150-222 Literatuur en bibliofiele uitgaven

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 180
Belgische literatuur
-Paul van Ostaijen. Diergaarde voor kinderen van nu. Antwerpen, De Sikkel, 1932. 1e ed. 85 pp., oorspronkelijk omslag. Vooromslag met min. vlekje + Hubert Lampo. Helene Defraye. Brussel, A. Manteau, [1944]. 230 pp., oorspronkelijk halflinnen met vergulde titel. Iets lossig in band. Met opdracht in hs. van de auteur aan Tonny van der Horst + Maurice Gilliams. Het verleden van Columbus: gedichten. Amsterdam, Meulenhoff, 1938. 72 pp., oorspronkelijk omslag. Nr. 85/500 en gesigneerd door Gilliams. Ex libris Hendrik Jan Scheepmaker aan binnenzijde voorplat + idem. Het Maria leven: gedichten. Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1942. 42 pp., oorspronkelijk omslag met oorspr. s.o., 4to. Nr. 65/250 op Ingres, gesigneerd door Gilliams + 1 andere.-

verkocht € 50.00
kavel: 181
[Nederlandse literatuur] Uitgeverij Balkema, Amsterdam
-Rubáiyát of Omar Khayyám. Printed by Joh. Enschedé en Zonen, Haarlem for A.A. Balkema, Amsterdam, 1945. Ongepag., oorspronkelijk gemarmerd omslag. Engelstalige uitgave + Van den vos Reynaerde. Amsterdam, A.A. Balkema, 1940. Ongepag., oorspronkelijk omslag met stofomslag. Rug s.o. deels los, verder goed + Dante Gabriel Rossetti. Amsterdam, A.A. Balkema, z.d. 63 pp., oorspr. gemarmerd omslag. Met boodschap in hs. gedateerd dec. 1944 + idem, met Engelstalige boodschap in hs. + 11 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 182
[Nederlandse & Franse literatuur] A.A.M. Stols
-J. Slauerhoff. Yoeng Poe Tsjoeng. Tweede, vermeerderde druk. Maastricht & Brussel, A.A.M. Stols, 1933. 53 pp., oorspronkelijk omslag. Ex libris Hendrik Jan Scheepmaker aan binnenzijde omslag + Sonnets de Théophile de Viau suivis de la Requeste au Roy. Bussum, A.A.M. Stols, 1927. 43 pp., oorspronkelijk omslag met stofomslag. S.o. met scheurtjes, verder goed. Nr. 71/200. Ex libris Hendrik Jan Scheepmaker + Confetti. Kleine gedichten door J. Greshoff. Brussel & Maastricht, A.A.M. Stols, 1928. 47 pp., oorspr. omslag met s.o. Rug s.o. besch., verder goed. Nr. 225/350. Ex libris Hendrik Jan Scheepmaker + idem, Bij feestelijke gelegenheden. Nr. 326/350 + 6 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 183
Nederlandse literatuur
-Bert Voeten. Doortocht, een oorlogsdagboek 1940-1945. 2e druk. Amsterdam, Contact, 1946. 222 pp., oorspronkelijk karton. Rug wat vlekkig. Met opdracht in hs. van auteur aan Tonny van der Horst en los ingelegd, onbekend gedicht van de auteur aan dezelfde + 2 andere door Bert Voeten met opdracht van de auteur aan Van der Horst + A. Roland Holst. Een winterdageraad. De Bezige Bij, 1945. 4 pp., oorspr. omslag, niet in de handel verschenen. Met opdracht van de auteur aan Van der Horst gedateerd 1945 + 1 andere door Roland Holst met opdracht aan dezelfde + Dr. G. Stuiveling. Herman Gorters Kenteringssonnetten. Amsterdam, Bezige Bij, 1945. 151 pp., oorspr. omslag. Omslag verkleurd, verder goed + 17 andere, deels gesigneerd en met opdracht. -
€ 70 - € 140
kavel: 184
Nederlandse & Duitse literatuur
