1425-1464 Topografie buiten Europa

veiling / 2 december 2015
[1425 - 1434] [1435 - 1445] [1446 - 1455] [1456 - 1464]
kavel: 1435
[Japan] Reis om de wereld naar Japan,
-aan boord van het expeditie-eskader onder Commodore M.C. Perry, in de jaren 1853, 1854, 1855 ondernomen op last van de regering der Vereenigde Staten. Naar het Hoogduitsch van Wilhelm Heine. H. Nijgh, Rotterdam, 1856, groot 8vo., (8),486,(1) pp.-

verkocht € 100.00
kavel: 1436
[Japan] De Medusa in de wateren van Japan, in 1863 en 1864; door Jhr. F. de Casembroot.
-Tweede druk, met een plaatje en met twee kaartjes. Den Haag, gebroeders van Cleef, 1865, VIII,136 p., met gelithografeerd frontispiece en twee uitslaande gelithografeerde kaarten, contemporain halflinnen met oorspronkelijk bedrukt vooromslag en achteromslag opgeplakt. -

verkocht € 170.00
kavel: 1437
Mémoires de Monsieur Du Guay-Trouin, Lieutenant General des Arme'es Navales (...).
-Amsterdam, P. Mortier, 1756, XXXIX,(9),312 p., met gegraveerd portret van de auteur, één groot uitslaand gegraveerd profiel met schepen, 3 uitslaande gegraveerde platen met zeeslagen en 1 groot uitslaande gegraveerde kaart van Rio de Janeiro en omgeving, modern karton, 12mo (hier en daar water- en roestvlekjes).-

verkocht € 180.00
kavel: 1438
[Paraguay] "Paraguay, ó prov. de Rio de la Plata cum regionibus adiacentibus Tucuman
-et Sta. Cruz de la Sierra." Handgekleurde, gegraveerde kaart, Amsterdam, J. Janssonius, ca. 1660, 37,5 x 48,7 cm., in lijst. -
€ 200 - € 400
kavel: 1439
Atlas Cook - Atlas du premier voyage de James Cook.
-Contenant une carte indicative de la route tenue dans la mer du sud, par MM. Byron, Carteret, Wallis et James Cook; et vingt-trois planches en taille-douce. Parijs, Veuve Lepetit, 1804, 8 tekstp., groot uitslaande kaart "d'une partie de la Mer du Sud" en 23 illustraties op 19 gegraveerde platen, in contemporain omslag met gedrukt papieren rugschildje, klein 8vo.-

verkocht € 130.00
kavel: 1440
[Amerika] A Voyage to North America, and the West Indies, in 1817.
-By E. Montule. Londen, gedrukt voor Sir Richard Phillips en Co., 1821, (2),102 p., met twee uitslaande platen (1 aquatint en 1 gravure) en 4 andere gegraveerde platen, 4 houtgravures in de tekst, contemporain verguld karton, sneden verguld (kleine defecten).-
€ 200 - € 400
kavel: 1442
[Oceanië] "Autour du Monde, 1911-1912.
-Océanie: Australie - Tasmanie. Nouvelle Zeelande. Nouvelle Guinée. Dobo-Thursday Island. Ambon-Macassar. 1." (titel op voorplat). Album met ca. 280 ingeplakte ansichtkaarten, foto's etc., ca. 1912, goudgeletterd marokijn, oblong groot folio (43 x 59 cm.). -

verkocht € 800.00
kavel: 1443
[China]. "Autour du Monde, 1911-1912.
-Asie: Indo-Chine: Cochinchine-Annam-Tonkin. Chine: Honh-Kong - Sjanghai. Canton-Macao. 2." (titel op voorplat). Album met ca. 160 ingeplakte ansichtkaarten, foto's etc., ca. 1912, goudgeletterd marokijn, oblong groot folio (43 x 59 cm.).-

verkocht € 1000.00
kavel: 1444
[India] "Autour du Monde, 1911-1912.
-Asie: Indes Anglaises-Himalaya-Birmanie-Singapore.2." Album met ca. 210 ingeplakte ansichtkaarten, foto's etc., ca. 1912, goudgeletterd marokijn, oblong groot folio (43 x 59 cm.).-

verkocht € 800.00
kavel: 1445
[Zakglobe] Bolvormig foudraal van hout,
-aan de buitenzijde bekleed met zwart haaienleer en met twee koperen sluithaakjes en koperen scharnier, aan de binnenzijde bekleed met handgekleurde, gegraveerde sterrenhemel, zonder adres, waarschijnlijk Engeland, ca. 1750, doorsnede 7,5 cm.-

verkocht € 750.00