1500-1596 Varia

veiling / 2 december 2015
kavel: 1547
De Schijnwerper
-Weekblad van de Gedetineerden in de bijzondere strafgeving te Leeuwarden. 1e jaargang nr. 12, feb. 1949 t/m 1e jaargang nr. 32, juni 1949. 4to, bundeling in halflinnen. Met bijdragen als een schaakstelling van schaakgroep "Het Klokhuis" waarbij de oplossing bij de sociaal ambenaar was af te halen, boekbesprekingen, variété-verslagen en overpeinzingen als een stuk over brieven.-

verkocht € 50.00
kavel: 1548
Antike Synagogen in Galilaea
-von Heinrich Kohl und Carl Watzinger. Mit 18 Tafeln und 306 abbildungen im Text. Leipzig, J.C. Hirichs'sche Buchhandlung, 1916. 231, xviii pp. In orig. pap band. Gr. 4to. -

verkocht € 120.00
kavel: 1549
[Utrecht] Oranjebond van Orde 1893-1903
-Der Oranjebond van orde, gevestigd te Utrecht. Geschiedenis van zijn eerste decennium. 25 februari 1893-1903. Stoomdruk van J. Bokma, Utrecht. In linnen met oranje imprint. Incl. frontispice en 6 fotoprenten. Versteviging pagina 11/12.-
€ 50 - € 80
kavel: 1550
La Palestine Illustrée Jaffa
-Francois Scholten, éditions Jean Budry & Co, Paris, 1929. XXII, 203, (XXIII)-XXXV + XIV (169, (XV)- XXIII pp. Ongenummerd ex. van 1000 exemplaren. Compleet in twee delen. 4to in orig. pap. band met opgeplakte platen. -

verkocht € 100.00
kavel: 1551
C. van Wijk en Henriette Wythoff
-Wildbrugge. C. van Wijk, Amsterdam, Allert de Lange, [1908]. 172 pp. ongesneden + De strijd om de Schatten van Oom Tom. C. van Wijk, Amsterdam, Allert de Lange. 60 pp. + Grootmoeder. Paaschvertelling door Henriette Wythoff. Tweede druk, Amsterdam, Allert de Lange. 16 pp. - en 3 andere. Alle onafgesneden exemplaren met stempel Archief-Exemplaar. Privékantoor. Waarschijnlijk afkomstig uit archief Allert de Lange. -
€ 50 - € 80
kavel: 1552
[Deluxe exemplaar] The Reminiscences and Recollections of Captain Gronow
-Being anecdotes of the camp, court, clubs, and society 1810-1860. With Portrait, four Woodcuts, and Twenty Etched and Aquatint illustrations from Contemporary Sources by Joseph Grego. Londen, J.C. Nimmo, 1889, eerste druk, 2 delen, XXVIII, 351; XII, 343 p., met 25 platen in twee staten: ongekleurde proefstaat en handgekleurd (en met gom gehoogd), oorspronkelijk verguld linnen, bovensnede verguld, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 1553
Auf Grosswild. Jagd- und Reiseabenteuer in den Tropen
-Von Gustav von Dippe. Mit 24 Vollbildern in Lichtdruck u. 125 Textillustrationen. Strassburg/Leipzig, J. Singer, 1911, 360 p., met illustraties, oorspronkelijk gedecoreerd linnen (kl. defecten).-
€ 50 - € 100
kavel: 1554
[Socialisme en anarchie. Kropotkine] Zijn de Gevangenissen noodzakelijk?
-Door Peter Kropotkine. Amsterdam, G. Rijders, z.d. (ca. 1900), eerste druk, 24 p., oorspronkelijk omslag, smal 8vo.-

verkocht € 90.00
kavel: 1555
[Socialisme en anarchie] Lot van ca. 115 kleine publicaties,
-grotendeels Engelstalig en gepubliceerd na 1970, alle in oorspronkelijk omslag, grotendeels 8vo (enkele kleiner).-

verkocht € 70.00
kavel: 1556
Pornografie
-Henk J. Meier onder diverse pseudoniemen. Villa Barbara. Dolf Gijzens. Pornpress, 1966. 15 eenzijdig bedrukte en aan elkaar geniete pagina's + Het geile trio. De avonturen van Alice, Wanda en Dotty + Yvon. Memoires aan een meesteres. Amsterdam, 1970. Anoniem. Oplage 10 exemplaren - en 6 andere.-

verkocht € 410.00