1850-1899 Fotografie

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[1850 - 1860] [1861 - 1870] [1871 - 1880] [1881 - 1890] [1891 - 1899]
kavel: 1861
[Bedrijfsfotografie] Nico Jesse
-N.V. COQ - 1956: fabriek voor Hoogspanningsschakelmateriaal, Utrecht, 1956. Spiraalgebonden in halflinnen. Goed exemplaar.-

verkocht € 80.00
kavel: 1862
Foto en Copyright by G. Fieret Vol I
-Fotomuseum Den Haag/Voetnoot, 2004. Exemplaar met opdracht en tekening van Gerard Fieret.-

verkocht € 70.00
kavel: 1863
Art in Photography
-with selected examples of European and American work. Special Summer number of "the Studio" 1905. -
€ 50 - € 80
kavel: 1864
Automobilia/ Luchtvaart
-Album Den Haag en omstreken 1913-1915. Hierin 157 ingestoken foto's (enkele los) van automobielen, vliegtuigen en motoren, en enkele familiefoto's. O.a. 5 augustus 1913 vliegveld Soesterberg en een aankomstfoto van piloot Leo van Steyn met zijn eigen Farman na zijn tocht van Etampes naar Wassenaar op 27 augustus 1913 - en enkele andere foto's van Nederlandse luchtvaartpioniers. Verder foto's van Mercedes, Spyker, Rolls Royce, Minerva, autobussen van Renault, motoren van Harley Davidson; enkele foto's genomen in Noordwijk aan Zee, een reis van Deense scouts naar IJmuiden, het Luna Park Voorburg - en een onderneming naar de Scheepvaarttentoonstelling ENTOS Amsterdam 1913. -

verkocht € 1000.00
kavel: 1865
Foto-archief Architect Cees Nagelkerke
-Fotoarchief van honderden afdrukken van wijken en bakstenen huizen waarin architect Nagelkerke geïnteresseerd was of waaraan hij heeft gewerkt. Meest in formaat 9 x 12,5 cm. O.a. Groningen, Reewijk, Schiedam en Amsterdam. Hierbij Nieuwe Houttuinen. Definitief ontwerp Haarlemmerhouttuinen Amsterdam, architekten van Herk Nagelkerke, 1978.-

verkocht € 120.00
kavel: 1866
Die Oesterreichisch-Ungarische Nordpol-Expedition 1872-1874.
-Complete serie van 12 albumen foto's op kabinetkaarten, München & Berlijn, F. Bruckmann, z.d. (1875), samen met het begeleidende tekstboekje door J. Payer (29 p.), los als uitgegeven in het oorspronkelijke blindgestempeld groen linnen portfolio met rijk verguld voorplat, oblong 8vo formaat (12,5 x 18,5 cm.). -

verkocht € 260.00
kavel: 1867
[Anatomie] Stereoscoop
-Edinburgh Stereoscopic Anatomy, ca. 1905-1920. Houten tafelmodel stereoscoop met een serie van 50 stereoplaatjes op karton, bestaande uit zwart-wit foto's van de anatomie van het menselijk lichaam, door Rotary Photo E.C., uitgegeven door T.C. & E.C. Jack.-
€ 400 - € 700
kavel: 1868
[Egypte] Serie van 5 albumen foto's,
-ca. 1880, alle ca. 20 x 27 cm. (1x staand) en opgeplakt op kartonnen drager met beschrijving in pen, 32,5 x 41,5 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 1869
[Scheepvaart] Wilton-Feijenoord Schiedam
-Jubileum-album 25-jarige werkzaamheden bij scheepswerf Wilton-Feijenoord met 14 foto's en ca. 160 handtekeningen, ca. 1970. Foto's van o.a. La Quinta en de Grano Corco. -

verkocht € 50.00
kavel: 1870
Good bye Manhattan + Fred Herzog Photographs - en 1 andere
-Nicolas Faure. Panorama Verlag, München, 1984. Geb. met s.o. Omslag en schutbladen lichte gebr. sporen, verder goed ex. + Fred Herzog, Photographs, C/O, 2nd rev. ed., Hatje Cantz Verlag, Ostfildern, 2011. Geb. Net exemplaar - en Walker Evans, L'Havana 1933. Ivam Centre Julio González, 1989. 11 pp. Geb. met s.o.-
€ 100 - € 200