700-746 Topografie Nederland

[700 - 709] [710 - 719] [720 - 731] [732 - 741] [742 - 746]
kavel: 742
[Den Haag] 2 opticaprenten
-(1) Vue perspective du Buytenhof a la Haye. Parijs, Basset, ca. 1770. Origineel gekleurde kopergravure in eenvoudig passe-partout. (2) Prospect beij dem Thiergarten gegen die Leidische Bruggen zu Haag in Holland. Chez Fietta et Cie a Kriegshaber pres d'Augsbourg. (spiegelbeeld van een zelfde prent door Probst). Onderstaande tekst in Duits en Frans. Origineel gekleurde kopergravure, ca. 1780.-
€ 50 - € 100
kavel: 743
[Omgeving Breda] Dirk Verrijk (1734-1786). 4 gezichten op dorpen bij Breda
-(1) Het dorp Groot Zundert, van den oliemolen te zien; (2) Het dorp Etten met deszelfs raadhuis; (3) Het dorp De Leur, van den Rietdyk te zien; (4) Het dorp Rysbergen. Tekeningen in gekleurde gouaches op geschept papier (31 x 47 cm), ca. 1778, met gezichten op de dorpen Groot Zundert, Etten, Leur en Rijsbergen, alle in de buurt van Breda. Elke tekening in mahoniefineer houten lijst (63 x 79 cm; ca. 1820?) achter glas, buitenste deel van het glas gelakt aan onderzijde in zwart met een brede gouden dubbele lijnborder (voor Etten een bredere enkele lijn), aan onderzijde vergulde lettering.-

verkocht € 10000.00
kavel: 744
[De Nederlandsche Leeuw] 3 spotprenten, 1780
-(1) De tyd geeft verandering, eenbladdruk in kopergravure, 38 x 50 cm. (2) De moedige en waakzame leeuw, eenbladdruk in kopergravure, 33 x 42 cm. (3) De door list en geweld aangevallen leeuw, eenbladdruk in kopergravure, 33 x 42 cm.-

verkocht € 150.00
kavel: 745
Les Delices de la Hollande,
-contenant une description fort exacte de son païs (...) Avec les Villes & Forts en taille-douce. Derniere edition. [Jean Nicolas de Parival]. Amsterdam, Abraham Wolfgang, 1685.-

verkocht € 220.00
kavel: 746
[Graafschap Zutphen] Frederik de Wit, ca. 1680
-Comitatus Zutphaniae et fluminis Isula nova delineatio. Auctore F. de Wit. Gedetailleerde gebiedskaart naar het westen gericht met o.a. de IJssel van Arnhem naar Kampen. Kopergravure met contemporaine kleuring.-
€ 80 - € 150