650-686 Topografie Nederland

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 680] [681 - 686]
kavel: 660
[Zierikzee] Monogrammist TJM (?). (Gezicht op de Zuidhavenpoort en Noordhavenpoort).
-Tekening in zwart krijt, 48 x 72,5 cm., gemonogrammeerd links onder, eerste helft 20ste eeuw (in elk geval vóór de restauratie), in lijst zonder glas.-

verkocht € 70.00
kavel: 661
[Texel] Frans Boers (1914-1987). Serie van 27 originele tekeningen in pen,
-alle gesigneerd "F.J.D. Boers", gereproduceerd in de boekuitgave "Een kunstenaar zag Texel" (Laren, Schoonderbeek, 1973, tekst van J.A. van der Vlis), met in pen/potlood in de benedenmarge de plek waar de tekening in het boek is gereproduceerd, in map.-

verkocht € 260.00
kavel: 662
[Rijnsburg] Chrétien du Bois (1765-1837). "Abdij tot Rijnsburg".
-Tekening in pen en inkt, voltooid als aquarel, 15 x 22,5 cm., getiteld en gesigneerd "C. du Bois f" in pen op de keerzijde.-

verkocht € 70.00
kavel: 663
Lot van vier 19de-eeuwse topografische tekeningen,
-diverse formaten, alle in lijst en onder passe-partout (alle gebruind).-

verkocht € 100.00
kavel: 664
[Rotterdam] Set van vijf tekeningen in pen en inkt, voltooid als gouaches,
-2de helft 18de eeuw, alle ca. 14,5 x 23 cm., met onderschriften in pen, naar prenten van Abraham Rademaker uit ca. 1740.-

verkocht € 120.00
kavel: 665
Statuten, Ordonnantien, Reglementen en Costumen van Rechte in Frieslandt
-Naukeurige en Duidelyke Verklaring over de Statuten, Ordonnantien, Reglementen en Costumen van Rechte in Frieslandt- Dominicus Hamerster. Deel I en II, Leeuwarden, Abraham Ferwerda, 1743 - 1745. 4to, 488; 364 pp. Beide delen in bruinleren band met goudstempel, houtsnede van drukkersinsigne op titelpagina.-

verkocht € 110.00
kavel: 666
Drie tekeningen, met toevoegingen: (1) "Platte Grond van Stad Sneek".
-Tekening in pen en inkt en aquarel, 17de eeuw, getiteld in pen en met in de hoeken bovenin twee wapens w.v. één met datum 1616, op handgeschept papier met watermerk wapen van Amsterdam, onder passe-partout.-

verkocht € 220.00
kavel: 667
[Friesland] Tirion, 15e en 16e deel
-Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden; [vyftiende en zestiende deel] vervattende het Vervolg en het einde der beschryving van Friesland. Amsterdam, Leiden, Dord. en Harlingen, P. Schouten, J. de Groot, G. Warnars, S. en J. Luchtmans, A. en P. Blussé en V. van der Plaats, 1788 en 1789.-
€ 200 - € 400
kavel: 668
[Extra set met 18 reiskaartjes en overzichtskaart] Voyage dans l'intérieur de la Hollande,
-fait dans les année(s) 1806 et 1808. [2 delen]. Amsterdam, E. Maaskamp, [1807-1809]. Klein 8vo, leer, uniform gebonden, titel op rug in rood, groen en goudopdruk, platten met lijnbordure. 2x titel met vignet, VIII,216,(3) en XII,(2),299,(8) pp., compleet met 22 gravures in aquatint en 12 handgekleurde gravures, alle over de volle pagina. Achterin deel 1 een extra set met 18 uitslaande Reiskaartjes en achterin deel 2 extra een grote gevouwen, randgekleurde Overzichtskaart Nouvelle Carte de la République Batave in kopergravure door Ph.J. Maillart, 1799.-

verkocht € 500.00
kavel: 669
Vier werken in een band: Reys-Boek
-(1) Reys-Boek door de Vereenigde Nederlande en derselver aen Grensende Landtschappen en Koninkrijcken. Amsterdam, Jan ten Hoorn, [1689]. Samengebonden met: (2) Gedenkschriften behorende tot de Historie van Holland en d'andere Vereenigde Landschappen. Louys Auvery. (Vert.) Roelof Roukema. Amsterdam, Jan ten Hoorn, 1704 + (3) Entretiens Familiers (...) Gemeenzame Samenspraken tot onderwijs van d'Uitheemsche Edeldom. Amsterdam, Pierre le Grand, 1675 + (4) Vocabulaire (...) Woordenboek, 't welk in een zeer beknopte ordening d'Eige en Naturelijke Namen van alle der dingen vertoont, die in onse Eeuw meest gebruikt worden. Idem.-

verkocht € 900.00