650-697 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 689] [691 - 697]
kavel: 670
Het tegenwoordig Amsterdam [door Pieter Gerardus Witsen Geysbeek].
-Amsterdam, L.A.C. Hesse, 1809, 358,VIII,(1) p., met stippel-gegraveerd allegorisch frontispice, gegraveerde historische plattegrond, groot uitslaande plattegrond van de stad in 1809 en 5 fraaie gegraveerde gezichten, contemporain generfd en verguld rood halfmarokijn.-

verkocht € 130.00
kavel: 671
[Grachtenboek. Caspar Philips Jacobsz] Verzaameling van alle de huizen
-en prachtige gebouwen langs de Keizers en Heere-grachten der stadt Amsteldam, beginnende van den binnen Amstel en eindigende aan de Brouwers-Gracht, bestaande in ruim 1400. prachtige en trotsche gebouwen origineel van huis tot huis geteekend en op kunstige koopere plaaten afgebeeld (...) Het is ook van niet minder dienst aan Timmerlieden, Metzelaars, Steenhouwers, Schilders, Smits en meer andere die aan de bouwkunst behooren (...). Amsterdam, Bernardus Mourik, [1768-1771], letterdruk titelpagina en lijst van intekenaren, gevolgd door 24 genummerde, dubbelp. gegraveerde platen door Caspar Philips Jacobsz., contemporain halfleer met vergulde, geribde rug, groot folio.-

verkocht € 900.00
kavel: 672
Amsterdam kabinetsfoto's
-(1) Zwanerburgwal; (2) Nieuwe stadsherberg bij het IJ; (3) Amstel gezien naar Frederiksplein; (4) Ingang sociëteit de Hereeniging; (5) Keizersgracht; (6) Warmoesstraat; (7) Voorburgwal kort na demping; (8) Grimburgwal; (9) NZ Voorburgwal; (10) Westerkerk; (11) Rembrandtplein; (12) Damrak + 2 andere + ca. 50 nota's met briefhoofden van Amsterdamse bedrijven tussen 1870 en 1920 - en enkele losse foto's, lidmaatschapsbewijzen en ansichten, alle m.b.t. Amsterdam.-

verkocht € 120.00
kavel: 673
Amsterdam fotografie
-14 stereofoto's, meest m.b.t. de Wilhelminafeesten 1898 en Julianafeesten 1910 + een losse foto van de Brandweertram ca. 1890 voor het Rijksmuseum - en 9 andere vroege foto's van Amsterdam.-

verkocht € 100.00
kavel: 674
Vues d'Optique (2x) en Veduta (1x), 18e eeuw
-(1) Canalis quae vocatur Kleveniers prospiciens versus Domum Ponderum S. Antonii Amstellodamensis. La Canal llamada Kleveniers Haccia La casa de los Pesos de S. Antonio d'Amsterdam. Gekleurde optische prent in kopergravure. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 43 x 53 cm. (2) A view of the Stad House and the engines for extingusting Fire at Amsterdam. Gekleurde optische prent in kopergravure. 25 x 40 cm. (3) Winter gezigt op de Buyten Amstel tot Amsteldam. Vue de l'Amstel, hor de la Ville d'Amsterdem en temps d'hiver door G.G. Wincler naar G.B. Probst. Gekleurde kopergravure. 28 x 42 cm. Opgeplakt op karton. Beschadiging aan onderkant.-
€ 100 - € 200
kavel: 675
Beschouwing van de tentoonstelling der kunstwerken
-van nog in leven zijnde hollandsche meesters, in september en october 1813, te Amsterdam. (Medegedeeld door een' Liefhebber). Zonder plaats, uitgever en datum (ca. 1813), 30 p., modern halflinnen.-

verkocht € 60.00
kavel: 676
Vleeschhouwerij
-Hoek Beukenplein/ Tweede Oosterparkstraat, Amsterdam. Olieverf op board, 66 x 51 cm. Naiëf schilderij, onbekende schilder, ca. 1920. -
€ 80 - € 150
kavel: 677
Beschouwende beschrijving van den brand der Luthersche nieuwe kerk te Amsterdam
-Voorgevallen den 18den van Herfstmaand 1822 door J.A.L.L.C. Verrijkt met vier platen in groot quarto. Amsterdam, H. Moolenijzer, 1823. 66 p. in eenvoudige blauw kartonnen bandje. Platen handgekleurd. Net ex. -

verkocht € 120.00
kavel: 678
[Werkexemplaren uitgever] Amsterdam in de Zeventiende Eeuw
-Dr. A. Bredius, Dr. H. Brugman e.a., voorrede Prof. Dr. P.J. Blok. Den Haag, W.P. van Stockum, 1897. [3 banden]. Het eerste deel met (onvolledige) tekst + 3 van de 9 bladen van de grote kaart van Amsterdam + de lijst van intekenaren met handtekeningen in facsimile. De andere 2 delen met "Illustratiën die in de volgende afleveringen van Amsterdam in de Zeventiende Eeuw zullen worden opgenomen". De illustraties opgeplakt. De folio-banden in rood-marokijn met goudopdruk.-

verkocht € 100.00
kavel: 679
Shell Laboratorium te Amsterdam, 1939-1979
-'Aangeboden door Chef's en Collega's. Ter herinnering van je afscheid van het Koninklijke Shell Laboratorium Amsterdam'. Map met ca. 30 foto's van het Shell Research Centre in Amsterdam Noord, bij het afscheid van een collega in 1979. Foto's van de oude laboratoria en van de opbouw van nieuwe Shell-gebouwen, Shell-toren (A'DAM Toren), collega's, werkplaats-interieurs, foto-collages en handtekeningen van collega's. -

verkocht € 150.00