400-497 Topografie Nederland

kavel: 441
Lud. Smids, M.D. Schatkamer der Nederlandsse Oudheden;
-of Woordenboek behelsende Nederlands Steden en Dorpen, Kastelen, Sloten en Heeren Huysen, Oude Volkeren (...) vercierd met LX verbeeldingen (...) door Roeland Rochman, Amsterdam, Pieter de Coup, 1711.-

verkocht € 190.00
kavel: 442
Emblemata Heroica
-of de Medalische Sinnebeelden der ses en dertigh Graaven van Holland. Lud. Smids. Amsterdam. Johannes Oosterwyk en Hendrik vande Gaete. 1712.-

verkocht € 40.00
kavel: 443
-of Woordenboek behelsende Nederlands Steden en Dorpen, Kastelen, Sloten en Heeren Huysen, Oude Volkeren (...) vercierd met LXII verbeeldingen (..) door Roeland Rochman. Tweeden druk, vermeerdert met aantekeningen door Pieter Langendyk. Haarlem. Joannes Marshoorn. 1737.-

verkocht € 130.00
kavel: 444
[Elzevier] Republieken.
-Belgii confederati respublica seu gelriae. Holland. Zeland. Traject. Fris. Transisal. Groning. Chorographica politicaque descriptio. [Johannes de Laet]. Leiden. Elzevier. 1630. 24mo. Overlappend perkament, titel op rug in hs., geïllustreerd titelblad met de 7 provincie-wapens. (6),359,(7) pp., voorin nieuwe schutbladen, aant. op achterste schutblad, opgeplakt. Goed ex.-

verkocht € 80.00
kavel: 445
Oudheeden van de Heerlykheid en het Dorp Alphen aan den Ryn.
-D’Aaloude Herkomst, Bevolking, Naamreeden, Romeinze gedenkteekens, Uitheemze en Inlandze Geschiedeniszen ten luister der Historie dienende, en zyne huidendaagze geleegenheid. Doorwrogt met een voegzaame Schets van het Heemraadschap van Rynland. P. Plemper met Konst-printen geciert. Tweede druk. Leiden. Hendrik en Daniel van Damme, boekverkoopers. 1728.-

verkocht € 80.00
kavel: 446
Antiquitates Belgicae of Nederlandsche Oudtheden
-Zijnde d'Eerste Opkomst van Holland, Zeeland, 'tSticht Utrecht, Overyzel, Vriesland, Braband, Vlaanderen, enz. [Van Alkemade]. Amsterdam. Jacob van Royen. 1715. -

verkocht € 110.00
kavel: 447
Twintig diverse (handgekleurde) gezichten en plattegronden,
-w.o. twee fraaie handgekleurde en met gom gehoogde, gegraveerde gezichten op Tjummarum en Nieuwland door K.F. Bendorp naar J. Bulthuis, ca. 16 x 23,5 cm., uit Vaderlandsche gezigten (1793); een handgekleurd gezicht op Makkum door D. de Jong naar J. Verhage, 1782, uit de Tegenwoordige Staat van Friesland; twee handgekleurde, geëtste gezichten op Schoonhoven en Gorcum, ca. 14 x 20 cm., uit Guicciardini, 1ste kwart 17de eeuw, onder passepartouts en een fraai geëtst profiel op Bourtange door C. Bouttats naar I. Peeters, 1674, 14,5 x 24,5 cm. (zonder de letterdruk tekst) (totaal 18).-

verkocht € 120.00
kavel: 448
[Zeeland] Lot van meer dan 30 gegraveerde (vogelvlucht)gezichten en profielen op 21 bladen
-alle met vouwen als uitgegeven, w.o 11 dubbel-p. bladen uit Smallegange (1696), een handgekleurd profiel op Brouwershaven uit Guicciardini, ca. 1600 en drie gegraveerde profielen op Veere, Sluis en Sas van Gent, afkomstig uit De Tegenwoordige Staat (ca. 1740) (totaal meer dan 30 op 21 bladen).-

verkocht € 110.00
kavel: 449
Lot van meer dan 65 diverse gegraveerde gezichten,
-geordend in 2 moderne kartonnen albums: 1 album met 47 achttiende-eeuwse gezichten (grotendeels 7 x 10 cm., twee in dubbele breedte) onder passepartouts, grotendeels door A. Rademaker, deels door Hendrik Spilman naar Cornelis Pronk e.a.; het andere album met zeer diverse inhoud, o.a. geëtste plattegronden van Sloten en Franeker uit Braun en Hogenberg/ Guicciardini (ca. 1600) en (handgekleurde) staalgegraveerde gezichten uit Terwen (ca. 1860) (totaal meer dan 65 stuks in 2 albums).-

verkocht € 120.00
kavel: 450
[Napoleon en Nederland. 1799] 2 prenten
-Evacuation de la Hollande par les Anglo-Russes, et capitulation du Duc d'Yorck, le 10 Brumaire An 8. [1799] [Bij Den Helder]. Gekleurde kopergravure door Dupreel naar Duplessy Bertaux. 20 x 32 cm [en] Embarquement des Anglais en Hollande. Le trente Novembre 1799. Gekleurde kopergravure door J. Couché naar Swebach. 26 x 38 cm.-

verkocht € 60.00