-Een klein heldendicht, door Herman Gorter. Amsterdam, W. Versluijs, 1906. 1e ed. 103 pp., linnen met vergulde titel + Pandora. Ein Festspiel von Goethe. Maastricht, C. Nypels, 1929. 47 pp., oorspr. omslag. Nr. 93/120. Ex libris Hendrik Jan Scheepmaker + Drogon, door Arthur van Schendel. Met plaatjes van M. Bauer. Amsterdam, W. Versluys, 1896. 118 pp., linnen met vergulde titel en versiering + 2 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 185
[Nederlandse literatuur. WOII] Oorlogsuitgaven
-Max Schuchart. Sprekend mijzelf. Amsterdam, De Ceder, 1945. 39 pp., oorspr. omslag. Met opdracht van de auteur aan Henk Scheepmaker, gedat. '46 + 2 andere met opdracht van Max Schuchart + Per slot van rekening. Gedichten door Bertus Aafjes. 20 pp., oorspr. koordgebonden omslag. Met opdracht van de auteur aan Tonny van der Horst + Huits sonnets par Edgar Degas. Amsterdam, 1943. 8 pp., oorspr. koordgeb. omslag, 4to. Ex libris Hendrik Jan Scheepmaker + Bloemen en puin. Verzen van Ting G. Ling en L.S. Palder. Illegale uitgave, 1945. 51 pp., halflinnen. Nr. XLIV/ L, gesigneerd + 12 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 186
Nederlandse literatuur
-Landinwaarts. Clara Eggink. 's-Gravenhage, A.A.M. Stols, 1941. 31 pp., halflinnen. Met opdracht van de auteur gedat. 1943 + Het schiereiland, Clara Eggink. Idem, 1942. Met opdracht van de auteur gedat. 1943 + Kosmos, gedichten van Ida. G.M. Gerhardt. Santpoort, C.A. Mees, 1940. 43 pp., oorspr. omslag. Ex libris Hendrik Jan Scheepmaker + J. Slauerhoff. Dagboek. Met een inleiding en aantekeningen van K. Lekkerkerker. Amsterdam, K. Lekkerkerker, 1957. 56 pp., linnen met stofomslag. S.o. wat verkleurd + 13 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 187
Engelse literatuur
-The Nature of Gothic, by John Ruskin. London, George Allen, 1899. X,80 pp., oorspr. omslag. Omslag met vouwen en scheurtjes, inhoud iets roestvlekkig, verder goed + Nightwood. By Djuna Barnes, with an introduction by T.S. Eliot. London, Faber and Faber, z.d. 239 pp., linnen met oorspr. stofomslag. S.o. wat smoezelig en met scheurtjes op rug, verder goed + Homage to Mistress Bradstreet and other poems, by John Berryman. London, Faber and Faber, 1967. 111 pp., linnen met stofomslag. S.o. met scheurtjes op rug en in hoeken, verder goed + 9 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 188
Twaalf diverse titels: (1) Ir. J.B. van Loghem b.i. In memoriam de schoonheidscommissie
-van Haarlemmerliede C.A. Editie en nawoord W. de Graaf. Woubrugge, Avalon Pers, 1982, (19) p., gedrukt in 100 genummerde exemplaren op Zerkall Bütten, (67), oorspronkelijk omslag, 4to. -
€ 70 - € 140
kavel: 189
Franse literatuur
-L'année féminine (1896). Les Parisiennes d'a présent. Texte de Georges Montorgueil. Illustrations de Henri Boutet. Paris, H. Floury, 1897. 133 pp., oorspronkelijk omslag. No. 577/810 op beau papier vélin. Rug besch., enkele plakbandreparaties, inhoud losgaand + Pierre Louÿs. Les chansons de Bilitis. Cinq illustrations originales au repérage en noir et sanguine de Lobel Riche. Paris, Rombaldi, 1937. 174 pp., halfleer. Nr. 1392 op vergé de Voiron. Leer op rug deels weggesleten, verder goed + Pierre Louÿs. Aphrodite: moeurs antiques. Illustrations de A. Calbet. Paris, Librairie Borel, 1896. 392 pp., halfleer, rechthoekig 8vo. Leer wat sleets, bibliotheekstempel op titel, verder goed.-

verkocht € 60.00