400-497 Topografie Nederland

kavel: 485
[Zeeland] Oudheden en gestichten van Zeeland,
-behelzende de oudheden, opkomsten, en benaamingen van de eylanden onder Zeeland behoorende, en van de steden en dorpen, in die eylanden gelegen (...). [door H.F. van Heussen]. Uyt het Latijn vertaald, en met aantekeningen opgehelderd, door H.V.R. [H. van Rijn]. Leiden, C. Vermey, 1722, twee delen in één band, (4),184,304,(24); (4),56,210,(14) p., met uitslaande gegraveerde kaart, 15 (op één na) groot uitslaande plattegronden, profielen en gezichten van Middelburg, Veere, Arnemuiden, Vlissingen, Domburg, Zieikzee, Brouwershaven, Oosterland, Haamstede, Rommerswaal, Goes en Tholen en 3 andere uitslaande platen, contemporain blindgestempeld perkament.-
€ 150 - € 300
kavel: 486
Ons Vaderland en zijne bewoners
-Beschrijving van de steden, dorpen en verdere merkwaardige plaatsen in Nederland (...) door A.J. van der AA, Amsterdam, J.C. Loman Jr., 1857. 4to, halfleer, titel op rug met goudopdruk, frontispice in chromolitho en 45 prenten, waarvan 41 kleurenlitho's op de volle pagina en 4 houtgravures, verder div. houtgravures in de tekst, XIV,(2),344 pp., roestvlekjes. Eerste en enige editie.-

verkocht € 160.00
kavel: 487
Beschrijving der stad Tiel.
-Mr. E.D. Rink. Tiel. A. van Loon. 1836. Linnen band, titel op rug in rood en goudopdruk, goud-op-snee, gemarmerde schutbladen, XII,323,32 pp., compleet met een uitslaande plattegrond van Tiel, een historische plattegrond, een uitslaande plaat en een plaat over de volle pagina, alle in steendruk, door Horneer te Gorinchem. Plakker op schutblad. De plattegronden, platen en binnenwerk in zeer goede staat. Toegevoegd 2 almanakjes: Tielsche Almanak voor 1909 en 1910.-

verkocht € 160.00
kavel: 488
Beschrijving der stad Tiel.
-Mr. E.D. Rink. Tiel. A. van Loon. 1836. Half-linnen band, titel op rug in rood en goudopdruk, gemarmerde platten, XII,323,32 pp., compleet met een uitslaande plattegrond van Tiel, een historische plattegrond, een uitslaande plaat en een plaat over de volle pagina, alle in steendruk, door Horneer te Gorinchem. Aant. op schutblad en titel, hier en daar lichte bruining, plattegrond met scheurtje op de vouw, verder een goed en compleet ex. Toegevoegd 3 almanakjes: Tielsche Almanak 1865, 1877 en 1878.-

verkocht € 130.00
kavel: 490
[Utrecht] "St. Servaas toren en de daar bij gelegen gebouwen te Utrecht."
-Aquatint door F.C. Dietrich (1779-1847) naar C. van Hardenberg (1755-1843), gedateerd 1817 in de plaat, 38 x 42,5 cm., onder deluxe passepartout en in lijst.-
€ 70 - € 140
kavel: 491
[Den Haag en omgeving] Guide des étrangers dans la ville de La Haye et ses Environs;
-avec une notice sur les Villes de Delft et Leyde. Enrichie d'un plan topographique de La Haye; d'une carte des environs et de plusieurs vues. Den Haag, F.J. Weygand, 1837, 88 p., met groot uitslaande, gelithografeerde kaart en plattegrond (beide gedateerd 1838) en 6 gelithografeerde gezichten, oorspronkelijk bedrukt karton, klein 8vo (iets verkleurd, hoekjes gestoten maar een nagenoeg perfect exemplaar).-

verkocht € 100.00
kavel: 492
[Katwijk] Rapport wegens het onderzoek omtrent eene uitwatering te Catwyk aan Zee,
-gedaan in 1802. Op last van dykrichter en hoogheemraaden van Rhynland. Door F.W. Conrad, A. Blanken Jz., en S. Kros. Met bylaagen en daartoe behoorende kaarten en plaaten. Gedrukt voor rekening van Rhynland te Haarlem, by François Bohn, 1803, (2),49,(1); 27,(1) p., met groot uitslaande, gegraveerde kaart van Katwijk en omgeving, 4 uitslaande, gegraveerde platen en 2 gegraveerde illustraties, contemporain karton, folio.-

verkocht € 70.00
kavel: 493
[Zaanstreek] Ouwejan, R.J. Zaens skoon.
-Gedrukt door L. van Leer & Co te Amsterdam voor Meijer Pers te Wormerveer, 1934/ z.d. (±1936), 2 delen, met 96/ 88 platen, beide delen met gekalligrafeerde titel, inhoudsopgave en colofon, gedrukt op Banzay de Luxe in 265/ 550 genummerde en gesigneerde exemplaren (250/ 500, genummerd 1 en 34), oorspronkelijk uniform verguld linnen, bovensnede verguld, oblong klein folio.-

verkocht € 280.00
kavel: 494
[Delft] Negen titels: (1) Korte beschrijving der stad Delft.
-Met koperen platen. Description succinte de la ville de Delft. Ornée de planches en taille douce. Delft, B. Bruins, 1828, (6),IV,101,(2) p., met uitslaande, gegraveerde plattegrond en 7 uitslaande, aquatint platen van grafmonumenten, contemporain karton met linnen rugdeel van oorspronkelijk omslag opgeplakt op voorplat, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 495
's Gravenhage
-De stad 's Gravenhage en hare geschiedenis door F. Allan. Met platen en kaarten. Amsterdam, Wed. Borleffs en Ten Have, 1859. X,7,86;279 pp. Compleet met 6 gelithografeerde prenten, een kaart van Zuid-Holland en de Platte grond van 's Gravenhage door A. Braakensiek. In latere gemarmerd papieren band.-
€ 70 - € 120