150-222 Literatuur en bibliofiele uitgaven

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 200
Folio Society
-Eyewitness History of the Crusades, 2004. 4 delen in cassette + Life in a Medieval Village, 2002. 3 delen in cassette + The First Colonists: Hakluyt's Voyages to North America, A.L. Rowse, 1986. In cassette + Newgate Calendar. Ed. and selected by Sir Norman Birkett. Reissue 1993, 2 delen in cassette + 24 andere.-

verkocht € 130.00
kavel: 201
Achille Van Acker (1898-1975)
-Liber Amicorum Achiel van Acker. Brugge, Orion, 1973. 249 pp. Exemplaar in privéband, groot 8vo + een ex. uit de handelseditie met opdracht op eerste schutblad + Herinneringen: kinderjaren. Antwerpen, Uitgeverij s.m. Ontwikkeling, 1964. 221 pp. + Herinneringen: Jeugd in oorlogstijd. Idem, 1967. 173 pp. Beide in privéband met opdracht - met 19 andere van en m.b.t. Achille Van Acker. Alle in goede staat.-

verkocht € 70.00
kavel: 202
Lettres de Marie de Rabutin-Chantal, Marquise de Sévigné
-a sa fille et a ses amis. Édition revue et publiée par M.U. Silvestre de Sacy. Paris, J. Techener, 1863. 11 delen, uniform gebonden in half kunstleer met gemarmerde platten, klein 8vo. -
€ 70 - € 140
kavel: 203
Duitse literatuur
-Wilhelm Müller. Gedichte 1 & 2, Reisebeschreibungen/ Novellen, Schriften zur Literatur, Tagebücher/ Briefe en Register. Berlin, Gatza, 1994. 6 delen in cassette + Ferdinand Gregorovius. Geschichte der Stadt Rom im Mittelalter Band I-IV. München, C.H. Beck, 1978. 4 delen in cassette + Carl Eduard Vehse. Die Höfe zu Preussen. Leipzig, Gustav Kiepenheuer, 1993. 3 delen in cassette + 5 andere. In goede staat.-

verkocht € 70.00
kavel: 204
Ernest Hemingway
-The Old Man and the Sea. New York, Charles Scribner's Sons, 1952. 1ste druk. 140 pp., linnen met orig. stofomslag. Stofomslag sleets langs randen en met minimale besch. aan rugeinden, verder goed + idem, uitgegeven door Jonathan Cape te London, 1952. 1ste Engelse editie. 127 pp., linnen met orig. stofomslag. Stofomslag wat sleets langs randen, verder goed + Transatlantic Stories, selected from the Transatlantic Review with an introduction by Ford Madox Ford. New York, The Dial Press, 1926. xxxi,259 pp., halflinnen. Bevat "A Story" van Hemingway + 6 andere.-
€ 250 - € 500
kavel: 205
Boekenweekgeschenk 1934
-Mapje inhoudende 12 portretten van Nederlandsche auteurs. Stempel N.V. De Arbeiderspers Boekenbedrijf. Goed exemplaar, aangeboden door W.A. Antonysen, Boekhandel Beverwijk.-

verkocht € 110.00
kavel: 206
[Franse literatuur] Collection de l'Horloge
-Une heure, un poète. 5 delen uit de reeks: Franz Hellens. Éclairages. Paris, Éditions des Cahiers Libres, 1926, oorspr. omslag. Nr. 41/225 op Hollande de Rives + Fagus. Rythmes, 1926. Nr. 39/225 op Hollande de Rives + André Salmon. Métamorphoses de la harpe et de la harpiste, 1926. Nr. 32/225 op Hollande de Rives, onopengesneden + Charles Vildrac. Prolongements, 1927. Nr. 40/225 op Hollande de Rives + Paul Valéry. Études pour Narcisse, 1927. Nr. 40/225 op Hollande, onopengesneden.-
€ 60 - € 120
kavel: 207
Anne Frank - Het Achterhuis
-4e druk, 1947 met stofomslag. Aan de rug ontbreekt een hap van boven- en onderzijde van het omslag, voorts in vrij goede staat.-

verkocht € 80.00
kavel: 208
[Büch. Campert. Fens] Lot van 7 typoscripten uit 1987
-Twee ingezonden teksten van Boudewijn Büch voor Het Parool, een bestaande uit drie en een uit vier pagina’s, gedateerd 19-06-86 en 26-08-86. Met correcties door de auteur zelf en aantekeningen van de Parool-redacteur. Op beide typoscripten bovenaan de tekst: 'Niet zetten' geschreven en gestempeld + twee ingezonden korte teksten van Remco Campert voor De Volkskrant, gedateerd 16-10-86, 04-09-86. Elk bestaande uit 2 pp., uitgetypte tekst geplakt op Volkskrant-papier. Met correcties door de auteur en de corrector van de krant - en 3 ingezonden teksten van 2 en tweemaal 3 pagina's door Kees Fens.-

verkocht € 135.00
kavel: 209
[Writers Forum. Bob Cobbing] 10 titels: (1) Kris Kringles Kesmes Korals.
-or 12 days (of Xmas)/ 12 days (of Xmas) or Kris Kringles Kesmes Korals. Joint publication: Writers Forum/ Vertigo, Xmas 1970, publishes form 262 Randolph Av. w9 (Londen), 10 verschillend gekleurde bladen met deel leesbare en deels onleesbare letterdruk "gedichten", oorspronkelijk omslag, 25 x 10,5 cm.-

verkocht € 100.00