146-199 Literatuur

veiling / 9 juni 2015
[146 - 155] [156 - 166] [167 - 176] [177 - 186] [187 - 196] [197 - 199]
kavel: 167
[Book binding] Marcel Prévost
-Nouvelles Féminités. Paris, Librairie Alphonse Lemerre [1914] Boekband door E.P. van Bommel. Kl. 4to., fraai vormgegeven, lederen band, titel op rug in goudopdruk, bordure verso platten in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, goud-op-snee bovenkant. 2x ex-libris, bovenkant rug met kl. besch. en verkleuring.-
€ 70 - € 120
kavel: 168
[Boekband] Antonio Vignale
-La Cazzaria, Dialogue Priapique de l' Arsiccio Intronato, Isidore Liseux et ses amis, Paris, 1882. 8vo., half-leer, gemarmerde schutbladen. Nr. 65 (van 100 ex.). Naam voorm. eig. in inkt op schutblad. Mooi exemplaar.-
€ 70 - € 120
kavel: 169
Vier Brieven, Gerard Reve/Jotie T'Hooft
-Rotterdam, Bébert. 1985. 4to., eerste druk, half linnen met blauw gemarmerde platten, donkerblauwe linnen rug met titel in goudopdruk, rode schutbladen, ongep. [12]. Oplage: 180 door Reve gesign. ex. Dit is nummer 162. De brieven zijn in facsimile afgedrukt. Mooi exemplaar.-

verkocht € 90.00
kavel: 170
[Maurice de Vlaminck]
-Vlaminck. La Tête tournée. avec douze lithographies originales de l'auteur. André Sauret, Ed. du livre, Monte Carlo, 1956. 4to., losse kartonnen omslag, papieren omslag met titel en illustratie, titel in rood en zwart, 176,(1) pp., genummerd ex. 330 (van 350), gesigneerd door uitgever en auteur. De 12 litho's in z/w. Het geheel in beschermhoes, papieren omslag deels los. Goed exemplaar, sterke afdrukken.-

verkocht € 200.00
kavel: 171
[Gedichten en lino-sneden] Larkspur and Lad's Love
-Edited by Clare MacCulloch. Lino-cuts by G. Brender Brandis, Brandstead Press, Carlisle, Ontario, Canada, 1977. 4to., geïll. linnen band met tegel-motief en opgeplakte titel, compleet met 6 lino-sneden over de volle pagina en 10 lino's in de tekst, voorwoord en gedichten van meerdere hedendaagse dichters (o.a. Thomson, Aitken, Young, Jackson), ongenummerde pagina's op Hayle hand-geschept papier. Gelimiteerde editie. Dit is nr. 60 van 150 ex. In beschermhoes.-

verkocht € 160.00
kavel: 172
[Boekband] Boule de Suif,
-La Maison Tellier, Le Port, Guy de Maupassant, eaux fortes et dessins en couleur de Dignimont. Ed. Excelsior, Paris [1930]. Gelimiteerde oplage, nr. 245 van 302 ex. compleet met 14 originele gravures van Dignimont in z/w uitgevoerd door Robert Lacourière en dezelfde 14 gekleurd in pochoir door Robert Lecourt. Kl. 4to., een René Kieffer band, linnen met slangenleer-motief, de rug met titel in goudopdruk, voor- en achterplat met floraal motief in goudopdruk, schutbladen met zijde-papier. Mooi exemplaar.-
€ 200 - € 400
kavel: 173
[Chiswick Press] Pericles & Aspasia
-Walter Savage Landor, New York, privately printed for Scott-Thaw Co., 1903, gelimiteerde oplage, nr. 161 van 210 met signatuur van de uitgever. Kl. folio, half-linnen met titel op rug en voorplat, gemarmerd papieren omslag, geplastificeerd, 235 pp., portret auteur voor de titel, geïll. titel in rood en zwart. Boekblok versterkt met papier.-

verkocht € 50.00
kavel: 174
[Boekband] Faust I. Eine Tragodie von Goethe
-Luxe uitgave, naar het originele handschrift uitgegeven door Johann Holtz, Flensburg, 1929 en gedrukt door Paul Bender, Zollikon-Zürich in een oplage van 600, waarvan de eerste 200 op perkamentpapier, dit is nr. 60, gesigneerd door de uitgever. Band met beschadiging op rug. Folio, bruine kunstlederen band, voorplat met bordure en titel in goudopdruk en 2 messing sluitingen. Titelpagina polychroom, tekst in meerdere kleuren. Niet gepagineerd, compleet met 27 gekleurde initialen, 3 gekl. ills en 6 vignetten.-

verkocht € 320.00
kavel: 175
[Bibliofiele uitgave] Hans Christian Andersen
-Gedichte, herausgegeben von Rose Silberer mit Bildern und Buchschmuck von Franz Wacik, Artur Wolf Verlag, Wien, Leipzig [1917]. Kl. 8vo., leer, blauw, rug en platten met goudopdruk, schutbladen gebloemd tegelmotief, kop goud-op-snee, 95 pp., geïll. binnen en buiten de tekst. Vorzugsausgabe, nr. 72 van 100, oplage 1000, boekblok enigsz. los, band met minimale slijtage. Goed.-

verkocht € 70.00
kavel: 176
[Bibliofiele uitgave] Edmund Waller
-Songs and Verses selected from the works of Edmund Waller, South Harding, The Pear Tree Press, 1902. 20x15 cm, half-linnen, titel op rug (in hs) en voorplat (opgeplakt), niet gepagineerd, handgekleurde illustraties door Pickford Waller. Nr. 19 van een streng gelimiteerde oplage van 25. Schutblad met aant. en plakker. In hetzelfde jaar verscheen ook nog een gelimiteerde oplage van 300. Schaars.-

verkocht € 95.00