650-697 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 689] [691 - 697]
kavel: 680
[Paardentram] "Concessie aan de Amsterdamsche Omnibus Maatschappij".
-"Verleend bij raadsbesluit van 29 Mei 1890. Zie Gemeenteblad Afdeeling 3 volgn. 39. Afschrift" [manuscripttitel op portfolio]. Serie van 4 manuscriptkaarten in pen en inkt en rode en blauwe inkleuring, getekend in maart/ april 1890 op zijde, van 4 verschillende Amsterdamse omnibus-lijnen, alle met stempel van het Technisch Bureau van de Maatschappij, alle ondertekend in pen "voor eensluidend afschrift" door secretaris Le Jolle die ook de handtekeningen van burgemeester Gijsbert van Tienhoven en H.G. van der Vies en K.H. Schadd (resp. waarn. voorzitter en "admin. dir." van de Amsterdamsche Omnibus Maatschappij) in afschrift heeft toegevoegd, alle met een hoogte van 53 cm. maar verschillende lengtes: 129, 144, 216 en 222 cm., los opgevouwen in de oorspronkelijke portfolio (53 x 43,5 cm.), met manuscripttitel en rood lakzegel met het wapen van Amsterdam, in blikken schuifdoos.-

verkocht € 200.00
kavel: 681
Atlas van de Gemeente Amsterdam
-Bevattende de grondteekening van alle gebouwen met de tegenwoordige nommering, en onderscheiding van gemeente-eigendommen, publieke en bijzondere gebouwen, woon- en pakhuizen. In 101 kaarten. Amsterdam, J.C. Loman Jr., 1876. Oblong, portfolio (50 x 60 cm.), halfleer, gekartonneerde platten, titel in rood kader op voorplat, titelblad, Bladwijzer en aanduiding der teekens (= 1), de plattegrond van Amsterdam met aanduiding der buurten (= 2) en 99 zeer gedetailleerde kaarten van alle Amsterdamse buurten (= 3 t/m 101) in kleurenlitho door J. Smulders en Co., Den Haag. -

verkocht € 800.00
kavel: 682
Huisnommering binnen de stad Amsterdam
-en deszelver Jurisdictie (...). Amsterdam, C. Covens, z.j. [ca. 1796]. 8vo, x;107 pp., in later halflinnen, gemarmerde platten.-

verkocht € 90.00
kavel: 683
H. Hollenkamp & Co Kledingmagazijn Amsterdam
-4 Zomerseizoen catalogi, 1899 t/m 1902, van dit kledingmagazijn met filialen in de Vijzelstraat en aan de Oudezijds Voorburgwal. Fraai vormgegeven catalogi met art deco versieringen en gelith. afbeeldingen. Alle in goede staat. -

verkocht € 240.00
kavel: 684
Literaire Vereniging Tonido
-Handgeschreven reglement van Literaire Vereeniging Tonido, Amsterdam. 11 p., Amsterdam, 1910. Ondertekend door president R. van der Klip en secretaresse C.C. J.G. Cool. Bedoeld en opgericht door leerlingen van de Rijks hogere burgerschool te Amsterdam om 'liefde aan te kweeken voor de Nederlandsche Taal en Letterkunde'. Gevolgd door 14 pagina's handgeschreven poëzie door een van haar leden. 8vo, geniet in notitieboekje met reclame voor Oorlam, Oude Genever. P.C. Lensselink & Co, Amsterdam.-
€ 60 - € 90
kavel: 685
Hand-Vesten. Privilegien, Handelingen, Costuymen ende Willekeuren
-der Stadt Aemstelredam. Mitsgaders: Hoorn, Enchuysen, Edam, Monickedam, Waterlandt, Wesop, Muyden ende Naerden, metten aencleven van dien. Alsmede Zee ende Scheeps-Rechten van Wisbuy ende de oude Hanse-steden etc. [Amsterdam], 1624. [Het hoofdstuk over het Zeerecht met apart titelblad en drukkersvignet]. 4 delen in een band. Het tweede deel met: Han[t]vesten ende Privilegien van Monnickendam ende Waterlandt. Het derde deel met: Han[t]vesten ende Privilegien van Weesp, Muyden en Naerden. Het vierde deel met: Repertorium van alle die Placcaten, Octroyen, Ordonnancien, Acten ende andere minimenten, staende gheregistreert inde Memoriael-Boecken s Hofs van Hollandt; alle delen 1624.-

verkocht € 750.00
kavel: 686
Friedrich Wittig - Erinnerungen an Amsterdam
-von einem deutschen Maler. 58 Federzeichnungen von Friedrich Wittig. In holzschitt ausgeführt von R. Brend'amour u. Comp., Düsseldorf. Verlag von Frederik Muller & Co, Amsterdam, [1880]. Met o.a. Am Bahnhof, Aus dem Zoologischen Garten, Aus dem Judenviertel en Skizzen aus Heineken's Brauerei. Folio (40 x 30,5 cm.). Map gerestaureerd. In nieuw halflinnen met orig. platten met vlekjes. Lintgebonden. -

verkocht € 120.00
kavel: 687
[Wagenaar. Met 51 extra gravures uit Commelin] Amsterdam in zyne opkomst
-aanwas, geschiedenissen, voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe, beschreeven door Jan Wagenaar. Amsterdam, I. Tirion/ Yntema en Tieboel, 1760-1767, 3 delen, (10),XXIV,743; 552; (2),564 pp., met 81, deels uitslaande, gegraveerde platen en 51 extra gegraveerde platen (deels uitslaand) uit Commelin + de uitslaande kopergravure van het Lutherse Diaconie-Huys door P. Fouquet los tussengevoegd (totaal 133 platen).-

verkocht € 650.00
kavel: 688
[Octavo-uitgave Wagenaar] Amsterdam in zyne opkomst
-aanwas, geschiedenissen, voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe, beschreeven door Jan Wagenaar. Amsterdam, Isaak Tirion, 1760-1768.-

verkocht € 90.00
kavel: 689
[Architectuur] Jacob van Campen (1596-1657)
-Map met prenten uit: Afbeelding van 't Stadt Huys van Amsterdam in dartigh coopere plaaten geordineert door Jacob van Campen en geteeckent door Jacob Vennekool. Amsterdam, Dancker Danckerts, 1661. De platen incl. het titelblad, alle in kopergravure en sommige gedeeltelijk geëtst en op stevig papier geplakt. De verklarende tekst bij de platen op een getypt vel bijgevoegd. Verkocht als een collectie prenten w.a.f.-

verkocht € 100.00