595-689 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 1 december 2015
kavel: 686
Karel Appel (1921-2006)
-Proefontwerp Kinder Clown. Originele emaille beschildering op plaquette koper naar de gelijknamige zeefdruk uit 1977 die Appel voor het Kindercircus in Haren ontwierp. In 1980 gebruikte hij opnieuw dit beeld voor het juweel Kinderclown, een geëmailleerde gouden pendant aan ketting met ingelegde diamanten ogen, gemaakt door goudsmid Jan van der Linden, in oplage van 18 exemplaren. Diameter 72 mm. -
€ 5000 - € 8000
kavel: 687
Karel Appel
-Karel Appel. Eloge de la folie. Jean-clarence Lambert, 1977. 60/175 ex. gesign. door Lambert en Appel + 2 tentoonstellingscatalogi + twee uitnodigingen voor een tentoonstelling van Appel in Nova Spectra, 1976 - en enkele tientallen zw.-wit foto's van kunst die daar hing, met stempel Nova Spectra aan achterzijde, in doos met litho op canvas door Appel op voorzijde. -
€ 100 - € 200
kavel: 688
A. Watteau (1684-1721) Le Chat Malade
-Grave par Jean Ettienne Liotard. Gravure met withoogsels en rode accenten. In passe-partout. 37 x 27 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 689
Gypsotheque beelden
-Dante Alighieri. Gipsen hoofd, ca. 1880. Hoogte 30 cm. + Voltaire. Hoogte 30 cm. Studievoorbeelden, afkomstig uit de gypsotheque die was verbonden aan het Rijksmuseum. -

verkocht € 125.00