1500-1596 Varia

veiling / 2 december 2015
kavel: 1557
[Judaica en hebraica] 1945-1960 Verbond van Midden- en Oosteuropese Joden
-Aangeboden door het Verbond van Midden- en Oosteuropese Joden in Nederland. Inleiding door R. Gerstenfeld. Z.pl., (Amsterdam), z.d. (ca. 1960), eenzijdig bedrukt: 8 tekstbladen en 23 fotografische platen, oorspronkelijk spiraalgebonden omslag, oblong 4to (kl. defecten). -

verkocht € 130.00
kavel: 1558
[Judaica en hebraica] Het Christenbloed bij de Joodsche ritueele gebruiken
-der moderne synagoge. Onthullingen van den ex-Rabbijn Neofitus (...) door den schrijver van "laster of Misdaad?" Leiden, J.W. van Leeuwen, 1883, (4),40 p., met frontispice portret, modern linnen (bibliotheekstempel op titel).-

verkocht € 170.00
kavel: 1559
[Judaica en hebraica] Volledig gebedenboek der Nederlandsche Israëlieten
-voor het geheele jaar. Opnieuw in het Nederlandsch vertaald en van verklarende aanteekeningen voorzien door J. Vredenburg. Amsterdam, J.L. Joachimstal, 5657 - 1897, (6),259 bl., Hebreeuwse en Nederlandse tekst tegenover elkaar, oorspronkelijk rijk verguld en blindgestempeld marokijn, alle sneden verguld (enkele pag. aan het begin ontbreken en enkele pag. losgaand).-

verkocht € 100.00
kavel: 1560
[Spaanse burgeroorlog] Helioz Gomez. Viva Octubre. Dessins sur la revolution Espagnole
-Brussel, gedrukt door drukkerij Bolyn voor E.P.I., z.d. (ca. 1934), derde druk in 1000 exemplaren, inleiding door Jean Cassou, (7) p., met 20 houtgesneden platen door H. Gomez, oorspronkelijk omslag, 4to.-

verkocht € 140.00
kavel: 1561
[Spaanse burgeroorlog] Madrid
-Barcelona, Impres en Els Tallers Industries Grafiques Seix I Barral, februari 1937, 92 p., tekst in Portugees, Spaans, Frans en Engels, met 3 dubbelpagina fotomontages in kleur, talloze fotografische illustraties, oorspronkelijk omslag, groot 4to. -

verkocht € 480.00
kavel: 1562
[Spaanse burgeroorlog] C.N.T. F.A.I. 19 julio 1936 Espana
-Barcelona, uitgegeven voor de Officinas de Propaganda C.N.T. F.A.I. door Seix Y Barral Impresa Collectivizada, z.d. (1936), tekst in Spaans, Frans, Engels, Duits en Zweeds, (72) p., met kaart van Spanje en talloze (deels schokkende) fotografische (fotomontage) illustraties, oorspronkelijk omslag, 4to.-

verkocht € 120.00
kavel: 1563
[Ornithologie] The Birds of Tropical West Africa
-With Special reference to those of the Gambia, Sierra Leone, The Gold Coast and Nigeria. By David Armitage Bannerman. Deel I-V. Londen, Crown Agents for the Colonies, 1930-1939, 5 (van 8) delen, met (uitslaande) kaarten en talloze gekleurde platen en illustraties, oorspronkelijk uniform linnen, bovensneden verguld, 4to (ruggen iets verkleurd).-
€ 150 - € 300
kavel: 1564
De wereld in rechte lijnen
-D.E. Zuidhof. Joh. Enschede, 1931. 24 pp. sc., oblong. Bijzondere atlas met voor die tijd bijzonder moderne inslag. -
€ 65 - € 130
kavel: 1565
[Hondenrassen] Les Races de Chiens
-Leurs origines, points, descriptions, types, qualités, aptitudes et défauts. Comte Henri de Bylandt. Bruxelles. Vanbruggenhoudt Frères. 1897. Traitant 316 races et sous-varietes, avec 1392 gravures representant 2064 chiens. 4to., Opnieuw gebonden, het oorspronkelijk omslag mee-ingebonden, kunstleer, titel op rug en voorplat in goudopdruk, schutbladen gemarmerd ivoor. 1160 pp., enigsz. los in band, minimale gebruikssporen. -

verkocht € 100.00
kavel: 1566
[Erotica] 4 Japanse leporello's
-China, 20ste eeuw, gemaakt voor toeristische markt. 2 leporello's 18,5 x 11,5 cm. met 5 erotische voorstellingen op karton. Hierbij 1 leporello 18,5 x 11,5 en een van 18,5 x 9,5 cm. op karton geplakte gekleurde erotische voorstellingen op linnen, waarvan de laatste met signatuur in twee afbeeldingen. Boekbanden in leer met opgeplakte tekstuele voorplaat.-

verkocht € 1900.00