150-222 Literatuur en bibliofiele uitgaven

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 160
[Boekbandje] De belegering van Haerlem
-Treurspel. [Juliana Cornelia De Lannoy]. Amsterdam, Izaak Duim, 1770. Klein 8vo, leer, rug en platten met florale ornamenten en bordure in goudopdruk, goud-op-snee, titel, groot vignet met bijenkorf en Wapen van Amsterdam. (14),76,(3) pp., laatste schutblad met verbetering van de tekst in inkt. Goed exemplaar in mooi bandje.-

verkocht € 70.00
kavel: 161
Jack Butler Yeats (1871-1957). A Broadside 1911-1912
-Fourth Year + Fifth Year. Published monthly by E.C. Yeats at the Cuala Press, Dublin. Losse set van 24 handgekleurde originele Broadsides van het 4de jaar en 5de jaar, juni 1911-mei 1913. Alle geïllustreerd door Jack B. Yeats, in oplage van 300 ex. in originele blauw linnen map. Daarbij 10 losse prints van de Cuala Press uit dezelfde tijd.-

verkocht € 700.00
kavel: 162
[Concrete poëzie] Hans Clavin
-Holland Var. 969 Konkrete Poezie van Hans Clavin, de Tafelronde, Antwerpen, 1970. Exemplaar met getypte brief van Clavin aan Bert Schierbeek waarin hij hem schrijft: "(...) de reden dat ik u t boekje zend oa is dat via u misschien iets te 'bereiken' is wat de min of meer gevestigde literatuur betreft; dit briefje wordt steeds slechter. tenslotte voel ook ik (als zovelen veronderstel ik) me nog geroepen de zaken 'het boek ik' en 'het dier heeft n mens getekend' te prijzen: met name deze schrifturen hebben mij 'in den beginne' onmatig geïnspireerd" (IJmuiden, 26-4-70).-

verkocht € 230.00
kavel: 163
Frederik van Eeden - De Kleine Johannes
-Frederik van Eeden. Met IX lithografiën en versieringen door Edzard Koning. 's-Gravenhage, Mouton & Co, ca. 1898. 190 (6) pp. Luxe editie in halfperkament met vergulde titel en florale versiering, groen linnen.-

verkocht € 125.00
kavel: 164
[Vervallen]
-This item contains no English description. See the Dutch description: -
€ 0 - € 0
kavel: 165
[Kelmscott Press] Syr Perecyvelle of Gales.
-Colofon: Overseen by F.S. Ellis, after the edition printed by J.O. Halliwell from the MS. in the Library of Lincoln Cathedral. Printed by William Morris, at the Kelmscott Press, Upper Mall, Hammersmith. Finished on the 18th of February, 1895. (8 blanco),(4),98,(10 blanco) p., gedrukt in zwart en rood met Chaucer lettertypes op Batchelor handgemaakt papier, één van 350 exemplaren op papier, met houtsnede frontispiece door Edward Burne-Jones en houtsnede titelborder naar hem, boekversiering in de vorm van initialen en omlijstingen ontworpen door William Morris, oorspronkelijk blauw karton met linnen rug.-

verkocht € 750.00
kavel: 166
Hendricus Jansen (1867-1921). 'Dat Liedekin van Here Halewine'
-Haarlem, de Erven F. Bohn, 1904. Folio (55 x 40 cm.) in linnen map met goudopdruk en bindlinten. Goed exemplaar, compleet met 27 prenten in art nouveau, gelithografeerd door S. Lankhout. Gesigneerd door de tekenaar, nr. xxix van de 30 exemplaren die op Japans papier werden gedrukt. -

verkocht € 850.00
kavel: 167
[Deluxe exemplaar] Arthur van Schendel. De Schoone jacht en andere verhalen.
-Met houtsneden van Jan Poortenaar. Vierde druk. (Amsterdam), Wereldbibliotheek, 1934, 174,(1) p., oorspronkelijk goudgeletterd linnen (iets roestvlekkig, rug gebruind).-
€ 70 - € 140
kavel: 168
Spotprent Harry Mulisch
-'Harry ontdekt sterretjes aan de hemel…'. Originele tekening van Theo Zwinderman op papier in potlood en viltstift met een karikatuur van Harry Mulisch. Ongedateerd, mogelijk 2010 i.v.m. het overlijden van Mulisch. Gesigneerd. Afm. tekening 44 x 32 cm., afm. met passe-partout: 50 x 40 cm. -
€ 70 - € 140
kavel: 169
Karikatuur Gerrit Komrij
-'Gerrit Komrij', originele tekening en collage in houtskool en waskrijt in lijst, van onbekende kunstenaar. Ongesigneerd en ongedateerd. Afm. lijst 72 x 52 cm.-

verkocht € 100.00