1425-1464 Topografie buiten Europa

veiling / 2 december 2015
[1425 - 1434] [1435 - 1445] [1446 - 1455] [1456 - 1464]
kavel: 1446
J.S.G. Gramberg, Schetsen van Afrika's Westkust
-Schetsen van Afrika's Westkust door J.S.G. Gramberg. Weijting & Brave Amsterdam 1861. 388 pp. In linnen band met gedeeltelijk vergulde stempels. 7 ingekleurde gelithografeerde uitvouwbare platen en 1 gekleurde litho op de titelpagina. Litho's van C.C.A. Last. -

verkocht € 370.00
kavel: 1447
[Onbekende Amsterdam editie] Ambassades de la Compagnie Hollandoise des Indes d'Orient,
-vers l'empereur du Japon, divisées en trois parties; ornées de Figures en taille-douce. Avec une relation exacte des guerres civiles de ce pays-là [door Arnoldus Montanus]. Amsterdam, C. Jordan, 1722, 4 delen in 2 banden, 135,(1);(137)-257; 137,(1);158 p., met 5 uitslaande, gegraveerde platen, contemporain uniform kalfsleer met geribde, vergulde rug, klein 8vo. -

verkocht € 450.00
kavel: 1448
[Wereldatlas] (Le nouveau théatre du monde, ou la géographie royale).
-(Leiden, Pieter van der Aa, 1713), met 4 gegraveerde platen gevolgd door 95 gegraveerde, met de hand genummerde kaarten (grotendeels met grenskleuring), en met handgeschreven index "Cathalogue des Cartes contenues dans ce Livre", contemporain kalfsleer met vergulde geribde rug met marokijnen titelschildje ("Du Bois géographie moderne"), oblong folio. -
€ 9000 - € 12000
kavel: 1449
Jerusalem
-Ansicht von Jerusalem (Palaestina). 19e eeuw. 34 x 27 cm. (binnenmaat) 37 x 49 cm. (buitenmaat) Handgekleurde opgehoogde litho. -
€ 100 - € 200
kavel: 1450
Reize naar de oost- en westkust van Zuid Amerika en Sandwichs-en Philippijnsche eilanden,
-China enz gedaan in de jaren 1826, 1827, 1828 en 1829. J. Boelen, Amsterdam, Ten Brinken de Vries, 1835-1837 - 379, 445, 396 pp. In nieuwe binding, halfleder, gemarmerde platten. Complete set. -
€ 125 - € 250
kavel: 1451
[Wereldatlas]. Atlas von der ganzen Welt für Junge Leute.
-In XXXI. accuraten Landkärtchen vorrgestellt von Adam Friedrich Zürner (...). Neurenberg, C. Weigel und Schneider, z.d. (ca. 1786-1796), met 31 fraai oudtijds handgekleurde gegraveerde platen en kaarten, contemporain halfleer met meegebonden het oorspronkelijke blauw papieren omslag met letterdruk titel, platenindex en uitgeversadvertentie, oblong 4to.-
€ 1800 - € 3600
kavel: 1452
Le monde en estampes ou géographie des cinq parties du monde,
-précédée d'un Précis de Géographie universelle, ouvrage consacré a l'instruction et a l'amusement de la jeunesse, orné de cent cinquante gravures en taille-douce et de cartes (...). Par le Chevalier de Roujoux. Parijs, A. Nepveu, 1828, (8),390,(4) p., met gegraveerde spheara en 12 gegraveerde kaarten, voorts met 74 gegraveerde platen (grotendeels met 2 afbeeldingen), oorspronkelijk bedrukt karton, oblong groot 8vo.-
€ 200 - € 400
kavel: 1453
[Sri Lanka] Relation ou Voyage de l'Isle de Ceylan, dans les Indes Orientales.
-(..._). Par Robert Knox. Traduit de l'Anglois. Enrichi de Figures, avec la Carte de l'Isle. Amsterdam, Paul marret, 1693, 2 delen in 1 band, (22),218; (6),180,(28) p., met gegraveerd frontispiece, groot uitslaande gegraveerde kaart van het eiland en 16 (van 17) grotendeels uitslaande gegraveerde platen, contemporain met vergulde, geribde rug, 12mo.-

verkocht € 650.00
kavel: 1454
[Indonesië] Nederlandsch Oost-Indische Typen.
-Verzameling van gelithografieerde platen in kleurendruk. Naar de natuur geteekend door A. van Pers. Met een verklarenden tekst in 't Hollandsch en Fransch. Opgedragen aan zijne excellentie den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, den heer Mr. A.J. Duijmaer van Twist. Den Haag, C.W. Mieling, z.d. (1853-1854), getint lithografische titel, 14 dubbelzijdig bedrukte letterdruk tekstbladen en 28 kleurenlitho's met Nederlandse, Maleisische en Franse onderschriften, contemporain halfleer, groot folio.-

verkocht € 1850.00
kavel: 1455
[Tirion-Turkse Rijk] Hedendaagsche Historie of Tegenwoordige Staat van alle volkeren;
-In opzigte hunner Lands-gelegentheid, personen (..) door Th. Salmon, vertaald en merkelyk vermeerderd door M. van Goch M.D. V. deel. Behelzende den Tegenwoordige Staat van het Turksche Ryk in Asia en Afrika. Amsterdam. Isaak Tirion. 1733. (8),622 pp. + register.-

verkocht € 200.00