1550-1598 Fotografie

[1550 - 1560] [1561 - 1571] [1572 - 1582] [1583 - 1592] [1593 - 1598]
kavel: 1561
Foto's uit archief Jo Elsendoorn
-Bruno Maderna 1966. Serie van 5 foto's van de hand van Elsendoorn die Maderna ontving m.b.t. het Holland Festival waar hij Peter Schat's Labyrinth dirigeerde + Bruno Maderna bij het eindapplaus voor Monteverdi's Orfeo, 1967, foto Maria Austria + 5 andere van Maderna door Austria (stempel achterzijde) - en een 50-tal andere foto's uit dit archief + 6 originele karikaturen van opera, door Mickey van 'Hof en Bym (=Bijmoer?).-

verkocht € 80.00
kavel: 1562
[Rome] Foto-album "Roma"
-Album met 103 albumen foto's (met in de plaat gedrukt nummer en titel), van stadsgezichten, klassieke kunstwerken, natuurschoon, catacomben etc. Ca. 1890. Album gebonden in verguld perkament. Foto's meest 19,5 x 25,5 cm, album 28 x 34 cm.-

verkocht € 220.00
kavel: 1563
[Kabinetkaarten] Lot met 4 albums met kabinetkaarten
-Eind 19e eeuw, elk met 12 tot 20 kartonnen bladen met aan weerszijden ingestoken kaarten, in totaal ca. 250 kabinetkaarten. Foto's beelden met name Nederlandse en Nederlands-Indische (gezins)portretten af. Een album deels leeg, een ander deels met gelithografeerde kaartjes van royalty uit de tijd.-

verkocht € 300.00
kavel: 1564
Daguerreotype en 6 andere portretfoto's: (1) Herenportret (kniestuk).
-Daguerreotype, ca. 1855, 9 x 6,5 cm., onder koperkleurig, boogvormig passepartout en in het oorspronkelijke koperen lijstje (lijstje wat verbogen/ gebobbeld, prachtig portret).-
€ 70 - € 140
kavel: 1565
[Met gesigneerde opdracht] Fotografisch portret van violist Joseph Joachim (1831-1907)
-Portretfoto met adres van J.C. Schaarwächter (Berlijn) en "Photo-Crayon" onderaan, 14,5 x 10 cm., met onder de foto op de drager de opdracht "Den lieben verehrten Freunden in treuen Gedenken [gesigneerd:] Joseph Joachim, Berlin, den 12ten Juni 1895", in lijst.-

verkocht € 150.00
kavel: 1566
Sanne Sannes/Hugo Claus - Oog om Oog
-Bezige Bij, Amsterdam, 1964.-

verkocht € 130.00
kavel: 1567
[Etnografica] Chili
-Serie van 27 foto's van een 'verloren' Chileense indianenstam. Zilvergelatinedruk, midden 20ste eeuw. Afm. elk 20 x 25 cm.-

verkocht € 340.00
kavel: 1568
[Nederlands-Indië] Twee foto-albums van een Nederlandse officiersfamilie, jaren 20
-(1) Album met ruim 250 ingeplakte zwart-witfoto's. Verschillende series met bijschrift en datum (jaren 20). Foto's o.a. van Nederlands-Indië, boottochten rond de Zuiderzee, het Assaut van Den Helder en vakanties in binnen- en buitenland. In koordgebonden oblong album (24 x 33 cm.) met slappe kaft. Een blad en enkele foto's los (bijgevoegd), verder goed. (2) Album met 95 zwart-witfoto's. Verschillende series met bijschrift en datum (eind jaren 20). Foto's o.a. van Nederlands-Indië (w.o. luchtfoto's), wintersport in Zwitserland en een bruiloft. In koordgebonden oblong album (23 x 32,5 cm.) met slappe kaft. Foto's deels ingeplakt met fotohoekjes. Goed exemplaar.-
€ 100 - € 200
kavel: 1569
50 Jahre Hände am Werk.
-Goezewerk - Friedrich Goetze A.G. - Burscheid bei Köln. Paul Woff & Tritschler. Tekst Fritz Faiss en Ewald Schmits, Frankfurt Am Mainz, 1937. Gebonden met stofomslag.-

verkocht € 160.00
kavel: 1571
[Kunstenaarsboek] Soft Eggs Dread
-Dr. N. Krid/M. Yeck/Reindeer Werk. Reindeer Werk, 1976. Photographed by Anela Puikey at Galerie St Petri, Lund Sweden. 1st edition. One of 83 handwritten copies by M. Yeck. Uitgave stichting Brummense Uitgeverei van Luxe Werkjes, Reek, N. Brabant, Nederland. 17 eenzijdig bedrukte pagina's met handgeschreven tekst en afgebeelde foto. Kl. 4to, in linnen geb. -

verkocht € 70.00