1500-1596 Varia

veiling / 2 december 2015
kavel: 1594
[Archief] Herman van den Eerenbeemt
-Het persoonlijke (en deels zakelijke) archief van Herman August Leo van den Eerenbeemt (1890-1951), met daarin vele opmerkelijke zaken zoals aandelen van Van den Eerenbeemts drukkerij Ervan H. van Munster & Zoon uit 1914; agenda's uit de oorlogsjaren (1940-1946); vele foto's, tekeningen, en brieven; zijn gehele collectie visitekaartjes; de kasboeken; zijn trouwalbum; geboorteboekjes van zijn kinderen; foto-albums; lidmaatschapskaarten van verschillende verenigingen en zelfs een bewijs van ontslag uit de gevangenis na het uitzitten van een straf van twee weken.-
€ 250 - € 350
kavel: 1595
[Criminologie] De landbouwkolonie te Mettray, (in Frankrijk), een voorbeeld voor Nederland
-Geschetst door Mr. M.M. von Baumhauer. Voorafgegaan door eene redevoering van W.H. Suringar. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, (8),XXXII,151,(4) p., met gelithografeerd frontiepiece en 1 gelithografeerde plaat, met 10 letterdruk bijlagen op 8 (uitslaande) platen, contemporain karton met nieuwe linnen rug en schutbladen (goed, onafgesneden exemplaar).-

verkocht € 60.00
kavel: 1596
[Politie Eindhoven] 25 Jaar Lief en Leed bij de Eindhovense Politie. 1919-1945.
-Samengesteld door Hoofd Insp. Matla. (Eindhoven, eigen beheer, 1951), geïllustreerde titelpagina door Kuhr Junior, 87 getypte bladen (alleen recto), vele op aparte bladen ingeplakte originele foto's met getypt onderschrift, grafieken en tabellen, oorspronkelijk halflinnen, folio.-
€ 70 - € 120