk door Haarhaus. Niet gepagineerd en compleet met 12 handgekleurde platen in lithodruk. De afzonderlijke voorstellingen alle met onderschrift. Rug met kl. besch.; verder een zeer goed ex.-

verkocht € 90.00
kavel: 1413
[Repatriëring] NIBEG Orgaan
-Nederlands-Indische Bond van Ex-krijgsgevangenen, -Geinterneerden en Gerepatrieerden. Ca. 110 nummers tussen jrg. 5 (1950) en jrg. 17 (1962) + De stem van Ambon. Orgaan van de Stichting "Door de eeuwen trouw". 27 juli 1956, nr. 88 en 25 april 1957, nr. 100 + De Indische verlofganger. Orgaan van de Vereniging van Indische Verlofgangers en Gerepatrieerden. 1 december 1956, 34/4 - en 2 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 1414
Mededeelingen van het Deli Proefstation te Medan-Sumatra
-4 gebundelde jaargangen, 1907-1917 + ca. 125 losse nrs. van Mededeelingen/ Bulletin van het Deli Proefstation, 1910-1941 + Mededeelingen uit 's Lands Plantentuin, 31 delen, 1885-1904 (enkele besch./ incompleet) + Verslag omtrent den staat van 's Lands Plantentuin te Buitenzorg, 3 delen, 1900-1902 + Verslag van de technische afdeling van Het Proefstation voor de Java-Suikerindustrie te Pekalongan. 4 delen, 1914-1917 + Rapporten van de Commissie in Nederlandsch-Indië voor oudheidkundig onderzoek op Java en Madoera. 4 delen, 1902-1911 + Mededeelingen uitgegeven door de Deli Planters Vereeniging, 23 delen (incl. doublures), 1918-1920 - en 14 andere.-
€ 200 - € 400
kavel: 1415
Berita-Negara Republik Indonesia
-1955, nrs. 52-104. Met meerdere uitvouwbare vellen + Arena Mahasiswa. Membina insan akademis. Ca. 10 nrs. uit 1973-1974 + Java Post. 5 nrs. uit 1951 + Warta Indonesia. Harian Umum Untur Nusantara. Ca. 10 nrs. uit 1948-1949 - en ca. 20 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 1416
[Criminaliteit] Criminele statistiek van Nederlandsch-Indië
-1913, 1914, 1916 en 1917. Samengesteld bij het Hoofdkantoor van het Gevangeniswezen. 1913 in halflinnen met vooromslag opgeplakt, overige in oorspr. omslag, 4to. Omslagen slordig, 1914 met besch. aan bovenhoek, verder redelijk goed tot goed + Statistiek der rechtsbedeeling in Nederlandsch-Indië 1908. Weltevreden, F.B. Smits, 1915. Omslag met gebruikssporen, hoek gevouwen, verder goed + idem voor 1912. Batavia, Landsdrukkerij, 1917. Slordig omslag, enkele pp. met vouw + Verslag omtrent het weduwen- en weezenfonds van de officieren der landmacht in Nederlandsch-Indië. 12 delen tussen 1913 en 1949. 's-Gravenhage, Landsdrukkerij, 1914-1950. Oorspr. omslagen. Omslag 1913 los, verder goed.-

verkocht € 260.00
kavel: 1417
[Sumatra] Topographische en geologische beschrijving van een gedeelte van Sumatra's
-Westkust. R.D.M. Verbeek. Batavia, Landsdrukkerij, 1883. xx,674 p. Halfleer met vergulde rug, 4to. Zonder de bijlagen. Band sleets/ met defecten, titel met inscriptie en stempels, verspreide stempels door het boek + Het familie- en kampongleven op Groot-Atjeh. Eene bijdrage tot de ethnographie van Noord-Sumatra. Julius Jacobs. 2 delen. Leiden, E.J. Brill, 1894. (6),406,(2); (2),271 p. en 31 platen. Uniform blauw linnen + Toontje Poland. Voorafgegaan door eenige Indische typen. W.A. van Rees. Tweede uitgave. 2 delen in een band. Leiden, Van den Heuvell & Van Santen, 1873. (4),269,(9),236 p. Halfleer. Rug gespleten langs scharnieren, band sleets, verder goed - en 2 andere.-

verkocht € 155.00
kavel: 1418
Encyclopaedie van Nederlandsch-Indië
-P.A. van der Lith e.a. 4 delen. 's Gravenhage/ Leiden, Martinus Nijhoff/ E.J. Brill, ca. 1900. xi,619; viii,662; viii,647; viii,848 p. Uniform halfleer, 4to. Banden wat sleets, (deels verwijderde) stempels, verder goede set + Topographische en geologische beschrijving van een gedeelte van Sumatra's Westkust. R.D.M. Verbeek. Batavia, Landsdrukkerij, 1883. xx,674 p. Halfleer met vergulde rug, 4to. Zonder de bijlagen. Stempels, leer sleets en verkleurd en ingescheurd langs onderste scharnier, schutbladen vernieuwd.-
€ 70 - € 120
kavel: 1419
[Borneo/ Java] Natural Man: A record from Borneo
-Charles Hose. London, Macmillan and Co., 1926. xvi,284 p. Oorspr. verguld blauw linnen, 4to. Met de uitslaande kaart van Sarawak. Zonder stofomslag; band met gebruikssporen, ex libris-stempel op Franse titel, verder goed + Dagverhaal van eene reis door den Oosthoek van Java, in het jaar 1825. N. van Meeteren Brouwer, notaris en vendumeester te Sourabaya. Zonder uitgever of datum. 59 p. Eenvoudig omslag (lossig) in kaft + Java, geographisch, ethnologisch, historisch. P.J. Veth. 3 delen. Haarlem, Erven F. Bohn, 1875-1882. Oorspr. verguld linnen. Met 2 uitslaande kaarten. Banden sleets, stempels, deel 1 wat lossig in band en iets vlekkig, enkele pp. deel 3 gerafeld - en nog eens deel 1-2 van dezelfde.-

verkocht € 120.00