1250-1280 Collectie Jan Vrijman

veiling / 2 december 2015
[1250 - 1259] [1260 - 1272] [1273 - 1280]
kavel: 1273
Wim Kan - brief n.a.v. Dag Koninginnedag 1957
-Tweezijdige handgeschreven brief van Wim Kan aan Jan Vrijman om hem een hart onder de riem te steken na de de eerste Nederlandse televisierel, die ontstond over zijn eerste televisie documentaire "Dag Koninginnedag". Toegevoegd: een foto van Vrijman door Han Buter. Aan achterzijde gestempeld en voorzien van tekst 'de enige overgeleverde kiek van de legendarische "dag koninginnedag". Dus onmiddelijk terug naar Vrijman'. Zilvergelatinedruk, 28 x 21,5 cm. -

verkocht € 170.00
kavel: 1274
Gerard Reve
-Getypt verzoek van Vrijman (16-5-'65) en tweezijdig handgeschreven afwijzing (18-5-'65) van Reve om een 4 minuten durend scenario voor te lezen dat Reve beschouwde als blasfemisch, en daarmee beledigend voor de gehele katholieke gemeenschap en in het bijzonder de gemeenschap in Greonterp (Friesland).-

verkocht € 160.00
kavel: 1275
Lucebert
-Nieuwjaarskaart aan Jan Vrijman "Een goed 1962. lucebert & Tony." Met ingeplakte ets, nummer 3 van 8, 18,5 x 9 cm. -

verkocht € 160.00
kavel: 1276
Karel Appel
-Nieuwjaarskaart 1957. "Bonne Annee Machteld Karel Appel". -

verkocht € 170.00
kavel: 1277
Karel Appel
-6 Handgeschreven brieven uit een briefwisseling van Karel Appel gericht aan Jan Vrijman waarin de productie van de film ‘The Reality of Karel Appel’ centraal staat. De brieven dateren tussen 31 nov. 1956 en 11 mei 1964. -

verkocht € 360.00
kavel: 1278
Corneille - brief met voorstel tot een interview
-Enkelzijdig getypte brief van Corneille (24 juni 1955) aan Jan Vrijman waarin hij deze allereerst complimenteert met zijn 'on-Hollands goede stukje' over hemzelf en vervolgens voorstelt een interview met hem te houden door middel van een vraaggesprek, waarvoor hij ook zelf wel de plaatjes zou kunnen aanleveren. "Ik heb in mijn bezit nogal opzichtige en opruiende photos van mijn persoon plus omgeving" [...] " "Ed [van der Elsken] beschikt trouwens ook nog over plaatjes van mij ook meen ik nog, van mij en mijn zwarte vrouw, decent genoeg om afgedrukt te worden in een Hollands weekblad" [...] "Au revoir, ik puf, wij puffen wij puffen allen hier in Parijs een moordend Sierra Nevada weer houdt deze stad gevangen, ik denk aan tonnen koel bier en zet un point final achter deze brief" [geen punt volgt], gesigneerd door Corneille. -

verkocht € 70.00
kavel: 1279
Hermans - brief waarin een belafspraak voor een ontmoeting gemaakt wordt
-Enkelzijdig getypte brief (origineel uit privé-archeif) van W.F. Hermans (20 juni 1955) waarin hij beknopt en wat norsig schrijft wanneer een afspraak hem wel en wanneer niet schikt "omdat ik mij zal moeten haasten de trein van kwart over zes te halen, waarna ik de Etna zal bestijgen." [...] "Hierbij sluit ik een klein boekje te Uwer stichting en zaligmaking."-

verkocht € 350.00
kavel: 1280
H.J.A. Hofland - brief n.a.v. de Gouden Beer
-Enkelzijdig, handgeschreven brief op Hoflands persoonlijke briefpapier aan Jan (en Nicole) Vrijman, waarin hij ze feliciteert met de Gouden Beer en alle reacties die daarop volgden (Bibeb, Henk v.d. Meijden). "Je zag er keurig uit op de foto's, en ook de fiets vond ik mooi."-

verkocht € 70.00