1730-1799 Fine Arts - 20ste eeuw deel II

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 1778
Klaas Pijlman (1917-2007)
-Bedelende Mariafiguur met kind voor icoon van Maria met kind. Potlood en aquarel op papier. 35,5 x 30,3 cm. 1993. Gesigneerd en gedateerd r.b. In lijst onder glas, 50,5 x 45,5 cm. + Halfnaakte vrouw met stel op achtergrond. Aquarel op papier. 30 x 34,8 cm. 1960. In passe-partout in lijst onder glas, 55 x 56 cm.-
€ 80 - € 150
kavel: 1779
Klaas Pijlman (1917-2007)
-Graanveld met bosrand. Olieverf op doek, 56,5 x 37 cm. Gesigneerd en gedateerd '35 r.o. + Weids boslandschap. Olieverf op doek, 33,8 x 42,5 cm. Gesigneerd en gedateerd '46 r.o. + Bosrand met graanveld. Olieverf op doek, 23,7 x 43,5 cm. Gesigneerd en gedateerd '37 (?) r.o. + Duinlandschap. Olieverf op doek, 16,8 x 35,6 cm. Gesigneerd en gedateerd l.o. + Boslandschap. Olieverf op doek, 20,3 x 26,2 cm. Gesigneerd en gedateerd '47 r.o.-
€ 100 - € 200
kavel: 1780
Klaas Pijlman (1917-2007)
-3 albums met voornamelijk aquarellen van Pijlman: (1) Album 'Composities mens figuur' (titel voorplat), 40 x 40 cm. 32 aquarellen, geplakt op stevig papier. Meest met een of twee naakten. Deels gedateerd '87, diverse afmetingen. (2) Album 'Composities - aquarellen '88-'89' (titel voorplat), 39,5 x 39,5 cm. 38 aquarellen, geplakt op stevig papier + 3 los ingestoken/ bijgevoegd. Meest met een of twee naakten, diverse afmetingen. (3) Album (38 x 25 cm.) met 6 pentekeningen en 49 aquarellen, meest geplakt op stevig papier (enkele los ingestoken). Meest met vrouwelijke naakten, diverse afmetingen. Elk album met plastic beschermbladen.-

verkocht € 200.00
kavel: 1781
Klaas Pijlman (1917-2007)
-(1) Neushoorn. Balpentekening, 22 x 23 cm. Gesign. en gedat. '68 r.o. In passe-partout, langs randen geplakt in papieren omslag (48 x 44,5 cm.). Met los ingelegd: dubbelblad met op voorzijde Aangezicht vrouw. Waskrijt, 41 x 27,5 cm.; aan binnenzijde Dubbelportret man en vrouw. Houtskool, 36 x 42 cm.; Olifant. Tekening in balpen, 1970. 31 x 23 cm. In passe-partout; Groep vrouwen. Aquarel, 1974. 18 x 24 cm. In passe-partout + 2 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 1782
Klaas Pijlman (1917-2007)
-Lot met diverse werken, toebehoren etc.: map 'Figuur zwar-wit [sic]' (titel van voorplat) met 36 tekeningen, meest in houtskool, geplakt op stevig papier. Vrouwelijke naakten, diverse afmetingen + boekillustraties bijbelse herder met schapen, aquarel, 24 x 23 cm. + boekillustratie reizigers op dromedaris, pentekening, 34 x 25,5 cm. + 8 coverontwerpen + doosje met handgeschreven briefjes en familiefoto's + 2 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 1785
Art Russe Moderne + Art Polonais Moderne
-L'Art Russe Moderne. A. Salmon (ed.), Paris, 1928. Sc met gelith. bandontwerp G. Annekoff. 93 (2) pp. Goed ex. + Art Polonais Moderne, Chil Aronson (ed.), éd. Bonaparte, Paris, 1929. Sc met gelith. bandontwerp Janina Konarska. 95 pp. Voorzijde boekband wat lossig in de band, goed herstelbaar, goed ex. - toegevoegd: Art Italien Moderne, bandontwerp G. Severini uit dezelfde reeks. Rug hersteld, boekblok los.-

verkocht € 240.00
kavel: 1786
[Architectuur] Die Architektur der Kultbauten Japans + Sinhalese Monastic Architecture
-1) Die Architektur der Kultbauten Japans. F. Baltzer. Berlin, Wilhelm Ernst & Sohn, 1907. VI, 355 pp. In halflinnen. Net exemplaar. Met: 2) Sinhalese Monastic Architecture. Senake Bandaranayake, Brill, Leiden, 1974. XVII, 403 pp. 55 plts. Gebonden met stofomslag. -

verkocht € 75.00
kavel: 1787
Emmet Williams - The Boy and the Bird
-Illustrated by Tom Wasmuth. Edition Hansjörg Mayer, first ed. 1969. Nr. 170/350. Spiraalgebonden. -

verkocht € 220.00
kavel: 1788
Catalogi Boymans-van Beuningen
-Bewustwording in Portugal. Arno Hammacher, J. Rentes de Carvalho. 1978. 40 pp. + Cardena, 1981. 60 pp. + Öyvind Fahlström, 1980. 68 pp. + Schoonhoven Zeichnungen-tekeningen 1975, 1976. 79 pp. + Daan van Goden Overzichtstentoonstelling 1963-1982, 1982. 56 pp. + Struycken. Structuur <- Elementen 1969-1980, 1980. 56 pp. - en 2 andere + Öyvind Fahlström. Moderna Museet. 1979. 119 pp. -
€ 70 - € 120
kavel: 1789
Graffiti
-Museum Boymans-van Beuningen, Rotterdam, 1983. Groninger Museum, Groningen, 1984. 64 pp. Oblong 4to. -

verkocht € 80.00