1850-1899 Fotografie

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[1850 - 1860] [1861 - 1870] [1871 - 1880] [1881 - 1890] [1891 - 1899]
kavel: 1871
Channel Islands 25/5 1899 - 23/6 1899
-34 kartonnen bladen met daarin 68 ingeplakte foto's, meest albumen prints van ca. 20 x 28 cm. Grotendeels met titel in plaat gemonteerd. In fraai bruin marokijn, oblong folio, in originele doos. -

verkocht € 360.00
kavel: 1872
Pierre Choumoff (1872-1936)
-Auguste Rodin en profile, 1917. Stempel Choumoff op verso zijde in rechterhoek - met een andere foto van een beeldhouwwerk van een vrouwengelaat door Pierre Choumoff. Beide 22 x 16,5 cm. -

verkocht € 110.00
kavel: 1873
Emmanuel Sougez (1889-1972)
-3 zilvergelatine foto's met afbeelding van beelden van August Rodin. Een van deze foto's werd gebruikt als voorzijde van het boek "Sculptures de Rodin". Stempel Sougez op versozijde in blauw. Afm. 1 en 2: 19,2 x 14,5 cm.; afm. foto 3: 23 x 17 cm.-
€ 200 - € 300
kavel: 1874
Scouting Duitse jeugd
-(1) Album, bruin kunstleer, oblong (20 x 28 cm.). 21 bladen met doorzichtige schutbladen. 126 foto's van diverse Scouting-tochten in 1954 naar o.a. Sauerland, Bad Ems a.d. Rijn, Schwarzwald en Luzern in Zwitserland. De foto's meest dubbelzijdig op donkergrijs viltpapier geplakt. Samengevoegd met: (2) Album, gekleurd kunststof, 25 x 26 cm., 245 bladen met doorzichtige schutbladen. 163 foto's (deels in kleur) van Scouting-tochten naar o.a. Oorlogsgraven; de Noordzeekust in Normandië. Eind jaren 50. De foto's dubbelzijdig opgeplakt.-
€ 70 - € 120
kavel: 1875
Stereokijker met stereofoto's
-Stereokijker, ca. 1920, hout. Lengte 32 cm., breedte 18 cm. Met daarbij 167 stereofoto's met afbeeldingen van Europese topografie, o.a. Frankrijk, Zwitserland en Italië, Florence, een serie van 34 kaarten m.b.t. Parijs, bossen, ruïnes en klederdracht.-

verkocht € 100.00
kavel: 1876
Foto-album
-Familie-album Van der Willigen. Rotterdam. Groen kunstleer, voorplat met bloemen, achterplat gevlochten, goud-op-snee, zilverkleurig slot en 15 gekartonneerde bladen met 84 foto's. De foto's o.a. door Tiberius Tjallingius Hoekstra (1869-1943); P.W. Roemer, Rotterdam (1838-1924); Ed Radermacher, Rotterdam (1839-1908); Schotel, Rotterdam; G. Hoogwinkel Jr., Rotterdam; C.J.L. Vermeulen, Den Haag, Utrecht en Rotterdam. Mooie collectie, ca. 1890-1910.-

verkocht € 100.00
kavel: 1877
Foto-album Cartes-de-visite
-Album, oblong (15,5 x 23 cm.), bruin kunstleer met metalen randen en 2 metalen slotjes, platten met metaalvormige stempeling, schutbladen ivoorpapier. 94 foto's à la carte de visite door o.a. Gustaf Schauer, Berlin, Heraclio Gautier, Puerto Rico (1838-1889), werkzaam aan het adres Espoz y Mina, no. 5 pral derecha. Galeria de Cristales, Madrid tot 1870 en J. van Crewel Jeune, Antwerpen (1852-1905?) en werkzaam aan de Pelikaanstraat 48 van 1885-1900. Foto's uit het Vaticaan, diverse musea en atelierfoto's. Album en foto's in goede staat.-

verkocht € 120.00
kavel: 1878
Foto-album Cartes-de-visite
-Album, 4to (28 x 22 x 4 cm.), bruin leer, goudkleurig metalen slotje, voorplat met centraal goudkleurig metalen ovaaltje, goud-op-snee, schutbladen ivoorpapier. 112 foto's à la carte de visite met overwegend religieuze en klassieke voorstellingen. Laatste kwart 19de eeuw. Band met gebruikssporen. Bladen met lichte bruining; hier en daar een scheurtje in de bladrand. De foto's in goede staat.-
€ 125 - € 250
kavel: 1879
Foto-album Duits regisseur Erich Alexander Winds
-Spielzeit 1949-1950 (en) 1950-1951. Intendant: Erich Alexander Winds. Oberspielleiter: Willi Rohde. Totaal 137 foto's van o.a. Das Kleine Hof Konzert, Mutter Courage und ihre Kinder, Clavigo, Die Fussballwette, Das Glas Wasser, Peterschens Mondfahrt en vele andere spelen, muziekuitvoeringen, drama's en komedies met de namen der uitvoerenden, spelers in historische kostuums enz.-

verkocht € 70.00
kavel: 1880
Larry Clark (1943-)
-Tulsa. 2nd printing, New York: Larry Clark, 1979.* Gebonden in stofomslag. Gesigneerd en genummerd 25/400. Omslag met minimale gebruikssporen. Goed exemplaar.-

verkocht € 220.00