600-631 Topografie Europa

veiling / 6 december 2016
[600 - 609] [610 - 619] [620 - 629] [630 - 631]
kavel: 610
[Pyreneeën. Twee werken in één band] Souvenirs des Pyrénées
-Vues prises aux environs des eaux thermales de Bagnères-de-Bigorre, Bagnères-de-Luchon, Cauteretz, Saint-Sauveur, Barèges, Les-Eaux-Bonnes, Les-Eaux-Chaudes et Pau. Dessinées d'après nature et Lithogr. par Victor Petit. Pau, A. Bassy, z.d. (ca. 1850), met gelithografeerde titel in blauw en goud, 24 getint lithografische gezichten op "chine-collé", oorspronkelijk goudgeletterde kartonnen platten met nieuwe leren rug, folio.-

verkocht € 150.00
kavel: 611
[Oude Griekenland] Voyage du jeune Anacharsis en Grèce,
-vers le milieu du quatrième siècle avant l'ère vulgaire; Par Jean-Jacques Barthélémy. Quatrième édition. Parijs, Didot Jeune, 1799, 7 tekstdelen en atlas, tekstdelen: met gegraveerd frontispiece portret van de auteur in deel 1, contemporain uniform halfleer met vergulde, geribde rug, 4to; atlas: "Recueil de cartes géographiques, plans, vues et médailles de l'Ancienne Grèce, rélatifs au Voyage du jeune Anarcharsis" (...) Nouvelle édition", 56,(1) p. letterdruk tekst, 40 genummerde (1-39 en 19 bis), gegraveerde kaarten en platen (incl. de uitslaande kaart van Griekenland en koloniën en de dubbelpagina kaart van de Griekse archipel, de kaarten met grenskleuren, modern vol leer met vergulde rug door Kunstatelier Sint Catharinadal (1972), groot folio.-
€ 500 - € 1000
kavel: 612
[Frankrijk] Nouvel atlas illustré. La France et ses colonies. Cent huit cartes
-dressées d'après les cartes (...) par MM. Vuillemin, Thuilier, Ch. Lacoste, Lorsignol (...). Illustrée par M. Fillatreau. Texte rédigé par MM. A. Martineau et H. Stein. Parijs, Direction et Administration, 1896, zonder paginering, met 108 gekleurde kaarten: een groot uitslaande kaart van Frankrijk (62,5 x 84 cm.), 5 dubbelpagina kaarten van Parijs en omgeving, Noord-Afrikaanse provincies in Algerije, en van Tunesié, en 102 decoratieve enkelpagina kaarten met geïncorporeerde portretjes en stadsgezichten, elke kaart met begeleidend tekstblad, oorspronkelijk half marokijn met vergulde, geribde rug, folio.-

verkocht € 180.00
kavel: 613
Twee topografische plaatwerken: (1) Round London
-An album of pictures from photographs of the chief places of interest in and round London. Londen, G. Newnes Ltd., 1896, IV,284 p., elke pagina met fotografische afbeelding met onderschrift in 2 kolommen, oorspronkelijk goudgeletterd en gedecoreerd linnen, oblong folio (wat slijtage en verkleuring op de rug).-

verkocht € 70.00
kavel: 614
[Napels. Vesuvius] Napolitaanse school, 19de eeuw. Serie van 8 gouaches,
-alle met gezicht op een uitbarstende Vesuvius (4x overdag, 4x 's nachts), alle ca. 18,5 x 12,5 cm., uniform ingelijst onder passepartout (kleine defectjes, 1x onderzocht buiten de lijst).-
€ 2000 - € 3000
kavel: 615
[Cartografie] (Atlas, De Lat, 1737) Nieuw en beknopt Kaart-Boekje,
-vertoonende de XVII. Nederlandse Provintien; Als mede: De Hertogdommen Kleef en Gulik, het Graafschap Meurs, de Bisdommem Keulen en Luyk, en verdere aangrensende Landschappen, Zeën en Rivieren; Voor eerst in een generaale, en dan in 22. aan malkander sluytende kaartjes zeer net verdeelt, Deventer, Joan de Lat, 1737.-

verkocht € 150.00
kavel: 616
[Duitsland] Das Arhrthal. Malerische Ansichten
-nach Originalzeichnungen in Stahl gestochen von den vorzüglichsten Künstlern. Bonn, T. Habicht, z.d. (ca. 1850), letterdruk titelpagina in blauw en goud en 22 staalgegraveerde gezichten (incl. tweede titel), oorspronkelijk verguld halfleer met in kleuren gelithografeerde platten, oblong klein 8vo formaat (12 x 16 cm.).-

verkocht € 50.00
kavel: 617
[Tirion] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van Groot Brittannie.
-Vervattende Eene beschryving van 's Lands Gelegenheid; een kort begrip van de Engelsche Historie; eene beschryving van den Godsdienst; van den Koning; van het Parlament; (enz.). [4 delen in 2 banden]. Amsterdam. Isaak Tirion. 1754 en 1755.-
€ 400 - € 600
kavel: 618
[Brabant] Antonii Sanderi presbyteri Chorographia Sacra Brabantiae,
-sive celebrium aliquot in ea provincia abbatiarum, coenobiorum, monasteriorum, ecclesiarum, piarumque fundationum descriptio. Den Haag, C. van Lom, 1726-1727, 3 delen, (10),569,(2); (2),370,(1); (2),385,(1) p., met gegraveerde titelvignetten, portret van de auteur, portret boven de opdracht, diverse vignetten in de tekst en 64 gegraveerde gezichten en platen (op enkele na dubbelpagina en uitslaand, één gezicht gedrukt op twee platen), contemporain (of vakkundig later in oude stijl gemaakt, de schutbladen zijn 19de-eeuws) uniform gemarmerd en gepolijst kalfsleer, ruggen geribd en verguld en met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, folio.-

verkocht € 1500.00
kavel: 619
[België] Divers lot van 6 items: (1) Reglement op de administratie
-van de goederen ende inne-komen derstad Brussel, ende het ghene daer van gependeert. Brussel, M. van Bossuyt, z.d. (1639), zonder paginering, oud omslagje.-

verkocht € 100.00