700-746 Topografie Nederland

[700 - 709] [710 - 719] [720 - 731] [732 - 741] [742 - 746]
kavel: 710
9 diverse titels: (1) Het lustoord tusschen Amstel en Grebbe,
-en elders in het Sticht van Utrecht. Door J.B. Christemeijer. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1837, 2 delen, (2),XVII,141; (4)202 p., elk deel met gelithografeerd gezicht als frontispice, uniform modern karton, 12mo.-
€ 70 - € 140
kavel: 711
[Zeeland] Walcherse Arkadia
-Waar in op een zoetvoerigen trant, onder zedige liefkozeryen en stichtelijke bespiegelingen, ookspronk Heerlijkheden, Ambachten, Vliedbergen, Dijken, Stroomen (...) van Walcheren, inzonderheid de beroemde Nehalennia van Domburg (...) Mattheus Gargon. Callenfels, Mandelgreen, Gilissen en Taillefert, Middelburg, 1755.-

verkocht € 100.00
kavel: 712
Prenten Nederlandse steden en kastelen, 6x ingelijst
-(1) Grave. Meisner. Ca. 1630. Prentbeeld 9,5 x 14 cm. (2) Zutphen. C. Riegel. 1691. Gekleurd. Prentbeeld 6 x 11 cm. (3) Stadhuis van Middelburg. M. Smallegange. 1696. Gekleurd. Prentbeeld 27 x 17 cm. (4) Egmond, 4 prentjes in een lijst. Pieter van Winkel, uit Schatkamer der Nederlandse oudheden, ca. 1750. Lijst 48 x 54 cm. (5) Brederode, 4 prentjes in een lijst. Idem. (6) Herstegepoort Nijmegen en Cleef. J. Rademaker. 1725. 2 prentjes op een blad. Lijst 57 x 46 cm. Alle in kopergravure.-
€ 60 - € 120
kavel: 713
Prenten en aanzichten, voorn. Holland en Utrecht, 17e en 18e eeuw
-Ca. 60 bladen met prenten, kaartjes en aanzichten van Nederlandse steden, kastelen enz. De meeste in kopergravure, sommige in passe-partout, meerdere met 2 afbeeldingen op een blad. Verschillende formaten. Interessant lot.-

verkocht € 120.00
kavel: 714
Prenten en aanzichten, voorn. Gelderland en Brabant, 17e en 18e eeuw
-24 bladen met prenten, kaartjes en aanzichten van Nederlandse steden, kastelen enz. De meeste in kopergravure, sommige in passe-partout, meerdere met 2 afbeeldingen op een blad. Verschillende formaten. Interessant lot.-

verkocht € 80.00
kavel: 715
[Gorinchem] Abraham Kemps Leven der Doorluchtige Heeren van Arkel,
-Ende Jaar-Beschrijving der Stad Gorinchem, Heerlijkheyd, ende Lande van Arkel (...) tot den Jare 1500. Daar by gevoegd (...) de Vryheden, Keuren, Hand-vesten (...). Ed. H. Kemp. Gedrukt te Dordrecht door Nicolaas de Vries voor Paulus Vink te Gorinchem, 1656, (14),474,(24)p., later gemarmerd en verguld leer met marokijnen titelschildje op de rug, 4to. -

verkocht € 110.00
kavel: 716
Drie diverse titels: (1) Beschryving der stad Utrecht,
-behelzende derzelver opkomst, en voornaamste lotgevallen. Mitsgaders de opvolging der bisschoppen tot het einde der twaalfde eeuw. Benevens eene verhandeling over de vijf collegiale kerken, voornamelijk, die van S. Marten en S. Salvator. Uitgegeven door Mr. Valentyn Jan Blondeel. Utrecht, H. Besseling, 1757, (2),LII,396,(2) p., met gegraveerd frontispice, 1 groot uitslaande kaart, 1 groot uitslaande plattegrond en 2 (groot) uitslaande platen, contemporain gespikkeld schaapsleer met vergulde, geribde rug.-

verkocht € 70.00
kavel: 717
Koninkrijk der Nederlanden
-Voorgesteld in eene reeks van naar de natuur geteekende schilderachtige gezigten, en beschreven door J.L. Terwen. Gouda, G.B. van Goor, 1858. 820 p. Compleet met 136 staalgravures van plaatsen in Nederland. -

verkocht € 450.00
kavel: 718
Voyage pittoresque dans La Frise, une des sept Provinces-Unies.
-P.J. Gauthier-Stirum. Paris, Belin-le-Prieur, 1837. Kl. 8vo, half-linnen, 315,(4) pp., compleet met 6 lithografieën. -

verkocht € 80.00
kavel: 719
[Holland] 2 geïllustreerde banden
-(1) Sketching Rambles in Holland. George H. Boughton, with ills. by the author and Edwin A. Abbey. New York, Harper & Brothers, 1885. Talloze illustraties binnen en buiten de tekst. Toegevoegd: (2) Holland. Nico Jungman. Text by Beatrix Jungman. London, Adam and Charles Black. De vele illustraties in kleur over de volle pagina.-

verkocht € 50.00