595-689 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 1 december 2015
kavel: 605
M.C.Escher
-J.G. Escher. Het bezwaarde hart. Gedichten. Bussum, N.V. Uitg. Mij C.A.J. van Dishoeck, 1937, papieren band, 30 pp op zwaar papier, 22 x 16 cm. Op zowel voorplat als titelpagina een door M.C. Escher ontworpen houtsnede. -

verkocht € 270.00
kavel: 606
Kees van Dongen
-Proefblad voor de uitgave A la Recherche du Temps perdu, M.A. Proust, 1947. 45 x 58 cm. Gevouwen.-

verkocht € 75.00
kavel: 607
Escher, M.C. (1898-1972). Vissen [Bool 442].
-Houtsnede, ca. 10,9 x 10,9 cm., als gepubliceerd in De tekens van de dierenriem (samenstelling Pam G. Rueter), z.pl., De Grafische, 1963, uitgegeven in 500 exemplaren (450), (75) pp., oorspronkelijk omslag, klein 4to.-

verkocht € 460.00
kavel: 608
Ex libris
-Lot met 40 ex libris en kleine drukken in houtgravure, gravure, ets en litho door D. v. Gelder, Dombrowsky, O. Cechnova, Jan Mensinga, A. Born, Nicolaas Bulder e.a.-

verkocht € 110.00
kavel: 609
Pen en Burijn. Gedichten uit de Nederlandse letteren met grafiek van moderne kunstenaars.
-Tweede reeks. Breda/Ulvenhout, F. Haans, 1972-1974, uitgegeven in 200 genummerde en door de kunstenaar gesigneerde exemplaren (dit is nummer 49), 10 bifolia met teksten en originele grafiek in diverse technieken, los als uitgegeven in oorspronkelijke linnen portfolio, 31,5 x 26 cm. -

verkocht € 100.00
kavel: 610
[Judaica] William Humphrey - Het Commité van uitgewekenen
-Satirische prent uit David Hess' Hollandia Regenerata, 1796. Ets in rood. Hierop de patriotten die in 1787 emigreerden na hun nederlaag tijdens de Anglo-Pruissische alliantie, in een toenadering tot het committee om geld en kleren te vragen. Links in de prent een oude Joodse kleermaker. Boven hem het bord "Nathan Levi. Uitdraager en Kleermaaker" -

verkocht € 200.00
kavel: 611
[Judaica] Micrografie
-Portrait du roi Salomon. Contenant le Cantique des Cantiques et l'Ecclesiasique. Ecrit en petits caracteres par Mr. Hilel Braverman. Inkt op papier. Gevouwen. In passe-partout. -

verkocht € 500.00
kavel: 612
[Judaica]
-Anti-Semietische Beweging te Amsterdam. Lith. G. Alexandre Dam 15. Ca. 1900. 21 x 35 cm. + De Loopende Lessenaar. Prent met gedicht. Uit Katholieke illustratie no 29, 1869/1870 33 x 24 cm. - en 2 andere. Alle in passepartout.-

verkocht € 80.00
kavel: 613
Kwadraat-blad - Blote Meisje Alphabet
-Anton Beeke, Steendrukkerij De Jong & Co, 1970. Uitgewerkt ‘menselijk alfabet’. Alfabet gemaakt van blote meisjes. Fotografie Geert Kooiman. Produktie Anna Beeke. Reportage Ed van der Elsken. -

verkocht € 110.00
kavel: 614
[Theo Nieuwenhuis] Gedichten van Jacques Perk
-Met voorrede van Mr. C. Vosmaer en inleiding van Willem Kloos. 2de druk, Versierd door T. Nieuwenhuis, 1897. S.L. van Looy, Amsterdam, 194 pp. In gebatikte band. Klein 4to. Met prachtige Art Nouveau bladversiering, hoofdstukillustraties en titelpagina. Binnenzijde schutblad ex libris Rudolf Hugo Driessen en Caroline E.F. Kleyn. -

verkocht € 130.00