520-569 Nederlandse topografie

veiling / 6 december 2016
[536 - 545] [546 - 555] [556 - 565] [566 - 569]
kavel: 566
[Den Haag] Vier werken in drie delen: (1) G. de Cretser. Beschryvinge van 's Gravenhage,
-Behelsende Desselfs eerste opkomste, stichtinge en vermakelyke situatie, het Graven-hof aldaar gebouwt, met alle verdere publyke en particuliere Gebouwen daar in sijnde, en desselfs voorname Grachten, Pleynen, Straaten, Wandelingen en Buytenwegen (...). Mitsgaders de oude Coustumen die in den Hage geobserveert worden (...). Waar achter bygevoegt is de Zeestraat op Scheveninge door de Heer van Zuylichem. Amsterdam, J. ten Hoorn, 1711, 2 delen in één band, (16),140,(4),104,(8);56 p., met gegraveerd frontispiece, fraai groot uitslaand, gegraveerd profiel en 7 (van 8) (uitslaande) platen, frontispiece voor "Zeestraet", contemporain perkament, 4to.-

verkocht € 220.00
kavel: 567
[Overijssel] Drie diverse werken: (1) Beschrijving van Ommen.
-Zwolle, gedrukt bij de erven J.J. Tijl, z.d. (1924), 73 p., met 4 ingeplakte platen, één illustratie en 1 facsimile in de tekst, oorspronkelijk omslag met hartvormig letterdruk titelschildje op vooromslag (papier op de rug beschadigd, zeldzaam werkje, de tekst dateert van omstreeks 1830).-
€ 70 - € 140
kavel: 568
[Groningen] Vier werken: Oudheden en gestichten van Groningen en Groningerland,
-mitsgaders van het Land van Drent (...) [Door H.F. van Heussen]. Uit het Latijn vertaald, en met aantekeningen opgehelderd door H.V.R. [= Hugo van Rijn]. Leiden, C. Vermey, 1724, (16),616,(60) p., met 1 uitslaande, gegraveerde plaat, contemporain halfleer (hier en daar gebruind, band sleets).-

verkocht € 70.00
kavel: 569
[Culemborg. Rechten] (1) Stad en landrecht mitsgaders ordonnantiene en reglementen
-des graafschaps Cuylenborg. Nijmegen, H. Heymans, 1746, (4),358,(54) p., contemporain halfleer, 4to.-

verkocht € 85.00