1746-1869 Fine arts: 20ste eeuw deel II

kavel: 1833
[Architectuur] Polychromie architecturale
-Le Corbusiers Farbenklaviaturen von 1931 und 1959/ Le Corbusier's Color Keyboards from 1931 and 1959/ Les Claviers de couleurs de le Corbusier de 1931 et de 1959. Arthur Rüegg (ed.). Basel, Birkhäuser, 1997. 3 delen in halflinnen met kartonnen omslag in cassette + Space Calculated in Seconds. The Philips Pavilion, Le Corbusier, Edgard Varèse. Marc Treib. Princeton, Princeton University Press, 1996. Gebonden met stofomslag + Les Peupliers. Maison Huis Guiette Le Corbusier. Brussel, Sint-Lukasarchief, 1987. Ringband + 4 andere over Le Corbusier + Jean Prouvé. The poetics of the technical object. Alexander van Vegesack. Weil am Rhein, Vitra Design Museum, 2007. 2e druk. Halflinnen met metalen platten met transparant buikbandje - en 7 andere.-

verkocht € 240.00
kavel: 1834
[Architectuur] Stad op Pampus
-Buiten wonen in de stad/ Country-life in town. Forum jrg. 19 (1965), nr. 3. Amsterdam, Genootschap 'Architectura et Amicitia', 1965. Geniet met gelijmd stofomslag. Met uitslaande kaart + 't Gat in de Biltstraat. Forum jrg. 24 (1970), nr. 1 + Jan Wils/het Olympisch Stadion. Monografieën van de Stichting Architectuur Museum. Vormg. door Wim Crouwel. Olf Kiers. Amsterdam, Van Gennep, 1978. Gebrocheerd + Auke Komter/architect. Idem. Gebrocheerd + Liefde voor de Hollandse bouwkunst. Architectuur en toegepaste kunst bij Uitgeversmaatschappij Kosmos 1923-1960. Hans Oldewarris. Rotterdam, nai010, 2017 - en 20 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 1835
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1919
-Bundeling complete jaargang 1919. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Oosterse kunsten; 2: Onze tijd en het Werk van M. de Klerk; 3: Dansnummer; 4: Architectuur; 5: Kunst in de Reclame; 6: Interieur ontwerpen; 7-8: Houtsnedennummer; 9-10: Tooneel; 11: Architectuur; 12: Architectuur. Het houtsneden-nummer zonder de los bijgevoegde houtsnede van Lion Cachet, verder compleet met houtsneden van o.a. Jan Mankes. P. 29 wat gekreukt, voorts goed. -

verkocht € 360.00
kavel: 1836
[Architectuur/ kunst] De Stijl. Stedelijk Museum Amsterdam
-Tentoonstelling 6-7-1951. Vormg. door Wim Sandberg. Catalogus nr. 81. Kartonnen omslag. Omslag roestvlekkig, verder goed + Abstracte Kunst. Stedelijk Museum Amsterdam. Tentoonstelling 2-4-1938. Amsterdam, De Spieghel, 1938. Geniet met papieren omslag. Aant. op voorzijde en titelpagina. Geperforeerd + Théo van Doesburg. Schilder en architect. Evert van Straaten. 's-Gravenhage, SDU, 1988. Linnen - en 22 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 1837
Eppo Doeve (1907-1981)
-Archiefje met originele tekening in Oost-Indische inkt van 2 vogels in bamboekooi, 24 x 20 cm.; Daloskönyv. Amsterdam, Astoria, ca.1933. 12 pp., touwgebonden. Ills. Eppo Doeve; Een door Doeve geillustreerde huwelijks-jubileumkaart voor Harry en Eus, Oss, 1935. + 52 foto's van Doeve in verschillende formaten, o.a. als jongeman, gesigneerd 'Davidstraat, Ep', tijdens studententijd, portretten, als muzikant (guitaar en in blaasensemble) en diverse als tekenaar/schilder. Enkele met op versozijde tekeningen van Doeve zelf.-

verkocht € 110.00
kavel: 1839
[Brief. Beeldhouwkunst] Barbara Hepworth (1903-1975)
-Getypte en handgesigneerde brief van (Dame Jocelyn) Barbara Hepworth aan Nederlands journalist Roelof K. Heijs met betrekking tot haar bezoek aan het Kröller-Müller Museum. 25 juni 1965. 28 x 21,5 cm met 3 vouwen en met oorspr. gestempelde, geadresseerde envelop. 20 getypte regels op 1 pagina. De andere pagina is onbeschreven. Op gepersonaliseerd briefpapier met vermelding van Hepworth's Trewyn Studio. Toegevoegd: tentoonstellingscatalogus Barbara Hepworth. Kröller-Müller, 1965 + Barbara Hepworth. Europese beeldhouwkunst. A.M. Hammacher. Otto Treumann (vormg.). Amsterdam, Allert de Lange, 1958 -en Winged Figure, silver-gelatine afdruk. Persfoto, stempel achterzijde 'Photo studios ltd' 1963. 16,5 x 21,5 cm.-
€ 200 - € 400
kavel: 1840
Paul Schuitema (1897-1973)
-Syst-O-Color. Vier-kleurensysteem. dl. 1 en 2. Mouton & Co, den Haag, 1965. Zeldzame set in orig. dozen (deze verweerd en vlekkig). Uit familie-bezit Schuitema. Handgeschreven naam en adres van Hanneke Schuitema op doos 2. -
€ 600 - € 1200
kavel: 1841
Irma Boom
-Het Oogziekenhuis. Eigen beheer, grafische vormgeving Irma Boom, fotografie Alexander van Berge en Hans Werlemann, ed. Ineke van Ginneke. Rotterdam, Oogziekenhuis Rotterdam, 2006. (96) pp., 4to met oorsrp. transparant omslag. -
€ 200 - € 400
kavel: 1842
Irma Boom
-Lot van 6 titels, vormgeving Irma Boom. ) Public Art '90-'98. Stroom den Haag; 2) Alfred Eikelenboom. Publicatie bij tentoonstelling,1994; 3)Grafisch Nederland 2005. Kleur; 4) Panorama 18 mei tm 10 juni, Stroom 19909; 5) Mecanoo. Nieuwbouw Technische Bibliotheek Delft, 1998. Geb. met buikbandje met achterzijde tekst 'Ach, op internet zijn alle boeken ijl'; 6) Trans Move ment. HCBK. Stroom, 1993.-

verkocht € 100.00
kavel: 1843
Willem Sandberg + Dick Elffers
-Oorkonde. Dick Elffers (vormg.). Delft, Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek N.V., 1965. Bifolio in kartonnen omslag. Omslag wat verkleurd, verder goed + 2 andere door Dick Elffers + Experimenta Typografica, nr. 11. Willem Sandberg. Keulen, Galerie der Spiegel, 1957. 2e druk. In kartonnen omslag. Omslag wat verkleurd, verder goed + Experimenta Typografica, nrs. 1 en 3-5. Willem Sandberg. Utrecht/ Keulen, Reflex/ Galerie der Spiegel, 1979-1982. Herdruk. In kartonnen omslagen. Enkele smoezelig, verder goed + Gescheurd door Sandberg. Amersfoort/ Amsterdam, Gemeente Amersfoort/ Sud Amsterdam, 1982. Losbladig in map, 28,5 x 39 cm + 8 andere door/over Willem Sandberg. Toegevoegd: Gielijn Escher. Zes zeefdrukken. Met inleiding door H.J.A. Hofland. Breda, De Beyerd, 1996.-

verkocht € 170.00