595-689 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 1 december 2015
kavel: 635
Het Overzicht Nr. 7-8 okt. 1921. (Prospectus)
-Antwerpen, Het Overzicht, 1921, met linosnede titel, tweezijdig bedrukt grijs plano (32,2 x 24,8 cm.).-

verkocht € 700.00
kavel: 636
[Theo van Nieuwenhuis] J. Hofker - Gedachten en Verbeeldingen
-Inleiding Lodewijk van Deyssel. Amsterdam, S.L. v. Looy, 1906. Frontispice ets van de auteur. Groot 8vo. Een van 50 luxe-exemplaren, ingebonden door de Amsterdamse binder Jan Mensing, deels beschilderd en goudbestempeld en gedecoreerd dmv batiktechniek. Art Nouveau bladontwerp door Theo van Nieuwenhuis. Op handgeschept papier, gemonogrammeerde stempel op achterzijde, als bij ieder van deze exemplaren; dit exemplaar van W.P. (=Poeschmann; bezitter van een boekhandel in Rotterdam in de tijd en waarschijnlijk bevriend met de auteur). -

verkocht € 800.00
kavel: 637
[Het Overzicht] Geert Grub, pseudoniem van Geert Pijnenburg (1896-1986). (Archiefje)
-Archief bestaande uit 5 typoscripten, een brief aan Pijnenburg, een potloodtekening en tijdschrift- en krantenknipsels en complete bladen met teksten van Pijnenburg/Grub, w.o. knipsels en complete bladen uit Het Overzicht.-

verkocht € 260.00
kavel: 638
De Stijl Bouwplaten
-Kinderkruiwagen Gerrit Th. Rietveld. Bouwplaat papermodel 1:5. Chris Overvoorde, Academia, Delft, 1987 + Bolderwagen, Gerrit Th. Rietveld. 14 pp. Chris Overvoorde, Rotterdam, 1987 + How to construct Rietveld Furniture. P. Drijver en J. Niemeijer, 1986 + 5 andere - en Het Blaakse bos. Bouwplaat Boomwoning Rotterdam. R.A. Wessels, Rotterdam, Stichting het Blaakse Bos, 1984 - en El Lissitzky. Lenin Tribune 1920/1924. Paul Groenendijk, Piet Vollaard, 010 Rotterdam, 1984. -

verkocht € 60.00
kavel: 639
[China] Les Étoffes de la Chine
-Tissus & Broderies. Préface et notice M.H. d'Ardenne de Tizac, Paris, Librairie des Arts Décoratifs, A. Calavas, [ca. 1914].-

verkocht € 260.00
kavel: 640
Wim Zwiers (1922) - Deltawerken
- Lot van 7 etsen en aquatinten uit 1961/62. "Deltawerken 1962 't sluiten van de Caissondam Vrouwenpolder VIII" (19,7 x 21,5 cm), "Deltawerken VII Schepen wachten bij dam Vrouwenpolder" (24,8 x 32 cm), "Aanlegsteiger Vrouwenpolder Deltawerken VI 40/32" (17,2 x 32,5 cm), "Deltawerken I" (18 x 27,5 cm), "Deltawerken IV" (21,3 x 32 cm), "Deltawerken V" (21,5 x 32,5 cm), "Caissondam Vrouwenpolder 40/31" (22,1x34,5 cm). Gesigneerd Wim Zwiers. -
€ 70 - € 120
kavel: 641
Wim Zwiers (1922)
-Lot van 4 met 3 litho's eigen druk en 1 ets + aquatint. "Wederopbouw" (Beeldmaat: 45,5 x 32 cm. Bladmaat: 51 x 38,5 cm); "Scheepshelling" (Beeldmaat: 97 x 66,5 cm Bladmaat: 100,5 x 75,5 cm); "Scheepswerf" (Beeldmaat: 50 x 40 cm. Bladmaat: 65 x 50 cm) uit 1954; "Wederopbouw" (Bladmaat: 49,7 x 32,5 cm, Beeldmaat: 31 x 19 cm) uit 1987. Gesigneerd Wim Zwiers.-

verkocht € 120.00
kavel: 642
[Grafiek] Diverse kunstenaars
-Lot met 4 lithografieën, o.a. Olav Bijker (1933-) Gerrit de Morée, zonder titel uit 1967, 36/140 (Bladmaat: 65 x 50 cm, beeldmaat: 49,5 x 39,7 cm); Vitte, zonder titel, 57/125 (Bladmaat: 78 x 40 cm, beeldmaat: 72 x 32 cm); M. Lemaire, zonder titel uit 1968, 1/5 (Bladmaat: 48 x 32,5 cm, beeldmaat: 32,5 x 25 cm); Olav Bijker (1933-), zonder titel uit 1958 e.d., (Bladmaat: 65 x 50 cm, beeldmaat: 53 x 37cm). -

verkocht € 80.00
kavel: 643
Ru van Rossem (1924-2007)
- Lot van 12 gravures uit 1949. 6 gravures 1ste en 3e staat voor Salambo Folio Society Ltd. London 1949, waarvan 3 artist proof's/éditions artiste (beeldformaat: 10 x 15,5 cm) + 5 'Incognita' (verschillende formaten, 2 in kleur) + 1 zonder titel (beeldformaat: 19 x 29,5 cm)-

verkocht € 100.00
kavel: 644
[Grafiek] 4 kleurenlitho's 1959/61
-"Kerstmis" 11/XV uit 1961 (Beeldformaat: 54,5 x 21,5 cm); "Europa" 7/20 (Beeldformaat: 61 x 47 cm) uit 1961; Épreuve d'artiste uit 1957 (Beeldformaat: 51,5 x 40 cm); "Kinderoptocht" (Beeldformaat: 48 x 32,5cm) uit 1960. Handgesigneerd RLoz (?) -
€ 70 - € 120