650-697 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 689] [691 - 697]
kavel: 660
[Wapens] Nederlands officierszwaard, door Abraham Du Cellieé
-Drie bloedgeulen met vergulde afwerking. Opengewerkte knokkelboog en opengewerkte eivormige pommel, fijne versiering en bladmotieven, de grip gewikkeld met gevlochten en gedraaide zilveren draden. Gesigneerd Abraham Du Celliee de heer Zwardveger in De Kalverstraat tot Amsterdam.-
€ 450 - € 800
kavel: 661
Telefoongidsen Amsterdam
-Telefoongids mei 1953 Amsterdam. Omslag wat vlekkig, binnen goed + Telefoongids october 1955 Amsterdam + Beroepenlijst voor de telefoondienst in het district Amsterdam, september 1967. Toegevoegd Naamlijst voor den interlocalen telefoondienst deel I A t/m G (incl. Amsterdam), november 1946. Rug gebroken, achterzijde besch., inhoud goed.-
€ 70 - € 120
kavel: 662
Pieter van Loon (1801-1873). Gezicht op Amsterdam
-Met brug over de Amstel. Tekening/ aquarel, 1840. 23 x 33,5 cm. Gesigneerd r.o. Ingelijst in passe-partout onder glas. Lijst 43,5 x 53 cm. -

verkocht € 200.00
kavel: 663
Amsterdams Effectenblad
-Ca. 200 nummers van het Amsterdamsch Effectenblad tussen 1875 en 1895, deels samengebonden (nrs. 55 t/m 156, 1883), deels los. -
€ 70 - € 120
kavel: 664
[Fotografie] Glasnegatieven Amsterdam
-P.C.C. Hajenius sigaren handel In gebouw de Rijnstroom Dam 16 / Hoek Beurssteeg. *Gebouw gesloopt in 1914 + Het Paleis voor Volksvlijt. *Afgebrand in 1929 + Keizersgracht 22, St. Ignatiuskerk - en 2 andere.-

verkocht € 110.00
kavel: 665
Amsterdamsche Courant 1810-1815
-Ca. 150 losse nummers van het Departementaal dagblad van de Zuiderzee en Amsterdamsche Courant, ca. 1810-1815. Deels uit archiefbundeling afkomstig. In goede staat. -

verkocht € 150.00
kavel: 666
Programma's theater/ circus
-Collectie programmaboekjes van Amsterdamse theaters, deels met originele toegangskaart. Bestaande uit: leporello brochure Henri ter Hall Amsterdam 1904 (2x) + Lutti. Programma (wat vochtschade) en toegangskaartje Hollandsche Schouwburg 8 mei 1908 + Favorösi Orfeum Theater, programma, ca. 1900 - en 9 andere met diverse toegangskaartjes. Toegevoegd Nederlands Panopticum, uitgave ca. 1900.-

verkocht € 90.00
kavel: 667
Anna Jacoba van Santen (1882-1962)
-Houtskooltekening "pinda, lekka, lekka". Met afbeelding van een Chinese pindaverkoper te Amsterdam. 21 x 33 cm.-
€ 80 - € 120
kavel: 668
Daniël Willinks Amsteldamsche Tempe, of Nieuwe Plantagie begrepen in twee boeken.
-Nevens den Amstelstroom. Met kopere platen. Amsterdam, H. van de Gaete, 1712, drie delen gepagineerd als twee delen in één band, (38),127,(1); (12),36 p., met gegraveerd frontispice, titelvignet, wapen en 2 platen voor de 2 delen van de "Tempe" en met 1 gegraveerde plaat en wapen voor de Amstelstroom, contemporain half schaapsleer ("burgemeestersband"), klein 8vo (zeer goed, onafgesneden exemplaar).-

verkocht € 70.00
kavel: 669
De Amstelstroom, in zes zangen, door Nicolaas Simon van Winter.
-Amsterdam, P. Meyer, 1755, (32),207 p., met gegraveerd frontispice door P. Tanjé, uitslaande "Nieuwe kaart van den Amstelstroom" door J.v.J. [= Jan van Jagen] (de kaart gedateerd 1755), titelvignet door S. Fokke en 7 sluitvignetten door J.C. Philips, prachtig gebonden in gepolijst en gemarmerd kalfsleer, beide platten met vergulde meanderende border en randverguldsel, rijk vergulde, geribde rug met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, alle sneden verguld, 4to.-

verkocht € 90.00