1400-1433 Indonesië

[1400 - 1409] [1410 - 1419] [1420 - 1429] [1430 - 1433]
kavel: 1430
[Slavernij] Verkoopakte voltrokken te Batavia
-Verkoopakte waarin is vastgelegd dat Hercules van Kadjang, een 'Man Slaaf', niet langer in bezit is van Jan Baptist Muller, maar van Reinier de Fellietar Bousquet. De akte is opgesteld en ondertekend door Abraham Bussingh, 'Openbaar Notaris bij de Hooge Regering van Nederlands Indië', die niet alleen van de verkoop getuige verklaart te zijn, maar ook van de legitimiteit van het eigendom op basis van een 'Extract uit het Register der Lijfeigenen boven de acht Jaren'. 8 december 1828. Folio tot 4to gevouwen. Blindstempel van een 'klein zegel' van een halve gulden. Ca. 60 handgeschreven regels op 3 pagina's. De laatste pagina is onbeschreven.-

verkocht € 650.00
kavel: 1431
Extract uit een brief namens de Raad van Indiën
-te Batavia. Passage uit de brief van J.P. van Braam namens de Raad van Indiën, aan Van Stralen in Den Haag met betrekking tot de financiën van wijlen Gouverneur-Generaal Jacob Mossel (1704-1761), waar klaarblijkelijk besluit van 'Z.M. den Koning' over nodig is. De oorspronkelijk brief is in februari 1819 verzonden en in augustus 1819 ontvangen. 19 x 23 cm met 2 vouwen. 22 handgeschreven regels op een enkele zijde.-
€ 100 - € 200
kavel: 1432
K.P.M. Gazette
-Koninklijke aketvaart Maatschappij, Batavia, Java, 1935. Compleet jaargang Volume 1, in linnen gebonden met vergulde titel, rug prof. hersteld. Inhoud 12 nummers, gebonden met originele kaften. Set bestaande uit nrs. Java; South-Sumatra; North Sumatra; Bali; Celebes; Borneo; Molluca; Lesser Sunda-Islands; New Guinea; Niias & Mentawai; Vulcanoes; Arts & Crafts. Toegevoegd: Folder Inn de Vacantie naar Bali per K.P.M. -

verkocht € 170.00
kavel: 1433
[Indonesië] Twee foto's
-Toraja priester, Sulawesi. Afdruk eerste helft 20e eeuw. 58 x 47 cm. + Foto-afdruk een laan met kooplui en klanten. Afdruk eerste helft 20e eeuw, mogelijk Woodbury and Page. 59 x 47 cm.-

verkocht € 80.00