400-497 Topografie Nederland

kavel: 421
[Zeeland] Tegenwoordige Staat der Veereenigde Nederlanden. Negende-tiende deel.
-Behelzende een beschryving/ vervolgende de beschryving van Zeeland [door Jan Wagenaar]. Amsterdam, I. Tirion, 1751-1753, 2 delen, (18),435,(1); (12),579 [= 587],(35) p., met twee verschillende gegraveerde frontispieces, groot uitslaande overzichtskaart en 5 groot uitslaande deelkaarten, 6 uitslaande plattegronden, 6 uitslaande profielen en 13 gezichten (op enkele na uitslaand), contemporain blindgestempeld kalfsleer, geribde rug met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 200.00
kavel: 422
[Utrecht] Tegenwoordige Staat der Veereenigde Nederlanden. Elfde-twaalfde deel.
-Behelzende eene/ vervolgende de beschryving van de provincie van Utrecht [door Jan Wagenaar]. Amsterdam, I. Tirion, 1758-1772, twee delen, (6),447,(9); (6),450,(13) p., met twee verschillende gegraveerde frontispieces, groot uitslaande overzichtskaart (los) en 3 groot uitslaande deelkaarten, 5 uitslaande profielen, 1 uitslaande plattegrond en 16 gezichten (op één na uitslaand, 1x los), contemporain gemarmerd kalfsleer.-

verkocht € 170.00
kavel: 423
[Overijssel] Hedendaagsche historie of Tegenwoordige staat van alle volkeren;
-behelzende de beschryving der Vereenigde Nederlanden, en wel in 't byzonder van Overyssel. Amsterdam etc., P. Schouten etc., 1781-1803, 7 delen in 4 banden (laatste deel is deel 4, eerste stuk, niet verder verschenen), met gegraveerd frontispiece in het eerste deel, 1 groot uitslaande kaart, 4 zeer fraaie uitslaande profielen (Deventer, Kampen, Hasselt en Zwartsluis) en 5 andere uitslaande gezichten, contemporain gemarmerd kalfsleer, geribde rug met marokijnen titelschildje (deelnummering 40-43).-

verkocht € 260.00
kavel: 424
[Groningen] Tegenwoordige Staat der vereenigde Nederlanden; 20ste-21ste deel;
-Vervattende eenen aanvang/ het vervolg der beschryving van Stad en Lande. Amsterdam etc., J. de Groot etc., 1793-1794, 2 delen, (4),538,(26); (4),446,(18) p., met gegraveerd frontispiece, groot uitslaande kaart, 6 gezichten (op één na uitslaand) en 1 groot uitslaande plaat (gevels en plattegrond nieuwe stadhuis), later uniform halfleer in oude stijl.-

verkocht € 150.00
kavel: 425
[Drenthe] Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden;
-Behelzende de Inleiding der Beschrijving van het Landschap Drenthe. Amsterdam etc., J. de Groot etc., 1795, 2 delen in één band, XVI,(2),120;436 p., met groot uitslaande, gegraveerde kaart en 2 uitslaande platen, 16 (uitslaande) letterdruk tabellen, contemporain half kalfsleer, vergulde rug met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes.-

verkocht € 70.00
kavel: 426
Veere
-Dirk van Gelder. 14 houtgravures van Veere. Uitgave ca. 1953. Elke gravure in passepartout. In halflinnen map. Afm. 39 x 29 cm.-

verkocht € 200.00
kavel: 427
Ons vaderland en zijne bewoners;
-Beschrijving van de steden, dorpen en verdere merkwaardige plaatsen in Nederland (...) door A.J. van der Aa. Amsterdam, J.C. Loman, 1857, XIV,(4),344 p., met chromolithografisch frontispiece en 41 getint lithografische/ chromolithografische gezichten en klederdracht-prenten en 4 houtgegraveerde klederdracht-prenten, vele houtgravures in de tekst, contemporain halflinnen, 4to.-

verkocht € 150.00
kavel: 428
Wandelingen in Nederland door J. Craandijk.
-Met platen naar de lithografiën van P.A. Schipperus en wandelkaartjes. Derde druk. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1887-1888, 9 delen (incl. 1 supplement-deel), met 144 getint lithografische platen en kaarten, oorspronkelijk verguld en gedecoreerd uniform linnen.-

verkocht € 130.00
kavel: 429
Het Vereenigd Nederland,
-J.F. Martinet. Amsterdam. Johannes Allart. 1788. 8vo, half-leer, titel op rug in goudopdruk, goud-op-snee, (8),605,(9),(2) pp., compleet met handgekleurde kaart van de VII Verenigde Provintien in kopergravure, 12 gravures op 6 bladen door H. Vinkeles en 3 uitslaande bladen met handtekeningen in facsimile van o.a Stadhouders, Land- en Zee-helden, Regtsgeleerden en Dichters. Op schutblad voorin: Eere-Prijs Sara Maria Palesteyn voor uitmuntend goed gedrag enz. Den Haag 1829 in hs. en ondertekend door A. Erasmus, onderwijzer. -

verkocht € 90.00
kavel: 430
Beschrijving der stad Tiel.
-Mr. E.D. Rink. Tiel. A. van Loon. 1836-47. Opnieuw gebonden, kunstleer, titel op rug in rood en goudopdruk, nieuwe schutbladen, XII,323,32; IV,51,(2),95, pp. + 70 blanco pp. + 12 dubbele pp. achterin. Compleet met de bijlagen, een uitslaande plattegrond van Tiel, een historische plattegrond, een uitslaande plaat, een plaat over de volle pagina en 2 platen in de bijvoegsels, alle in steendruk, door Horneer te Gorinchem. De plattegronden, platen en binnenwerk in goede staat. -

verkocht € 220.00